Svět budoucnosti

• Česko Futureworld (více)

V tomto pokračování úspěšného thrilleru Westworld z roku 1973 uvidíme Petera Fondu a Blythe Danner jako investigativní novináře Chucka Browninga a Tracy Ballardovou. Dvojice reportérů byla odeslána čmuchat do drahého zábavního parku Westworld na odlehlém ostrově Delos, aby zjistili, proč se z přátelských robotů v parku staly vraždící bestie, které začaly masakrovat platící zákazníky. Přijdou na to, že Duffy, tvůrce Westworldu, přeměnil svůj park na Futureworld - Svět budoucnosti, který je nyní naprosto bezpečný, zkrátka dokonalá mekka rekreace a zábavy. Pravdou ale je, že plánuje nahradit všechny světové vůdce jejich robotickými klony, aby mohl v klidu převzít kontrolu nad celou planetou. Yul Brynner, android-kovboj s ocelovýma očima z Westworldu se krátce objeví i v tomto napínavém pokračování. (oficiální text distributora)

Bozvav

O něco málo lepší, než starší bráška. Rozhodně lepší vizuál, ale zase problém s napětím, akcí a neuzavřeným koncem. Za mne 55%. ()

RedDuck

Ještěř...železní lidé - klony útočí. Pokračování Westworld, strašného filmu se slušným námětem. Tentokrát jde zábava zákazníků stranou a přichází investigativní novináři zjišťující, zda je už zábavní park OK. Opět druhá polovina výrazně horší než první. Na druhou stranu, ústřední dvojice se mi líbila více. ()

MickeyStuma

Zábavný park pro dospělé podruhé. Že se tady inspirovali čeští tvůrci pro natáčení komedie ´Zítra vstanu a opařím se čajem´, který vznikl následující rok po tomto? Tam se sice pro změnu lidé do minulosti dopravovali cestováním v čase, ale jinak je myšlenka v podstatě stejná. Tady máme tentokrát novináře pátrající po příčinách masakru z předchozího snímku. A vypátrají spiknutí. Trochu maglajs, ale je fakt, že je příběh tentokrát propracovanější. Jen chybí více napětí. Při dnešním pohledu je také jasné, že Michael Chrichton námět s novináři v podstatě použil pro svůj ´Jurský park´. Jen to poupravil. Po futuristické stránce je snímek i dnes zajímavý. Vizuálně však zestárl. ()

Ceberus

Jo takhle, až tenhle snímek vysvětluje pohnuty Delosu k vystavění celého zábavního parku. Říkal jsem si, že Westworld je nějaký nedotažený a nevysvětluje vůbec nic. To je taky důvod, proč má ode mě o jednu hvězdu víc. ()

Likan7

Nejsou herci, není skoro Brynner, není Brolin, není scénář a nápady, které byly v jedničce tak skvělé. Přestože první film není rozhodně bez chyby, v porovnání s pokračováním to je Ferrari. Futureworld je jen hloupou snahou přiživit se na Westworldu. Je to o 20 minut delší a o poznání nudnější. ()

mrclTV

Vlastne ten istý film ako Westworld, len horší :D Netreba k tomu dodávať viac. Nová "výletová" tematika a takmer dvojnásobne vyšší rozpočet nepomohli, je to také prvoplánovo komerčné, bez hĺbky, s neskutočne "cheesy" dejovou zápletkou. PS. A páči sa mi ako film postupne úplne zabudol na dejovú odbočku s víťazom televíznej súťaže z úplne prvej scény. :D ()