Novodobí Robinsoni

• USA The New Swiss Family Robinson (více)

Hlavními hrdiny napínavého i veselého dobrodružství je rodina Robinsonových táta Jack, máma Anna a jejich tři děti, synové Shane a Todd a dcera Elizabeth, kteří se na palubě jachty Albatros vydají na prázdninovou plavu po jihočínském moři. Vypluli ze Singapuru, mířili do Sidney, ale ani přání šťastné cesty od šarmantního Sheldona, který jim jachtu před nedávnem prodal, Robinsonovým nepomohlo dorazit bez nehody k cíli. Není divu, Sheldon je totiž ve skutečnosti novodobý pirát, který se svou posádkou jachtu přepadne. Přepadeným, kteří plavbu celé měsíce pilně trénovali se sice podaří uniknout, jejich loď se však na rozbouřeném moři rozbije o útesy poblíž opuštěného ostrova. Podaří se jim doplavat k ostrovu, který sice připomíná tropický ráj plná slunce, palem písku a prohřátých pláží, ale to neznamená, že by nebyl také plný nebezpečí, zejména, když piráti stále křižují někde poblíž. Přesněji hned ve vedlejší zátoce. Samozřejmě se rodinu pokusí znovu napadnout, jsou však překvapeni obrovským krokodýlem, který těžce zraní Sheldona. Zatímco piráti prchají zpět na moře, Robinsonovi se pomalu zabydlují. Brzy se ukáže, že na ostrově přece jen nejsou sami, objeví se tu totiž dívka Francoise, která, jak se vzápětí ukáže, je také trosečníkem, jediným, který přežil havárii letadla, jehož trosky leží hluboko v džungli. Robinsonovi se pustí do stavby bambusového obydlí a zachrání ze své rozbité jachty vše co by mohlo být k užitku. Objeví přitom tajnou schránku plnou šperků, kterou používali piráti k pašování, a uvědomí si, že se piráti jednoho dne vrátí. (oficiální text distributora)

DocBrown

Nejvic me pobavilo, jak mela ta spinava otrhana domorodkyne perfektne vyholene podpazdi. Ale jinak pekna slatanina, uz jen chybelo, aby otce hral Chuck Norris. Pirati nemeli daleko k Laurelovi s Hardym. ()

Michael2807

4 hvězdy, protože filmy o trosečnících patří k mým nejoblíbenějším. I přes stupidní herce a romantické žvatlání, se mi zde líbilo to prostředí a situace ve které se nacházeli. ()

Adramelech

Děj obsahuje hrozné absurdity, ale místy je nechtěně komický. Při sledování scény přepadení jachty piráty jsem si představil, jak by to vypadalo, kdyby posádka jachty byla dobře vyzbrojená. Stačil by jeden samopal, jímž by chlápek začal kosit piráty na palubě lodi, a jeho starší syn by jej mohl podporovat střelbou z brokovnice. Jenomže lidé si s sebou takový zbrojní arzenál na výletní plavbu neberou. Také by film moc rychle skončil a diváci by přišli třeba o scénu, jak Tarzanka balí mladého trosečníka. Rovněž cvičený orangutan byl boží. Když rezignujeme na veškerou logiku, dá se to vidět až do konce. ()

Marina111

Ak ste ochotní uveriť, že stroskotancom sa podarí zachrániť celú loď a vyrobiť si na neobývanom ostrove domček a lá exotická vila, a že sa pekne všetci skamarátia so zvieratkami i s divoškou ( s dokonale oholeným podpazuším a nalinkovanými očami) ... nech sa páči. Film pre vás. Pre tých, ktorí však radšej ako sladkú naivitu uprednostnia tvrdú pravdu : pozrite si niečo iné. Čokoľvek. Trebárs aj Ferda Mravca - i ten je reálnejší ... ()

pend

Už to tu zaznělo : vezmete Robinsona s celou rodinou, přidáte Modrou lagunu, zvířenu jak z Tarzana a k tomu neschopné piráty. Jednou se na to podíváte. ()

Blaogranas

Já si vcelku myslím, že v kategorii 10-ti až 13-ti letých, pro které to asi bylo určeno, to mohlo mít i úspěch. Jinak pro ostatní samozřejmě ztráta času. ()

Psycho.R

Film plný absolutních nelogičností, ale pokud nechcete trávit čas s dítětem sledování kreslených nudností, tak to zkousnete. ()

helrohir

Nič moc teda. Nudný a okukaný dej, amatérska réžia, aboslútne neracionálne správanie sa hlavných postáv a herci tiež nič moc (Jane Seymour mimo Dr. Quinn nejak extra hrať nevie). Jednu hviezdičku dávam za pekné exteriéry a nejaký ten vtípek, lebo ináč to človeka nemá čím zaujať. ()

bmx6

Kdysi se mi film líbil a viděl jsem ho docela dostkrát.Pěkné prostředí.Pohodový film,ale dnes už by to bylo za míň. ()

KapitanKuraz

Pod 40percent som fakt necakal, ale je pravda ze nostalgia nepusti a ja to beriem ako nastrocny co to videl este v minulom tisicroci (99-00). Dnes uz love story dievcata z ostrova a clapca co tu ztroskotal s rodinou moc nebere. Nech mi ale nik nepovie, zmenit tu opicu za upira, hada a pantera za zombie, k piratom dat Johnnyho Treja, ci the Roka a ma to tu nad 90per, 5000 a viac hodnoteni za mesiac. ()

freebob

Taková rodinná variace na Robinsona s Dr.Quinovou.Docela se to dalo,jen zápletka s piráty a romance staršího syna s asijskou robinsonkou byla přitažená za vlasy.40 % ()