Domino (Keira Knightley) se narodila do světa luxusu a milovala nade vše svobodu a nezávislost. Opustila kariéru modelky a stala se členkou komanda zabývajícího se chytáním uprchlíků. Začala tak kariéru lovkyně lidí. Film je natočen podle skutečné události. (oficiální text distributora)

Ricky_CZ

"Pojďme natočit kultovku! Drsná buchta! Co nejzamotanější story! Dost známých obličejů, které ukecáme na malé honoráře! A musí tam být cigára a meskalin!" ... No a ono se to klukům asi nepodařilo...Protože to bylo trpení sledovat...A to jsem fanouškem Tromy... ()

zelvicka.

Nářez! Obzvláště Choco je postava, která mi utkví v paměti - přesně ten správnej kus psychopata, kterej v takovýmhle filmu má být. Boss Mickey Rourke je správnej pořez a do trojičky tam máme Domino Keiru, která nám při těch psychedelických obrázcích něco šeptá tím zastřeným hláskem. Některý momenty jsou prostě no ty krávo! - lap dance, meskalinová bouračka a především poslední přestřelka. Ňamina! ()

Jacek

Ten dvouhodinový vizuálně i vypravěčsky agresivní snímek mě dostal. Režisér Tony Scott – elitní komerční řezník, specializující se na prvotřídní akční zábavu – udělal ve své kariéře úkrok stranou. Natočil sice „další akčku“, ale akčku neobvyklou. Akčku, jež si postmoderně hraje s reálností mediálních příběhů – což je v časech, kdy znovu a posté podléháme slastně oblbujícímu pokušení nekomplikovaně věřit v opravdovost mediální šou oblečené do dresu reality, fajn. Nereálnost „opravdového příběhu“ Scott podtrhuje zahuštěnou klipovou stylizací – obraz je efektní, zmanipulovaný a manipulující jako sám děj. Výsledkem je dvouhodinový videoklip, proměňující se z tvrdé a krvavé „killbillovské vyprávěnky“ v právě tak tvrdou a krvavou mediální halucinaci, v níž nemůže překvapit ani poušť křižující „náhodný poutník“ s tváří Toma Waitse. ()

alenka

epilepticky zachvat sem nedostala, ale bylo to o fous...keira je sice rozkosna pusinka, ale na drsnacku nema ani omylem, a jeji hystericke zachvaty nebyly prilis hystericke. drsna hudba leccos zachranovala, ale nakonec to nestacilo ani na prumer. ()

maty39

Tak tohle se dost povedlo. Kdyby to byl klasickej film o holčičce z dobré rodiny co jde honit lidi a vlastně je to citlivá dívenka (brrrr), tak by mě to asi neupoutalo. Ale udělat z filmu videoklip? Doobrej nápad :-) Jen moh Tony malinko přitlačit a možná malinko zkrátit. Fanda Hitchcocka a podobnejch si na svý určitě nepřijde, ale to neni film pro ně. Takže kdo to má rád "po Bayovsku" nechť si nechá chutnat. Mimochodem, ten konec dooost dobrý :-)))))) ()

hell_boy

U Muže v ohni jsem napsal, že je Tony Scott bůh a jsem rád, že to svým novým filmem potvrdil. Domino je prostě mazec...neuvěřitelná akční jízda pod vedením hodně svérázné režie, která nepostrádá skvělý příběh plný nečekaných zvratů, zakončený opravdu velkolepým finále. Trojlístek hlavních představitelů zaslouží velkou pochvalu, poněvadž odvedli vynikající práci a jejich role jim padli na míru. IMHO nejsvéráznější režisér současnosti opět plně zabodoval. ()

Risolutore

Naprosto nesmyslně natočený film, z jehož epileptické režie začnou slabším povahám drnčet zuby. Ty, kdo vydrží, odmění Scott brutálním humorem, absurdně nadsazenými drsnohláškami, hodně slušnými hereckými výkony a výbuchy šíleného smíchu u stále rapidnějšího střídání filtrů a na hlavu postavenými střihy. Krystalicky čisté kilo. ()

Phillo

Najlepší Scottov film, ktorý je síce priveľmi "machrovský" ale svojim spôsobom ešte stráviteľný a nekonvenčný. Samotná Keira pridáva ďalšiu hviezdičku za drsňácke coolerstvo prvej triedy. V prapodstate oddychovka bez významu s množstvom hlášok a dobrými hercami. 60% ()

kukentipla

O čem to je? Tony Scoott vzal příběh skutečné lovkyně Domino a přetvořil ho k obrazu svému. Co já NATO? Nevím co epileptici Tonymu provedli, ale tehnle film nemůžou přečkat do konce bez újmy. Střih připomíná tepovou frekvence kolibříka před skupinovým sexem a dokáže vhnát divákovy slzy do očí. Forma vítězí nad obsahem a Tony se směje jak nám to tentokrát nandal. Děj je vlastně o ničem, i když měl být nejspíše kritikou světa médií (Stone a jeho zabijáci jsou jinačí kafíčko). Keire to sekne a dokonce ukáže prsa (na dvě pikosekundy). Tohle mě vážně nevzalo (vyjma těch prsou - pokud to stihnete dobře pauznout). ()

Brejlil

Těžko hodnotit. Vizuální styl, podivné a hledané rakurzy, střih jak od fretky na speedu, to všechno chvíli zaujme, ale ke konci spíše nudí, protože film je dost nepřehledný. O postavě Domino Harveyové se vlastně nic nedovíme, takže jde jen o co nejvíce "cool" odvar té progresivnější podoby podobných filmů z konce 90. let. ()

newt17

Byl jsem příjemně překvapený, jak ten zdánlivý šílený bordel drží pohromadě, i když bych si o něm rád přečetl nějakou analýzu cinepurového druhu. ()

Perfo

Dokonalá technická stránka spolu s formou. Jednoduše vizuální orgie protknuté videoklipovým nádechem. Co se týče děje, tak standartní oddechová akčňárna s klasickými klišé. ()

chalp

Dvojhodinový vizuálny experiment na hranici vkusu a nevkusu, ktorý skúša diváka, koľko toho vlastne znesie.Na mňa až trošku moc exhibionisticke, ale treba uznať, že Keira to celkom zvládla, čakal som väčší prúser :) ()

Greg25

Je to svým způsobem zvláštní film, rozhodně to není autentický životopis Domino Harvey, spíše si z jejího života vypůjčil jen to co se hodilo a přenesl to do doby, která se mu taky více hodila. Film nabízí pár hodně mastných akčních scén ve stylu těch nejlepších videoklipů, ale protože film nelze postavit na jednom dvě hodiny trvajícím videoklipu a akčním nářezu, tak jako švy na pospojování použil Tony Scott, víceméně jako pozadí dokreslující atmosféru filmu, dětství Domino, její vztah k otci a k matce, citové strádání a její vztah k lovcům lidí (Rourke, Ramirez), což vyznívá dobře akorát u posledního případu - jejího vztahu k lovcům lidí. Děj je vzhledem k akčnímu žánru náročnější (a někdy lehce zmatený, takže odbíhat od filmu nedoporučuji) než by se dal očekávat, což je dobře, ale přesto se tady setkáte s typickým klišé akčních filmů všichni sympatičtí hrdinové jsou bez viny, všichni to dělají pro dobro někoho jiného. Faktem taky je, že řada věcí vyznívá jaksi nedořešeně. Herecké výkony jsou pak velmi kvalitní i věrohodné - Keira Knightley ukazuje, že umí zahrát i nehistorické postavy (i když ji k drsnosti vydatně dopomáhá i účes, oblečení, zbraně a hlavně cigarety a pravdou zůstává, že na drsnou dívku nemá opravdu obličej ani zase až tak věrohodný pohled, i přesto byste ji Domino pravděpodobně uvěřili), Mickey Rourke je typicky přitažlivě drsný jako v Sin City a Edgar Ramirez je nejen hezký, ale umí i hrát. Trochu hůř vyznívá postava Jacqueline Bisset, která nemá jednoduše dost prostoru na to, aby předvedla co umí, podobně je na tom Lucy Liu coby psycholožka, která může sice hodit pár opovrhujících a na nervy hrajících pohledů, ale film ji nic víc neumožňuje. Vzato kolem a kolem v akčním žánru průměrná záležitost, i když nějak oslnivá. 60% ()

Blue.Shark

"Ruku *šum* utrhni *šum* rozumíš?" "Co říkal?" "Máme mu urvat ruku" :))) Po celou dobu trvání filmu jsem měl pocit, že se o mě pokouší epileptický záchvat. Rychlejší střih by zvládnul snad už jen Speedy Gonzales. Je ale fakt, že se na to tak do první půlhodiny dá zvyknout. Film jako takový to byl velice zajímavý. Překvapilo mě, že je natočen podle skutečné události. Keira Knightley se mi s krátkými vlasy ani trochu nelíbila...na druhou stranu jsem jí drsňačku věřil. Nikdo si v té dvouhodinové jízdě nebere servítky s nikým a matoucí přetáčené záběry dokážou pořádně zamotat hlavu. Za zmínku ovšem stojí akční scény, kde Domino předvádí opravdové psí kusy a stejně tak její dva parťáci (hlavně šílený Édgar Ramírez, který mi celou dobu připomínal Johna Frusciante z Red Hot Chily Peppers). Váhal jsem mezi 3* a 4* no a nakonec převážilo vyšší hodnocení...sice jen o chlup, ale převážilo. ()

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)