Casablanca

• USA Casablanca (více)
USA, 1942, 102 min

Peenugirl

Ľutujem, že som zatiaľ neohodnotila tento skvelý film. Humphrey je zas len skvelý so všetkými jeho vráskami a bezfiltrovými bielimi krátkymi cigaretkami a hlbokou jazvou na srdci od jedinej ženy, ktorú kedy miloval. Prenádherné, a keď príbeh položíme do obdobia keď sa zabíjalo za myšlienky je to ešte vzrušujúcejšie a dramatickejšie. Dvaja správny chlapi a jedna žena... Jeden sa vzdá aby druhý mohol byť šťastnejší a pokračovať v tom v čom začal... A vety ako: Zo všetkých barov na svete... či This is a begining of the beautiful frendship... sú večné. 90% ()

HonziKaja

Když se zamyslím nad největším filmem všech dob, první jméno které mi vyvstane z paměti je právě Casablanca. To je facka, možná plivanec do tváře Hitlera. Dnes by to vyznělo moc sentimentálně, moc patriotisticky, moc sladce ale představte si v té době. Bogart který by svým charisma dokázal snad někoho zabít a Ingrid... jenom ach jo. Klenot v té nejryzejší podobě. ()

Mort09

Ve své podstatě je to jedno obrovské klišé, ale klišé z doby kdy chlapi byli chlapi a do baru se chodilo v obleku. Nejde opomenout ani skvělý herecký výkon Bogarta a krásu Ingrit, jenž snese i přísná dnešní měřítka. To vše v kombinaci s lehkým humorem tvoří unikátní dílo, které je skvělé! 90% ()

filiperros

Casablanca je rozhodně film, o kterém opakovaně slýcháme, je citován a používán v mnoha jiných filmových i televizních počinech. Pokud někomu připadá Casablanca jako klišé, je třeba si uvědomit, že všechny později natočené filmy, ve kterých tato obvyklá klišé najdete je kopírují právě odtud. Casablanca je předobrazem poválečné hollywoodské scény, stala se mustrem většiny romantických filmů, těch dobrých i těch trapných. Ty dobré jí třeba v ledasčem překonaly, ale nikdo nepřekoná tohle: "Luis, I think this is a begining of beautifull friendship." ()

Arrosage

Asi jsem nebyl ve správném rozpoložení. Nebo možná velké očekávání. Zkrátka úcta ke klasice zůstává, kvality jsou patrné, ale nějak nevidím důvod, proč se k filmu ještě někdy vrátit. ()

Brabec

Výtečně zpracovaný příběh pravého gentlemana dávajícího přednost lásce dvou lidí(respektive svému rivalu) a dobré věci (jelikož ví že jeho rival dokáže se svou přítelkyní jako hnacím motorem být daleko větším přínosem pro protinacistický odboj, nežli on sám) před svími city, ve kterém exceluje charismatický Humphrey Bogart v hlavní roli. Tento klenot stříbrného plátna s vůní orientu a starých časů kdy si lidé v nouzi s noblesou vzájemně pomáhali Vám rozhodně doporučuji shlédnout, litovat určitě nebudete, už jen proto, že dle mého názoru je tento film jedním z nejlepších co nám 40. léta přinesla. ()

Dupac

Film, který je neuvěřitelně naivní, ale ne hloupý nebo podceňující diváky, angažovaný, ale ne prvoplánový, jasná ateliérovka se zadními projekcemi, ale přitom s atmosférou prosluněného baru v severní Africe. Důvod, proč tenhle film patří ke zlatému fondu, je hlavně silná zápletka, nerušící režie a chemie mezi Humphreyem a Ingrid. Tyhle faktory stárnou mnohem pomaleji než CGI triky. Je pozoruhodné uvědomit si, o co hráli hrdinové romantických filmů v době války a o co hrají dneska. ()

John2y92

Ne nadarmo se říká, že jde o mistrovské dílo scénáristiky. Osobně jsem měl čest toto dílo rozebírat scénu po scéně a analyzovat a zatím jsem se nesetkal s filmem, který by měl scénář tak promyšlený jako Casablanca. ()

Nellie Lovett

Možná jsem jen očekávala příliš mnoho, ale připadá mi, že existují i lepší staré "klasiky". Výkon Humphreyho Bogarta byl velmi dobrý, pokud zrovna nedošlo na zamilované scény - podle mě prostě působil chladně. Nejzábavnější postavou tak pro mne byl kapitán Renault - ta čtvrtá hvězdička je za něj. ()

raru

Tak toto je jeden z mála filmov,o ktorom sa dá povedať,že rokmi nestratil nič zo svojej aktuálnosti a dokonalosti.Dnešní mladí režiséri by sa mali učiť o takomto filme v škole.A ešte o jednom-12 rozhnevaných mužov(1957). ()

athena07

Staré, ale dobré. Moc pěkný film se zajímavým příběhem, kde není nic přehnané. Někteří současní režiséři a scénaristé by se zde mohli učit, jak zvládnou svěží a vtipné dialogy spolu s jednoduchým příběhem. ()

kla_ra

Top. Chci dát pět hvězdiček podruhé. Ačkoli je tento film často vnímaný jako romantický, mnohem zajímavější než vztah mezi Rickem a Ilsou je vztah mezi Rickem a Victorem. Jeden muž, který se rozhodl uzavřít do izolace a starat se jen sám o sebe, a druhý, který jde za ideály, a burcuje lidi k odporu proti fašismu. Fantastický závěr, plný zvratů, ve kterém se marně snažím přijít na to, kdy se která postava rozhodla jednat tak, jak ve výsledku jednala. Silný, inspirativní snímek. ()

erisibillova

Klasika sem, klasika tam....piff-paff-puff. Nesedíš? Puff!!! Ale inak celkom sa to podobá na slovenské pomery. Dá sa všetko vybaviť, ak na to máš vhodných ľudí a dostatok financií. Bohužial další film ktorý mi asi nesadol až tak. ()

Martinko991

Presne pri takýchto filmoch absolútne nezáleží na ničom inom než na kvalitných hereckých výkonoch a príbehu čím sa stáva film nesmrteľný. ()

Doffy

Slaďárna s kvalitním příběhem a vypracovanými charaktery, které vetšina slaďáren nemá. Jednoduchostí a zároveň vyvážeností děje příběh z roku 1942 strčí v klidu do kapsy současné romantické filmy. ()

Návrat krvavého kapitána

Návrat krvavého kapitána