Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jack převzal štafetu po Jacobovi a zavázal se chránit ostrov. Jack musí najít srdce ostrova a za každou cenu chránit světlo. Desmond je u Rose a Bernarda. Tam ho ale najde Černý dým. Miles a Richard plují na druhý ostrov odpálit letadlo, cestou zachrání Franka, který jim to vymlouvá, že s letadlem odletí. K jezírku, kde je světlo, pokračují jen Černý dým, Jack a Desmond. Ten je spuštěn dovnitř. Když vypustí jezírko, začne se všem rychle krátit čas.
V alternativní realitě Desmond zařídil, že on, Kate a Sayid se při převozu osvobodí pomocí peněz od Huga. Locke si to rozmyslel a nechá se operovat od Jacka. Desmond zařizuje, aby se všichni, kdo byli na ostrově, potkávali. Pak stačí, když se vzájemně dotknou a pamatují si na sebe z ostrova. Všichni se poté sejdou v kostele na pohřbu Jackova táty, aby si uvědomili, že... (PROCESOR)

(více)

Recenze (12)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizóda, na ktorú sme netrpezlivo čakali nekonečných šesť rokov. Stála všetká tá námaha za to? Jednoznačne sa na to odpovedať nedá, The End je ale odvážna v tom, že síce zakončí všetky dejové línie, ale svojich skalných ultras nasmerováva k rôznym alternatívnym teóriám, vyžadujúcim ďalšie nekonečné internetové diskusie. A rozhodne záverečné scény nemôžu uspokojiť každého fanúšika seriálu. Osobne si myslím, že je zakončenie logické a jeho filozofia je presne taká, o čom bol celý seriál. O kontraste vedy a viery a o otázkach ľudskej duše. ()

radomiil 

všechny recenze uživatele

Na to, že bylo dlouho dopředu avizováno velkolepé finále,tak jsem ohromně zklamán-zasloužilo si mnohem více a proto uděluji jen 20% ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Negativní emoce, které u většiny lidí tenhle závěrečný díl vyvolal, jsem já pocítil u epizody Across the Sea (viz můj komentář). Proto jsem od posledního dílu moc neočekával a necítím tedy zášť jako mnozí. Jedná se o důstojné zakončení seriálu, mohlo to dopadnout i hůř. 5 hvězdiček si tento díl zaslouží, zas je to jízda od začátku do konce. Opět je to finále s řadou nezapomenutelných momentů a skvělých hereckých výkonů. Lhal bych, kdybych nepřiznal, že jsem měl u závěrečné scény slzy na krajíčku. Ta hudba, paralela s pilotní epizodou, věrný Vincent...Z toho musel být naměkko každý správný fanoušek seriálu (navíc já už byl načatý rozlučkou Locka a Bena před kostelem :-) ). Není však pochyb o tom, že se scenáristé dostali do slepé uličky a nevěděli, jak to celé pořádně uzavřít. Za těch šest sérií vymysleli tolik šíleností, že to vlastně ani nějak rozumně uzavřít nešlo. Vysvětlení světa flash-sideways je přitroublé, ale já to beru. Ve třetí sérii, která je pro mě ještě slabší než ta šestá, jsem seriál sledoval jen kvůli postavám, protože děj mnohdy za moc nestál. A konec seriálu to vlastně potvrzuje - nebylo to o ději a o záhadách, bylo to o těch postavách. Mohla být šestá série lepší? No rozhodně. Ale ruku na srdce, vyložený průser to nebyl. ()

HodnotitelCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ostrov není očistec. Ostrov je skutečný a dostala se z něho Kate, Sawyer, Claire, Frank, Richard a Miles. Umřeli až hodně dlouho po té. Hodně, hodně, hodně dlouhou dobu a to stářím. Hugo, Benjamin a Desmond zůstali na ostrově, aby ho chránili před ničím. Jack po té co uvidí letadlo jak odlítá s ostatními umírá na vážná zranění. Po jeho smrti mu otec vysvětluje že zemřel. Některý přátelé zemřeli před ním a někteří po něm (ti v letadle). Co se týče ostrova, tak není očistec, ale jedna z velkých záhad světa. Jsem rád, že neumřeli všichni. Zazvonil zvonec a velmi brzo je tu konec. Popravdě co mi na tom seriálu vadilo je to, že po té co odpálili tu bombu, tak že se nic nezměnilo. Mělo to být tak, že jim to mělo vyjít a letadlo nemělo vůbec spadnout. Tahle část mi přijde na hlavu. Kdyby to skončilo pozitivně dal bych seriálu pět hvězd, ale nestalo se. Krom toho se mi taky nelíbí, jak postava otce Jacka nechce vysvětlit okolní záhady. Seriál měl skončit tak, že ho měli celý dovysvětlit. Podobně mi takhle už skončil seriál Heuréka - Město divů. 3 hvězdy. ()

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„That’s a hell of a long con, doc.“ Kto bojuje s ruksakom na chrbte a ešte s ním aj uteká v ústrety pästnému súboju? Inak je epizóda kvalitná a uspokojivá asi ku každému fanúšikovi. Pekné, ale trochu slzopudné a opäť sa spoliehajúce viac na vieru, ako na logiku samotných postáv v ich boji o život. ()

maruna0007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Několik hodin po zhlédnutí finále, jsem musel zážitek vstřebat. Podle mě se jedná o FENOMENÁLNÍ zakončení, jednoho z nejlepších seriálů všech dob. Při sledování této epizody jsem měl pocit, že sleduju něco výjimečného, něco originálního, něco co tady ještě nebylo. A to, že finále kvůli alternativní realitě nedává smysl....... čerto vem, byla to emocionální jízda! Už jenom během úvodní scény, kdy hraje nádherná melodická hudba je vám jasný, že je to tady, finále. Ano nedostali jsme odpovědi na několik otázek, spíše jsme dostali další otázky, ale já to tomuhle dílu za chybu brát nebudu. To měla vysvětlit 15 epizoda jménem – Přes moře. Finále se totiž věnuje postavám. Pořád si stojím za svým, že alternativní realita je úžasný nápad, a v posledním díle to do sebe tak krásně zapadlo, že jsem musel vytáhnout kapesníčky. Ano brečel jsem a jak MOC. U ničeho jsem nikdy neprožíval takový emoce. A tady mám sepsaný scény, kde jsem brečel jak malej. Jsou to především scény, kdy si postavy v alternativní realitě vzpomenou na to co se dělo na ostrově: 1. scéna se Sun a Jinem, tam to začalo, kdy jsem měl slzy. 2 scéna kdy už jsem opravdu začal brečet jak malej byla s Claire a Charliem. 3 scéna s Lockem a Jackem : “Jacku, doufám, že pro tebe někdo udělá to, cos ty právě udělal pro mě“. 4 scéna s Juliet a Sawyerem: “Měli bychom si někdy dát kafe. Hrozně rád, ale ten automat mi právě sežral dolar a už mám jen jeden. Můžeme platit každý zvlášť. …..... Mám tě. Mám tě, zlato. Polib mě Jamesi. Máš to mít, bloncko“. Ve všech těchto scénách hrála ta stejná hudba, která tomu neskutečně přidávala. Michael Giacchinno, nebýt jeho hudby, nebyl by ten seriál takový jaký je. Díky. 5 scéna, která je z emocionálního hlediska moje nejoblíbenější je s Hugem a Jackem. “Ne. Rozhodně ne. Nenechám tě umřít. Hurley, já už jsem mrtvý. Řekl jsi, že budeš chránit ostrov! A to taky dělám. Pácháš sebevraždu! Ne, tak se to má stát. Tohle mám udělat. Nesmíš umřít! No a pak už jsem byl emocionálně vyždímán při scéně v kostele. Omlouvám se, že jsem tady napsal, kde jsem brečel, asi si někdo bude myslet, že jsem divnej, že to přeháním. NE! Pokud máte srdce a zamilovali jste si tenhle seriál, ty postavy stejně jako já, pak to budete prožívat stejně. Plus se ještě musím přiznat........ nějakou chvíli po zhlédnutí, kdy už jeli závěrečné titulky, jsem se rozbrečel ještě jednou a naposled. A to z toho důvodu, že jsem si uvědomil: “ Sakra, ono to vážně skončilo. Bude mi to chybět.“ Především mi budou chybět ty postavy. Finální díl nám totiž ukázal, že tenhle seriál byl o těch postavách. Nejlepší seriálový zážitek jaký jsem zažil. Společně s Breaking Bad můj nejmilovanější seriál. Miluju to a bude mi to zatraceně chybět. Tuhle show si rozhodně budu muset někdy zopakovat. “Co se stalo, stalo se“. :) ()

Cement73 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Úžasný seriál, ktorý postupne počas 6tich rokov prechádzal metamorfózou. Z drámy stroskotancov cez boj skupín na ostrove o “moc” až po tajomný boj zla s dobrom. Zaujímavý koncept flashbackov vystriedali flashforwardy a nakoniec niečo ako flashside-y z alternatívnej reality? Čím bol ostrov? Aků rolu vôbec zohrala Dharma a kým bola údajná matka Jacoba a jeho brata? Napriek týmto otázkam sa jedná o absolutny serialový klenot. ()

Reklama

Reklama