Konec (S06E17) (epizoda)

The End

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2010, 1 h 45 min

Komentáře uživatelů k epizodě (5)

Epizóda, na ktorú sme netrpezlivo čakali nekonečných šesť rokov. Stála všetká tá námaha za to? Jednoznačne sa na to odpovedať nedá, The End je ale odvážna v tom, že síce zakončí všetky dejové línie, ale svojich skalných ultras nasmerováva k rôznym alternatívnym teóriám, vyžadujúcim ďalšie nekonečné internetové diskusie. A rozhodne záverečné scény nemôžu uspokojiť každého fanúšika seriálu. Osobne si myslím, že je zakončenie logické a jeho filozofia je presne taká, o čom bol celý seriál. O kontraste vedy a viery a o otázkach ľudskej duše.(30.8.2017)

• radomiil

Na to, že bylo dlouho dopředu avizováno velkolepé finále,tak jsem ohromně zklamán-zasloužilo si mnohem více a proto uděluji jen 20%(9.7.2017)

Negativní emoce, které u většiny lidí tenhle závěrečný díl vyvolal, jsem já pocítil u epizody Across the Sea (viz můj komentář). Proto jsem od posledního dílu moc neočekával a necítím tedy zášť jako mnozí. Jedná se o důstojné zakončení seriálu, mohlo to dopadnout i hůř. 5 hvězdiček si tento díl zaslouží, zas je to jízda od začátku do konce. Opět je to finále s řadou nezapomenutelných momentů a skvělých hereckých výkonů. Lhal bych, kdybych nepřiznal, že jsem měl u závěrečné scény slzy na krajíčku. Ta hudba, paralela s pilotní epizodou, věrný Vincent...Z toho musel být naměkko každý správný fanoušek seriálu (navíc já už byl načatý rozlučkou Locka a Bena před kostelem :-) ). Není však pochyb o tom, že se scenáristé dostali do slepé uličky a nevěděli, jak to celé pořádně uzavřít. Za těch šest sérií vymysleli tolik šíleností, že to vlastně ani nějak rozumně uzavřít nešlo. Vysvětlení světa flash-sideways je přitroublé, ale já to beru. Ve třetí sérii, která je pro mě ještě slabší než ta šestá, jsem seriál sledoval jen kvůli postavám, protože děj mnohdy za moc nestál. A konec seriálu to vlastně potvrzuje - nebylo to o ději a o záhadách, bylo to o těch postavách. Mohla být šestá série lepší? No rozhodně. Ale ruku na srdce, vyložený průser to nebyl.(20.8.2018)

100%(29.4.2018)

Skvělé zakončení, které nebylo trapné a člověka nenaštvalo. Hlavně, že všichni odešli spolu :)(20.8.2018)