Komentáře uživatelů k epizodě (9)

 • Anderton
  ****

  Epizóda, na ktorú sme netrpezlivo čakali nekonečných šesť rokov. Stála všetká tá námaha za to? Jednoznačne sa na to odpovedať nedá, The End je ale odvážna v tom, že síce zakončí všetky dejové línie, ale svojich skalných ultras nasmerováva k rôznym alternatívnym teóriám, vyžadujúcim ďalšie nekonečné internetové diskusie. A rozhodne záverečné scény nemôžu uspokojiť každého fanúšika seriálu. Osobne si myslím, že je zakončenie logické a jeho filozofia je presne taká, o čom bol celý seriál. O kontraste vedy a viery a o otázkach ľudskej duše.(30.8.2017)

 • radomiil
  *

  Na to, že bylo dlouho dopředu avizováno velkolepé finále,tak jsem ohromně zklamán-zasloužilo si mnohem více a proto uděluji jen 20%(9.7.2017)

 • Colonist
  *****

  Negativní emoce, které u většiny lidí tenhle závěrečný díl vyvolal, jsem já pocítil u epizody Across the Sea (viz můj komentář). Proto jsem od posledního dílu moc neočekával a necítím tedy zášť jako mnozí. Jedná se o důstojné zakončení seriálu, mohlo to dopadnout i hůř. 5 hvězdiček si tento díl zaslouží, zas je to jízda od začátku do konce. Opět je to finále s řadou nezapomenutelných momentů a skvělých hereckých výkonů. Lhal bych, kdybych nepřiznal, že jsem měl u závěrečné scény slzy na krajíčku. Ta hudba, paralela s pilotní epizodou, věrný Vincent...Z toho musel být naměkko každý správný fanoušek seriálu (navíc já už byl načatý rozlučkou Locka a Bena před kostelem :-) ). Není však pochyb o tom, že se scenáristé dostali do slepé uličky a nevěděli, jak to celé pořádně uzavřít. Za těch šest sérií vymysleli tolik šíleností, že to vlastně ani nějak rozumně uzavřít nešlo. Vysvětlení světa flash-sideways je přitroublé, ale já to beru. Ve třetí sérii, která je pro mě ještě slabší než ta šestá, jsem seriál sledoval jen kvůli postavám, protože děj mnohdy za moc nestál. A konec seriálu to vlastně potvrzuje - nebylo to o ději a o záhadách, bylo to o těch postavách. Mohla být šestá série lepší? No rozhodně. Ale ruku na srdce, vyložený průser to nebyl.(20.8.2018)

 • KajusaK
  *****

  "Neměl byste tomu stroji přečíst práva?" Jedno z nejlepších zakončení co jsem kdy kde viděla.. Stálo to za to:)(10.2.2019)

 • Cement73
  *****

  Úžasný seriál, ktorý postupne počas 6tich rokov prechádzal metamorfózou. Z drámy stroskotancov cez boj skupín na ostrove o “moc” až po tajomný boj zla s dobrom. Zaujímavý koncept flashbackov vystriedali flashforwardy a nakoniec niečo ako flashside-y z alternatívnej reality? Čím bol ostrov? Aků rolu vôbec zohrala Dharma a kým bola údajná matka Jacoba a jeho brata? Napriek týmto otázkam sa jedná o absolutny serialový klenot.(4.1.2019)

 • Frantisek.Fu
  *****

  100%(29.4.2018)

 • HodnotitelCZ
  ***

  Ostrov není očistec. Ostrov je skutečný a dostala se z něho Kate, Sawyer, Claire, Frank, Richard a Miles. Umřeli až hodně dlouho po té. Hodně, hodně, hodně dlouhou dobu a to stářím. Hugo, Benjamin a Desmond zůstali na ostrově, aby ho chránili před ničím. Jack po té co uvidí letadlo jak odlítá s ostatními umírá na vážná zranění. Po jeho smrti mu otec vysvětluje že zemřel. Některý přátelé zemřeli před ním a někteří po něm (ti v letadle). Co se týče ostrova, tak není očistec, ale jedna z velkých záhad světa. Jsem rád, že neumřeli všichni. Zazvonil zvonec a velmi brzo je tu konec. Popravdě co mi na tom seriálu vadilo je to, že po té co odpálili tu bombu, tak že se nic nezměnilo. Mělo to být tak, že jim to mělo vyjít a letadlo nemělo vůbec spadnout. Tahle část mi přijde na hlavu. Kdyby to skončilo pozitivně dal bych seriálu pět hvězd, ale nestalo se. Krom toho se mi taky nelíbí, jak postava otce Jacka nechce vysvětlit okolní záhady. To mě s*re. Seriál měl skončit tak, že ho měli celý dovysvětlit. Podobně mi takhle už skončil seriál Heuréka - Město divů. Otevřený konec jak sv*ně. Nejradši bych to ještě doplnil jednou sérií, která by měla k*rva vysvětlit úplně všechno! Za závěrečnou epizodu dávám 3 hvězdy a budu rád, když scénáristi a režiséři budou dávat hlavy dohromady před tím, než seriál odstartují, aby se velmi pořádně zamysleli nad tím jak ten seriál vůbec zakončí! 3 hvězdy.(25.9.2018)

 • Michal.Sever
  *****

  Skvělé zakončení, které nebylo trapné a člověka nenaštvalo. Hlavně, že všichni odešli spolu :)(20.8.2018)

 • Simons
  *****

  Nemám slov. Najlepšia epizóda. Najlepšia séria. Najlepší seriál. Najlepší koniec.(4.8.2019)