Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Dan9K

Sníměk pro mě jako stvořený. Skoro se mi až zdá, jakoby si mě chtěl předcházet tím, že nabízí většinu věcí, které ve filmech mám rád. Nebudu rozepisovat všechna možná positiva a tak vypíchnu raději jediné negativum - tím je značná neuvěřitelnost a nedůvěryhodnost. Naštěstí je Lucky Number Slevin (mimochodem po vyřčení originální názvu na prodavače lístků v multiplexu se dotyčný na chvíli zamyslel a posléze vyřkl: "Jo...., to je něco jako Nabít a zabít?") neskutečná jízda, která nenechá jen tak oddechnout...a už vůbec ne v závěru, což mi připomíná největší positivum: překombinovaný, avšak zároveň mrazivý, dechberoucí (+ plus dosaďte si zhruba ještě 5 podobně zaběhlých adjektiv) konec - přesně takový, jaký miluji. ()

ripo

Zvláštny film. Ako by kríženec Lynchovského pomalého plynutia a zauzľovania deja a Richieovskeho strihu s vyšperkovanými hláškami. Všetko podfarbené nenápadnou, o to však lepšie padnúcou hudbou. Záver, kedy za rozplietali všetky zápletky je nutné, pre pochopenie deja filmu riadne napnúť zmysly, inak vám môže ujsť nejaký moment, a nevyskladáte puzzle s pointou. ()

Spooner

Poté, co jsem od Paul McGuigana shlédl jeho předchozí snímek Miluj mě, prosím! jsem byl od něj připraven na všechno. A on se opět překonal. Jisté podobnosti s jeho předchozím snímkem tu jsou a opět tu fungují dobře, možná ještě líp. Ze začátku se opět představují postavy a pomalu pokládá všechny své karty na stůl, aby je následně mohl otočit a ukázat (stejně jako v předchozím snímku) mistrovské finále, ve kterém všechno skončí úplně jinak, než se čekalo. Scénář mi nijak moc překombinovaný nepřišel, jenom byl dosti rafinovaný (další podobnost).A v čem, že je tento film vlastně tedy lepší? No asi v tom,že v tomto snímku uteče ta první hodinka daleko rychleji a člověk se u ní více pobaví.A také jsou zde lepší herecké výkony.Josh Hartnett hraje opravdu výtečně a ještě by se s ním mělo stále počítat a nedávat do stejné škatulky s jinými hollywoodskými hezouny.Ostatní jsou také výborní:mafiání Freemana a Kingsleyeho jsou výteční,Bruce Willis hraje po delší době opět zajímavého killera a Stanley Tucci také není k zahození.Jenom ta Lucy Liu mi tam nějak nesedla a byla v příběhu víceméně zbytečná. McGuigan nám roste film od filmu a my s ním musíme na delší dobu počítat. Už se nemůžu dočkat co nám naservíruje příště. ()

Davies182

Vydařený zábavný thriller s triem zvučných kvalitních herců se v roční filmové produkci 2006 rozhodně neztratil. Moc příjemné. ()

petero

LUCKY NUMBER SLEVIN chce byť veľmi cool až to nie je pekné. McGuigan nie je vizuálny macher ako Ritchie i keď sa snaží upútať pozornosť prostredím a scenárista nedokázal napísať cool hlášky iba cool vety (rovnako prázdne ako prostredie), do ktorých sa dobre že nie samotný herci zamotali. Našťastie sa vykonštruovaný scenár podarilo v závere dostatočne dobre vysvetliť no výsledný vážny dojem mi nesadol s počiatočným nadhľadom. ()

Mahalik

Gangsterky mám rád, ale jsem hodně vybíravý, takže ne každá u mě uspěje. Jenže v Lucky Number Slevin se sešlo tolik známých lidí a zápletka byla fakt dokonalá, že jsem si to nemohl nechat ujít. Začátek mě odrovnal uvolněným tempem, chvíli jsem si myslel, že se koukám na nějakou bláznivou komedii, jenže pak Josh Hartnett solidně odkrejhnul jednoho chlápka a všechno se dostalo do tý správný, ponurý atmosféry. LNS určitě není dokonalý film, má taky svoje chyby, jenže já jsem u tohohle filmu prostě nenudil a dokonce i zagebil. A to se cení.... Solidních 90% si tenhle lehce překombinovaný filmeček určitě zaslouží. ()

pepo

fajn variácia na tarantina, kde scenár vo finiši podrazí všetkých včetne kvality celého filmu.celkovo 3,5 ()

Xmilden

Precizní kriminálka s dobrou promakanou pointou, kdy během 100 minut není ve filmu jediná scéna navíc a vše do sebe krásně zapadne. Herecká sestava je přímo hvězdná a film velice příjemně pobaví. Bruce Willis ve své další charismatické roli zabijáka. ()

FlyBoy

Veru, rizikové to podnikanie v týchto končinách. Jeden by si pomyslel, že hranie sa na ritchieovky či tarantinovky je už pasé a pozrime sa, nie je. X-tý klon klonov variujúci akt sladkej pomsty v ktorom niet núdze o nóbl tváre, hyper hektický háv (podobný tomu ukričanému z "Running Scared") a rádoby cool vyznenie. Pozerať sa na to v pohode dá, Liu/Harnett na rozdiel od Kingsleyho/Freemana neprehrávajú, kde-tu sa objaví úsmešne zlomyseľná poznámka alebo kvalitne rozbitý čumák, ale akonáhle dôjde k schématickému zvratu a nadbytočnému vysvetľovaniu, tak onen načrtnutý nadhľad sa nadobro vytráca. Suma sumárum, zostávajú len nenaplnené očakávania s "odlepujúcou sa" náplasťou štýlovej kriminálky. S McGuiganom je to ako na hojdačke, raz hore ("Acid House"), raz dole ("Push"). "Lucky Number Slevin" sa mi vidí ako jeho stred. ()

Nevada

Za normálních okolností bych dala jen 3*, není to nic převratného. Ale mám ráda tenhle typ filmů - nájemný zabiják, záměna identit, pomsta, černý humor (mohlo ho být i víc), dobré finále (i když mírně vybočující ze stylu filmu), sympatické obsazení. To můžu, takže 4*. ()

lesumir

Originální, a to velice :-) Sice jsem tak nějak skoro už od začátku tušil, jak to dopadne, přesto jsem se nechal unášet dějem a liboval ve střeštěné Lucy Liu a sympatickém Hartnettovi. Sem tam se objeví Bruce a někoho zabije, občas staří známí Freeman s Kingsley a to všechno promíchávají místy vtipný a místy trapné hlášky. Film na mě nezapůsobil tak hlubokým dojmem, že bych na konci plný emoci kroutil hlavou, jak to úžasně pan řežisér vymyslel, spíš jsem se jen usmíval nad tím, že jsem se nějakých 105 minut solidně bavil a hlavně jsem nabil a zabil nudu :-) ()

darkrobyk

Fajn konverzační drama, kde se kromě šachů občas střílí, až stříká krev ke stropu. Poněkud zašmodrchaný příběh se do konce rozmotá a divák, co vytrval, si po zapadnutí posledního dílku prohlédne celou story postavenou z lega. Krom toho, že většina postav jsou svině, zjistíte, že někteří mohou být dokonce megasvině. Vhodný výběr postav a oku lahodící kamera (i když jsem si zpočátku myslel, že točí-li to sova, bude vše ve tmě) + exteriéry, interiéry, hudba a tak. Děj se popisuje těžko, tak těžko, že i oficiální text distributora blafuje.... ()

Gimp

Jedno z nepřekvapivějších letošních zklamání. Přiznávám, jsem divák nenáročný, stačí mi scénář s pár dobrými zvraty a do křesel posazující pointou a hned jdu na 4-5* - takové hodnocení jsem si v duchu pro Mr. Slevina připravoval. První hodinka a kousek proběhla téměř v normě, ale poslední třetina je podivná křeč. Polopatické vysvětlování, ztráta napětí, flashback za flashbackem, nula nula akce, nevyužití herci. 50 (pro)Cent ()

kinej

Něco mi říká, že nebýt tento film tak hvězdně obsazen, asi by upadnul do zapomění, nebo by spíš ani nevzešel do vědomí. Přeci jen je takovýchto kriminálek dost a této na rozdíl například od Snatch, něco schází. Asi je to tím, že se bere až moc vážně, schází trošku víc hlášek, které by film odlehčili aby tak divák nemusel přemýšlet nad tím, že je film položen až na samotnou hranici hodnověrnosti. Jinak je to ale dobrá podívaná, se spoustou zajímavých tapet a zajímavým příběhem. ()

cheyene

Začátek mě příliš nebavil, ale v druhé polovině snímek nabral záživnější směr, takže když k tomu připočtu originální námět, herce zvučných jmen a zpracování, přemýšlím i o čtvrté hvězdičce. ()

Fiftis

Tento film ma celkom milo prekvapil. Spočiatku som síce bol trochu zmätená. Film je natočený zvláštnym spôsobom a divák stále nechápe súvislosti. Stále som čakal, čo z toho nakoniec bude, výsledok ma veľmi milo prekvapilo. Rozhodne to stojí za pozretie, ide o jeden z najzaujímavejších zamotancov tých rokov. Navyše tie známe mená sú dostatočným lákadlom, navyše keď sa jedná o príbeh o dvoch mafiánskych klanoch. Na konci nás čaká celkom milé prekvapenie. ()

ajuska

Rozhodně zajímavé. Příběh poměrně rozsáhlý a spletitý, ale naštěstí ne nepochopitelný. Konec je možná trochu moc ukecaný, ale vzhledem k tomu, kolik se toho musíme dozvědět, se to dá pochopit. Těžko ale říct, jestli bude tento film použitelný i na podruhé, řekla bych, že když už divák zná rozuzlení, nic moc už ho u Slevina držet nebude. Za zmínku ještě stojí celková stylizace snímku, jsou tam velmi povedené a efektní záběry, které určitě zaujmou. ()

Pepinec

Líbí se mi, když je film obsazen plejádou známých herců. Líbí se mi, když jsou ti známí herci navíc mými oblíbenci. Líbí se mi, když si ze sebe umí dělat srandu, a přitom tím dodávají filmu šťávu. Líbí se mi, když je film zajímavý i obsahem, ne jen pouhým obsazením. A líbí se mi, když se film nelíbí všem. Tím je pro mě cennější. ()

Boogeyman

Po dlouhý době skvělá gangsterka, kde nechybí charismatický boss (tady dokonce dva), precizní zabiják, tupá ochranka, nepovedený syn a hlavní hrdina, kterej se do všeho toho dostal uplnou náhodou...! Skvěle obsazené, vtipné, brutální, zábavné, nápadité...9/10 ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)