Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

Kadas97

Nechápem to relatívne nízke hodnotenie. Tento film je okrem jedného detailu vernou kópiou knihy a z knihy bol celý svet dobré dva roky posraný, či už v dobrom alebo zlom slova zmysle. Tento film ponúka všetko od dobrej zápletky, cez super obsadenie hlavných postáv až po úžasnú hudbu. Ja nemôžem tomuto dielu vytknúť nič a preto 10 z 10. ()

Cheeker

Knihu jsem nečetl, na to jsem docela líný, ale po tomhle filmu bych nad tím už i uvažoval. Vážně by mě zajímalo, jak moc se liší kniha od filmu. Jinak příběh člověka vtáhne do sebe a do závěrečných titulků ho nepustí a to je dobře. ()

krumpac007

Dnes jsem dočetl knihu, dnes jsem viděl film. Musím uznat, že nebýt knihy, tak asi film nepochopím tolik do hloubky. Zároveň musím uznat, že spousta věcí byla ve filmu vypuštěna (a to jsem viděl extended verzi, trochu se bojím, o co méně je v normální), případně mírně pozměněna. Ale mě se to zkrátka líbilo, není to určitě čistých 5*, protože jsem viděl spoustu filmů, které si je zaslouží mnohem víc. Ale asi mě přesvědčilo posledních pár minut s hudbou Hanse Zimmera (http://www.youtube.com/watch?v=yY1OJyaWBJ4). To mě zkrátka dostalo... A navíc mám rád šifry :-) ()

tranquill

Příběh je hodně dlouhý, nudný a ne moc kvalitně natočený. I Tom Hanks a Audrey Tautou za sebou mají mnohem lepší výkony. Ale to konspirační téma bylo skvělé, za to jistě vděčí vynikající předloze, kterou já ale nečetl. No a to je asi vše, teď se ještě podívám na Andělé a démoni a porovnáme výsledek... ()

Ihuj

Tenhle film jsem viděl v kině. Jako uvaděč. Během jednoho měsíce jsem ho viděl dokonce 4x. 12 hodin Šifry mistra Leonarda. Poprvé jsem byl unešený, podruhé to bylo skvělé, potřetí mě to pořád bavilo a až napočtvrté jsem si vzal do práce noťas a hrál Civilku. Pohlcující hudba, skvělá atmosféra, okouzlující postavy. Béčko s vymazleným pozlátkem. Knihu jsem nečetl a možná proto jsem děj pochopil a žádné iritující mezery v zápletce nepodchytil. Ne, ani napočtvrté. Možná jsem prostě idiot :) ()

Koprska

Miluju tento kouzelný film.. Příběh spojený s tím zvláštním příběhem částečně založeném na reálných památkách doplněné o hudbu Hanse Zimmera je kouzlo... ()

AxelWers

Knihu som nečítal, takže moje hodnotenie je trochu vyššie. Ale inak celkovo nemám tomuto filmu čo vytknúť, pekne spracované so slušnou dávkou mystiky (prestrihy zo starého Ríma z čias šírenia kresťanstva boli výborne zakomponované) a silný záver. Veľké plus spravila aj hudba od Hansa. ()

ludva10

Za mne musím říct, že se mě celý film náramně líbil. A ten konec, kdy Langdon vše pochopí, klečí, kamera roluje dolů pod pyramidu a hraje do toho geniální hudba Hanse Zimmera, to mě i po několikerém shlédnutí vždy běhá mráz po zádech. ()

Kingjiri

Je velká škoda (nebo ostuda?), že se nepodařilo slušný herecký obsazení společně se štědrym rozpočtem přetavit v aspoň lehce nadprůměrnou podivanou. Přitom by stačilo málo a pozitivní výsledek by byl hned znatelnej - mám totiž pocit, že největšim nepřítelem pro diváka nebude sekta Opus Dei, ale strašně dlouhá stopáž (koukal jsem však na prodlouženou verzi) a množství zvratů, který se na něj valej zejména s blížícim se závěrem (skončit se klidně mohlo ve chvíli, kdy zmizel McKellen ze scény). No a čekání na pár napínavejch / akčních scén (přičemž nejzajímavější je úvod a únik v obrněnym vozidle) je vykoupený zdlouhavym vymejšlenim konspiračních teorií nebo nepříliš povedenou snahou sdělit divákovi něco "zajímavýho" ze života hlavních postav. Prostě s takhle fádnim materiálem už nic neudělá ani sám Tom Hanks, kterej zahraje uplně všechno, druhá silnější hvězda za herecký obsazení, hudbu a sympatickou výpravu po Evropě. PS: Konspirační teorie a náboženství nejsou moje oblíbený témata, pokud jste na tom opačně, přidejte si jednu hvězdu. ()

Ivo

Aneb Dan Brown podle své oblíbené (jediné) šablony ... A na závěr ještě vykradl Cimrmanův Vichr z hor ... "nejsem tvá matka, jsem tvá babička" "nejsem tvůj dědeček, jsem úplně cizí člověk" "to ovšem zcela mění situaci" ;) ()

PEZ

Prvýkrát som videl filmovú verziu hneď potom ako som dočítal knihu. Strašne som bol sklamaný. Mdlé a totálne nezáživné prevedenie na veľké plátno. Taký slabý film Ron Howard ešte nenatočil a bohužiaľ ani Tom Hanks. Bola to očividne zákazka od štúdia, ktorá sa nedala odmietnúť. Toľko talentu na zmar! O to horšie sa mi vraví, že teraz, po opätovnom pozretí (dokonca Extended cut verzie s 25 minútami navyše!) nič na mojom pôvodnom hodnotení meniť nemienim. Pár vecí je v dlhšej verzii rozvitých a dovysvetlených, ale celkový pocit je rovnaký. Aj keby celú Zem vyvraždili, bolo by mi to v tomto filme jedno. Jedine Hans Zimmer si odviedol poctivú robotu (nominácia na Zlatý Glóbus a Grammy), ostatne ako vždy. Jeho soundtrack sa dá počúvať aj samostatne. 4/10 ()

chrispe

Šifra je jeden z těch filmů, co mě děsně zajímal, ale NEJDŘÍV jsem si chtěla přečíst knihu!! :D Což se mi podařilo nějakých devět let po natočení tohoto filmu. Takže jsem ji ignorovala a zacpávala si uši, když o ní někdo mluvil - ale když už jsem něco zaslechla, tak že je to "prostě fáááákt dobrý". Takže může za moje hodnocení přehnané očekávání? Já vám ani nevím dámy a pánové. Film už mě neměl čím překvapit a i když má velmi dobré obsazení (velké plus za Paula Bettanyho), nudila jsem se. Tak třeba za dalších devět let a více let, až mi příběh vyprchá z paměti, se k tomu vrátím a budu hodnotit zase jinak. ()

Schlierkamp

Americký mysteriózní film natočený podle literární předlohy Dana Browna obsahující plno náboženských symbolik a historie. Slavný americký profesor a symbolog Robert Langdon (T. Hanks) pátrá spolu s mladou francouzskou policistkou Sophie Neveu (A. Tautou) po příčině smrti správce pařížské galerie Louvre Sauniéra a postupně tak odhalují staleté tajemství, o než je opřena víra v Ježíše Krista a tvoří pilíř samotného křesťanství. Podstata komplikovaného příběhu se zabývá skrýváním lidské podoby Krista a utajováním jeho potomků, jež údajně splodil s Máří Magdalenou, což souvisí s výsledky prvního křesťanského Nicejského koncilu z roku 325, kde biskupové natrvalo rozhodli o neoddiskutovatelném božství Ježíše Krista a jeho rovnosti a soupodstatnosti s Otcem. Snímek amerického režiséra Rona Howarda se vyznačuje neustálým napětím, náboženskými debatami a řešením rébusů, jež mají hlavní dvojici dovést ke Svatému grálu, což je podle různých teorií pohár, z něhož pil Kristus při poslední večeři anebo vyjadřuje lůno jeho údajné manželky. Podle policejního komisaře Fache, jenž vyšetřuje rituální Sauniérovu vraždu, jsou pachatelé právě prchající Hanks a Tautou, avšak tato dějová linie ani J. Reno v roli onoho umanutého inspektora nedostala mnoho prostoru. Přestože se ve více než dvouhodinovém thrilleru díky skvělé atmosféře a dramatičnosti těžko nachází hluché místo, jeho průběh mě ponechával většinou naprosto chladným, neboť jsem celý příběh považoval pokud ne přímo za nesmysl, tak minimálně za nereálný a přitažený za vlasy. Ve významné roli odborníka na náboženskou teorii a historii a současně vedoucího tajného spolku zaměřeného na odstraňování domnělých Kristových potomků se objevil britský herec I. McKellen. Ze Šifry mistra Leonarda u mě přetrvávají rozpačité pocity, zejména kvůli překombinovanému ději postavenému na neověřených legendách a současně mě snímek, jenž rozhodně nenudí, zaujal svoji vysokou mírou napětí a divácké přitažlivosti. ()

geek.ondra

Znuděný, hloupý a strašně natahovaný. Nehorázná nuda u které musíte celou dobu přemýšlet nad tím kdo tohle může prohlásit za chytrý film ()

helraiser

Slušná podívaná s křesťanskou tématikou a tentokrát se týkající samé podstaty věci. Konspirace týkající se náboženství mě vždycky bavili a tudíž ani v tomto případě nemůžu být zklamán. Pokrevní linie Ježíše a tutlání pravdy jistou skupinou ve Vatikánu za každé situace a všemi prostředky mě bavilo. Celkově spokojenost. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno