Režisér Olivier Marchal (sám bývalý policista) natočil příběh na základě skutečných událostí a situoval ho na slavné Quai des Orfevre – Nábřeží Zlatníků 36, do sídla pařížské policie. Právě tam začíná drama dvou policistů Léa Vrinkse a Denise Kleina, které kromě příslušnosti k různým útvarům – Léo pracuje pro BRI (Zásahová a pátrací brigáda) a Denis pro BRB (Brigáda pro boj s organizovaným zločinem) – dělí i rozdílný postoj k práci. Zatímco Denis usiluje především o moc a postavení, Léo patří k onomu staromódnímu typu policajtů, posedlých svou prací, kteří mají známé na obou stranách zákona, a v zájmu spravedlnosti občas neváhají jeho hranici překročit. Jejich cesty se osudově protnou ve chvíli, kdy mají spolupracovat na případu série ozbrojených přepadení. Každý postupuje svými metodami, přičemž Léo je sice úspěšnější, ovšem za cenu rizika, jež se může obrátit proti němu. A také obrátí, protože Denis neváhá využít každého způsobu, aby svého kolegu porazil a získal kýžené místo šéfa policie. Na otázku „A co policejní etika, to vám nic neříká?“ – Denis odpovídá: „ S tou už si dávno vytírám…“ Do hlavních rolí policistů, kteří spolu svádí nelítostný souboj, obsadil Olivier Marchal slavné filmové hvězdy Daniela Auteuile (Královna Margot, Hrbáč) a Gérarda Depardieua. (Česká televize)

Yomega

No čekal jsem více. Do Vrinksova propuštění z vězení super. Pořád jsem si říkal hlavně ať se nezkazí konec a bohužel to tak pro mě víceméně dopadlo. Posledních 20 minut je hodně překombinovaných, zdlouhavých a sráží jinak výtečný film. Škoda, králem žánru je u mě stále Heat a na tom se asi jen tak nic nezmění. Hodně slabé čtyři hvězdičky. ()

Cruchot

Kriminálka netradiční spíš atmosférou než vlastním příběhem, který je ovšem vystavěný zajímavě a postupně graduje až do závěru, který mě ale přece jen trochu zklamal. ()

Pasifae

Iluze návratu do zlaté éry francouzských gangsterek a zrezivělé éry naší republiky byla tak dokonalá, že jsem si aspoň minutu potom, co doběhly titulky a já si šla ven zapálit, lámala hlavu, proč po ulicích neprskají wartburgy a necourají lidi v tesilkách. ()

Torgal

Na mňa asi až priveľký oldschool. Súperenie dvoch mužov je síce správne vyhrotené, ale forma starosvetskej kriminálky ma veľmi nepohltila. Zrejme to celé bolo na mňa až príliš realisticky poňaté na to, aby som sa viac bavil. 6+/10 ()

Razzor_82

"Protože smrt se dá zažít jen jednou." Sirové kriminální drama jako ze staré školy. Vysoká hra dvou drsných poldů, kteří jdou tvrdě proti sobě. Perfektní herecké výkony vystřihnou Daniel Auteuil a Gérard Depardieu. Kvalitně vystavěný příběh, plný špinavé korupce a brutality. Olivier Marchal dokázal, že dokáže natočit brilantní film z evropské produkce. 9/10 ()

NerdmanJarda

Moc na filmy podobného stylu nekoukám, možná proto mě tento překvapil. Málo akce, víc souboje ideologií - takto mi to naprosto vyhovovalo. Akce je tu málo, ale když se objeví, tak je kurevsky boží. Ideologie postav... Aaaa!! Gerárd Depardieu byl jako hlavní "zlosyn" skvělý, role mu prostě padla. Daniel Auteuil v roli toho většího obránce spravedlnosti také příjemně překvapil. Ostatní postavy byly též dobré. Tohle všechno zajišťují herecké výkony a SCÉNÁŘ. Scénář tohoto snímku je téměř perfektní, až na pár menších výtek. Film rozhodně nezklamal a režisér určitě zabodoval - dávám 8/10 tedy 4/5 ()

Odpadlik

Docela se tomu vysokému hodnocení tady divím ... Pro mě tedy velké zklamání. Děj je místy dost rozvleklý, dlouhé pohledy a unylá hudba je někdy na usnutí. Akce je tu pomálu a nezachrání to ani herecké výkony takových hvězd jako Depardieu nebo Auteuil. ()

alienemo

Film mal dobrý dej aj bol dobre zahraný ale hudobná zložka to absolutne potopila. Pri tej hudbe sa človeku tak chce spať a nič viac. ()

1985lula

Aj keď osobne vôbec nemám rada Gérarda Depardieua, v tomto filme mi absolútne nevadil. Na svoju rolu záporáka sa hodil dokonale. Charismatického Auteila som nikdy predtým nezaregistrovala, ale dovolím si tvrdiť, že v niektorých scénach bol omnoho lepší ako Depardieu. Film rozpráva príbeh o dvoch policajtoch, každého z iného oddelenia, ale spod jednej divízie. Kto vyrieši prípad, dostane miesto riaditeľa divízie. Vrinks o miesto až taký záujem nejaví, kdežto Klein po tomto mieste priam "pasie" a neštíti sa ničoho...ani vraždy! Zaujímavé na filme je aj to, že režisér a scenárista v jednej osobe bol kedysi policajtom a inšpiroval sa prípadom dvoch svojich kolegov. ()

Psycho.R

Jsem v menšině, jak tady tak čtu, tak se všem líbil hlavně první půlka. A mě se víc líbila ta druhá. První půl hodiny jsem se dost nudil, ovšem pak to dostalo grády. Dost mi splývali někteří herci, takže jsem nevěděl, kdo je policajt a kdo informátor. Ale pak jsem si to pospojoval a Depardieův výkon výborný. ()

gemi

Dávám čtyři, protože je to objektivně skvělá filmařina. Ale jestli bych to chtěl vidět podruhé? Nevím, nevím... ()