Režisér Olivier Marchal (sám bývalý policista) natočil příběh na základě skutečných událostí a situoval ho na slavné Quai des Orfevre – Nábřeží Zlatníků 36, do sídla pařížské policie. Právě tam začíná drama dvou policistů Léa Vrinkse a Denise Kleina, které kromě příslušnosti k různým útvarům – Léo pracuje pro BRI (Zásahová a pátrací brigáda) a Denis pro BRB (Brigáda pro boj s organizovaným zločinem) – dělí i rozdílný postoj k práci. Zatímco Denis usiluje především o moc a postavení, Léo patří k onomu staromódnímu typu policajtů, posedlých svou prací, kteří mají známé na obou stranách zákona, a v zájmu spravedlnosti občas neváhají jeho hranici překročit. Jejich cesty se osudově protnou ve chvíli, kdy mají spolupracovat na případu série ozbrojených přepadení. Každý postupuje svými metodami, přičemž Léo je sice úspěšnější, ovšem za cenu rizika, jež se může obrátit proti němu. A také obrátí, protože Denis neváhá využít každého způsobu, aby svého kolegu porazil a získal kýžené místo šéfa policie. Na otázku „A co policejní etika, to vám nic neříká?“ – Denis odpovídá: „ S tou už si dávno vytírám…“ Do hlavních rolí policistů, kteří spolu svádí nelítostný souboj, obsadil Olivier Marchal slavné filmové hvězdy Daniela Auteuile (Královna Margot, Hrbáč) a Gérarda Depardieua. (Česká televize)

petikacka

Film jsem viděla v době vzniku, ale zanechal ve mě velice silný dojem. Drsný policajtský střet dvou osobností (Depardieu a Auteuil) v rovině pracovní i osobní. Je to stará dobrá drsná policejní krimi jak z dob 70.-ých a 80.-ých. Hlavně Gérard toho svého hajzla zahrál tak přesvědčivě, že jsem ho úplně nenáviděla. Jen houšť a větší kapky. Za mě 95% ()

ddf76

Vyborne kriminalni drama. Ve vedlejsi roli se na platne objevi predstavitelka Fandorovi pritelkyne z filmu Fantomas Mylene Demongeot, ktera se posledni dobou moc na platne neukazuje. ()

Uškudasket

Po dlouhé době jsem shlédl kvalitní francouzskou kriminálku, která však neukazuje nic nového pod sluncem.Příběh sice byl plný zvratů a napětí, ale omluvte mě moji východní braiťa, slovenský dabing byl přímo otřesný.Možná, že můj celkový pohled právě sráží zvuková zpackanost našich sousedů, ale nad prach obyčejný průměr se Vojna policajtů vyšplhat nemůže. ()

kowalski

Návrat ke staré francouzské detektivní klasice, na kterou dnes divák vlastně nenarazí. Oceňuji absenci nějakých přehnaných akčních scén a hlavně ke konci postupná temná/smutná gradující atmosféra filmu, která se mnou dost zamávala. Z připravovaného hollywoodskéh remaku mám docela obavy.... ()

Elgin

Priemerny kriminalny film z prostredia Francuzskej policie. Na moj vkus nedostatok akcie, ale slusne vyhrotene a ked sa dostane na Depardieua, tak sa na to dobre pozera. Francuzi boli vzdy naturalisti, ale v tomto snimku hodne ubrali a tak nemozem inak ako nerozhodne. Definitivne zaostali za ocakavanim slusnej rezby. 50% ()

KOZEL84

Ani sem si do ted' neuvědomil že poslední dobou často koukám na frantíky.To bych do sebe neřekl.A ani do nich.Tohle je další Marchalova perla.Osudový příběh podkreslený krásnou hudbou s perfektně všiváckým Depardieuem a megacharismatickým Auteuilem,kterého mám taky čím dál víc rád.Obsazení Valerie Golino příjemně překvapilo.Polopatickou tečku si Marchal klidně mohl nechat a je fakt,že jeho filmy vypadají delší než sou,ale za francouzského Pacina s De Nirem dávám 5.Francie a krimi si rozumí. ()

Jurkodak1

Napínavý temný příběh, který je atmosféricky laděn jako realistický, i když se policisté chovají značně nerealisticky. ()

Puol

Vierohodné vykreslené postavy rozdielnych policajtov v brilantnom podani dvoch vynikajúcich francúzskych hercov. Depardieuová postava tu je fakt nesympatická, klobúk dole ako si s tým poradil. Dobra hudba. ()

Vodny

Toto akční krimi/drama v podání francouzských filmařů z počátku vypadá jako další z průměrných filmů o policajtech na téma rivalita. Avšak zdání klame. První polovinu filmu se budete nejspíš nudit, což je chyba, protože na konci by vás to mohlo mrzet. Sice je vše vysvětleno v podobě menších flashbacků, ale i tak budete trošku zmateni a překvapeni. I když jak v čem. U francouzských filmů jsme si zvykli na zvláštní rozum nedávající dialogy a ani zde se tomu nevyhneme. Najde se i pár střihových a kamerových chyb, které film degradují. Gerrard Depardieu dokáže být chvílemi opravdu slizký, ale i tak neměl moc velký prostor (na to jaký potenciál v sobě skrývá). Jedna z jeho nejslabších rolí. Jeho kolega (rival) se svým neměnným výrazem nemá divákovi co nabídnout a působí dost chladnokrevně. Ostatní herci jsou pouhými statisty. Chybí opravdové emoce, které jsou maskovány a uměle tvořeny smrtí blízkých osob (o kterých de facto nic nevíme a nemáme k nim žádný vztah). Jde o průměrnou podívanou, která se až příliš snaží zabavit diváka svou zdánlivou komplikovaností ke konci filmu. 50% ()

FilmWave

"Daniel Auteuil vs. Gérard Depardieu" - Velmi solidní thriller podle staré školy. Naprosto dokonalý Daniel Auteuil. Žánrem a zpracováním velmi podobné "Nelítostnému souboji" s De Nirem a Pacinem. Na tuto mistrovskou klasiku ale scházel přece jen rozpočet. ()

Páně

No líbilo se mi to moc, přestože to chtělo ještě malinko dovařit, i tak to moc chutná. Klasika vycházející z tradice francouzského a potažmo evropského filmu a dotažená k téměř dokonalosti á-la Marchal. Skvělý Depardieu a neméně dobrý Auteuil, osobnosti jenž dodali glanc této drsné a pochmurné podívané. Dokázalo to ke mě promluvit a toho si cením. Konec bych si sice dokázal představit lepší (rozuměj pochmurnější a depresivnější), ale i tak je to velmi nadprůměrné dílo. To co jsem vidět chtěl, to jsem dostal. ()

strikeman

Výborné policejní drama o "božích mlýnech" se skvělými herci, realistickou atmosférou a malinko přetáhnutou stopáží... 85% ()

raud

Poctivá francouzská detektivka s ponurou atmosférou a skvělým Gérardem Depardieu v roli hajzla policajta. Velmi pěkné překvapení. ()

GOREGASM

Olivier Marchal mě oslovil už jením kusem (Les Lyonnais (2011)) a ani tentokrát nezklamal. Drsná kriminálka, která stojí na dvou supercharismatických frantících, kteří sice mluví prazvláštním jazykem, ale vy jim to žerete i s navijákem. Nebýt několika na prázdnou atmosféru a do samoúčelna protažených scén plus semtamoidní zjednodušování, nebo možná lépe řečeno urychlování děje, viklal bych se mezi 80 a 90 percenty. Takhle musím zachovat tvrdou objektivitu a tuto atmosféricky chlapáckou kriminálku srazit na objektivních 75%. Ale má to fakt pořádný francouzský koule ;-). ()

kkarx

Tohle je víc než krimi velké shakespearovské drama o dvou bývalých přátelích z policejního prostředí.  Dobrý polda Vrinks (Auteil) kryje nelítostného trojnásobného vraha za to, že mu pomůže vypátrat brutální zločineckou skupinu. Špatný polda Klein (Gepardieu) se sice snaží držet předpisů, ale sužován a zatrpklý tím, že mu životní lásku přebral právě kamarád Vrinks se utápí v alkoholu a bezohledném kariérismu. Kleinovi vlastně už moc nezáleží ani na svém životu, jede tak nějak na setrvačník. Součet chyb obou protagonistů vede k tragickým událostem. Člověk při tom chápe motivaci obou hlavních postav a vlastně celou dobu dumá, která z nich je ta kladná a která záporná, ale jako v životě je to většinou spíše šedivé. Samotné vyústění na bálu, kde se v člověku mísí pocity smutku ale i naděje patří k těm nejzapamatovatelnějším ve filmové historii. ()

GrgaPitic

Musím říct, že Depardieu umí zahrát záporáka par exelance. Po filmu jsme na něj s manželkou byli děsně naštvaní. p.s. Ano, víme že to byl jen film ;-) ()