Nováčci na Adamsově univerzitě, kterým ostatní nadávají do šprtů, se pod vedením Lewise a Gilberta vzbouří a vtipem a inteligencí bojují za uznání... (oficiální text distributora)

Caelos

Asi tak tři dobré hlášky, k dobru je jednoznačně to, že jak rychle to začne, tak rychle to skončí. Jinak klasika teenage komedií, šprti, atleti, rozsleskávačky, mejdan, nahota a na můj vkus se tam až moc hulí (a vůbec to není směšné). ()

5150

Samotný úvod s trochu bláznivou titulkou "Revenge Of The Nerds" (The Rubinoos) příjemně naladí a James Cromwell (v titulcích uveden jako Jamie) coby pan Skolnick nemá chybu. Písničkový doprovod je velmi bohatý a geniálně trefný. Při pohledu na hořící kolej "atletů" je slyšet "Burning Down The House" (Talking Heads)... Večírek "šprtů" načíná "All Night Party"... když dorazí holky "Are You Ready For The Sex Girls"... vrcholí "Thriller" (Michael Jackson)... pozvolna končí a několik jedinců zažívá první sex "Right Time For Love"... a "We Are The Champions" (Queen) na samém konci, nezněla nikdy tak sladce. K nejlepším momentům patří již zmiňovaný "večírek šprtů" a "dovednostní soutěž". A pominu-li ústřední dvojici, tak většina "šptů" jsou památné postavy - Booger (Curtis Armstrong), Poindexter (Timothy Busfield), atd. ()

mis-ko

Podarená komédia o strašlivej a hlavne zábavnej pomste šprtov na privilegovanej sekte elitných športovcov. ()

Mrkvič

Naivní a místy celkem trapné. Vtip si po pár hodinách nevybavuju žádný. No a nebýt pár známých tvářiček, nebylo by po tolika letech už moc na co koukat. Snad jen ty kozičky jsou pořád fajn, ale skandování chlupy, chlupy už tak rajcovní není. ()

TO

Šprti hledají ubytování, přítelkyně, studentský spolek a snaží se vyhrát sportovní hry. Poměrně příjemná relaxace, i když na dlouho v paměti neulpí. ()

Tomasso001

Díky nostalgii jedna z mých nejoblíbenějších komedií, už je to hodně dávno co jsem ji viděl poprvé a když vidim v jakémkoli filmu představitele Bugra, trhá mi koutek při vzpomínkách na jeho hlášky ještě teď... Komedie má atmosféru, je dobře zahraná a plná nápadů. ()

cross

První díl této taškařice za to stojí. Ostatní jsou už jenom slabým odvarem, ale garantuju vám, že si budete přát být šprtem;o) ()

Spock

Komedie o tom, jak se stát z deklasovaných šprtů uznávanými šprty, nikoho neurazí. Přes pomalý a v celku nezáživný začátek se film postupně rozjíždí v solidním tempu a o úsměvné momenty není nouze, instalace kamer na ženskou sekci kolejí, trocha hřejivé masti do suspenzorů a nebo závody na trojkolce mě vážně pobavily. Oni jsou ti šprťáci vážně sympaťáci, na rozdíl od namachrovaných sportovců bez intelektu. Nebýt toho začátku dal bych čtyři hvězdičky. ()

sedm.1

Teen komedie z 80' let byli naprosto odlišné než ty dnešní.Byli sice naivnější a potrhlejší,naopak míň vulgárnější a míň ujetější.Pomsta šprtů odstartovala "šprťáckou" teen sérii,u které za povšimnutí ovšem stojí pouze právě tento první díl.Humoru tu zas až tolik není,nicméně o nudu se zde nejedná,je to spíš zábavný a oddechový filmeček,než potrhlá taškařice.Děj je hloupoučký,ale má spád,herci jsou vesměs sympaticky potrhlí,takže zde nevydím žádný problém,skutečně oddychovka pro úsměv na rtu. ()

BMAJTZ

Rekl bych, ze jde o praotce vsech prcicek a ruznych teen komedii. A jako praotec si vede vskutku skvele a neni to az tak 100% fekalni humor jako v nasledovnicich. Tenhle film vsazi i na osvedcene gagy a na normaln vtipy v ramci slusnosti. Za puritana se nepovyazuju ale novejsi vtipy treba sperma ve vlasech mi rozhodne vtipne neprijdou. A na jednu hlasku z tohohle filmu asi nezapomenu: A:"Co cumis?" B:"Az budu mit misto oci syrecky budu na tebe smrdet blbecku". Mimochodem Curtis Armstrong hraje opravdu satanistickou postavu Boogera jen vylez na platno tak jsem se chlamal. ()

Han22

Na začátku docela nuda, ale postupem času si všechny ty Nerdy člověk zamiluje a v druhé půlce začíná opravdu sranda - párty, která se rozjede díky trávě je skvělá a závod o pohář školy nemá chybu, hlavně hudební soutěž, kde partička šprtů za pomocí dvou synťáků, jednoho houslisty a rapujícího tanečníka převálcuje ostatní o mraky. Potěší skvělý výběr songů (We Are The Champions, Thriler), nečekaní herci - Antonhy Edward tu má ještě hafo vlasů, Ted McGinley zde hraje největšího frajírka (já ho mám zafixovanýho z Ženatý se závazky jako uťáplýho manžela) a John Goodman zde vypadá ještě relativně mladě a hubeně. Příjemné překvapení. ()

eagle-eye

Rychlo uteklo, fajně pobavilo, nic víc, nic míň. Za ten situační humor a závěrečný šprtův projev srážím jednu hvězdu, páč mám pocit, že i na svoji dobu z toho šlo vyždímat více. ()

MkSallam

Hrdinové, kteří na konci zaujmou předobrazem Školy ro(c)ku střiženým vizuální bizarností Pet Shop Boys + Boogerovy ultradementní bránici-trhající hlášky + nepopsatelně cool úsměv toho malého klučiny + hromada povedených gagů = 80s ve své nejzábavnější formě (pro nechápavé: 1+1+1+1=4) ()

Oxymoron

Na svou dobu rozhodně originální a hooooooodně vtipná komedie. A hlavně tyhle dvě přednosti tvůrci zvládli bez pomoci jakékoliv prvoplánové nechutnosti. Hodně nových teenage komedií právě ze Šprtů čerpá. Pro mě kultovní film. ()

reich

Kvalitní komedie plná typického humoru spíše pro mladší generaci, o které se dá říci, že položila základ dalším komediím tohoto tipu či parodiím. Humor vychází i z trapnosti a někdy až přehnanosti, ale na filmu se dá ocenit, že se snaží (alespoň částečně) ukázat diskriminaci menšiny a to prostřednictvím šikanování vedené ze strany Aplha bety (sportovci) a zároveň nám sděluje, že člověk má být hrdý na to, jaký je a nemá se za to stydět. Hlavními protagonisti jsou dlouholetí kamarádi Louis (Robert Carradine) a Gilbert (Anthony Edwards), kteří se rozhodnou postavit se šikanováním ze strany atletů, vedené Stanem Gablem (Ted McGinley) a Ogrem (Donald Gibb)... Tyto protagonisté slušně táhnout film po celých 90 minut. Za další zmínku stojí, John Goodman a James Cromwell. Osobně nemám rád filmy z tohoto prostředí, ale nějak mi tento film přirostl k srdci. 80%. ()

Seth MacFarlane chystá reboot Pomsty šprtů

Seth MacFarlane chystá reboot Pomsty šprtů

17.12.2020

Herec a scenárista Seth MacFarlane (Griffinovi, Méďa) chystá z pozice výkonného producenta novou verzi klasické americké komedie Pomsta šprtů. Snímek vytvoří prostřednictvím své produkční společnosti… (více)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300