Domino (Keira Knightley) se narodila do světa luxusu a milovala nade vše svobodu a nezávislost. Opustila kariéru modelky a stala se členkou komanda zabývajícího se chytáním uprchlíků. Začala tak kariéru lovkyně lidí. Film je natočen podle skutečné události. (oficiální text distributora)

Gary

V pofilmovém rozpoložení dávám 5*. Uvidíme po druhém shlédnutí na DVD. Herci fajn, hudba taky, střih někdy příliš, ale Tony Scott je ďábel. ()

Caszidy

Dokonale namíchaný a protřepaný popkulturní koktejl v naprosto neodolatelném a téměř revolučním grafickém hávu, obohacený o doslova geniální castingovou příchuť. Superlativy jak vidno v případě Domina nešetřím, ale věřte, že zcela oprávněně, což myslím dokládají i zdejší velice rozpoluplná hodnocení s velkým "hvězdičkovým" rozptylem. Domino Harvey byla bezesporu nesmírně zajímavou osobou a ač film o jejím životě je spíše drsně poetickou pohádkou(což sám v závěru přiznává), je jistě hoden být jí jakousi poctou. Když jsem psal o geniálním castingu, opravdu se prakticky nedá vyzdvihnout jediné jméno, ať už jde o sexy rozervanou a zároveň za každé situace nebezpečnou Keiru Knightley, láskou k ní na kusy trhaného Edgara Ramireze, velkolepý comeback slavícího Mickeyho Rourkea, vždy krásnou a půvabnou Jacqueline Bisset, či další. Takhle bych mohl pokračovat dále, až bych vyjmenoval snad všechny herce, které Tony Scott do svého "experimentu" obsadil. Co se však projevilo jako tah hodný mistra, bylo angažování dvojice Brian Austin Green a Ian Ziering. David a Steve z 90210, hrající sami sebe v extrémních situacích, do nichž je dostává parta kolem Domino, působí jako speciální tajná přísada, tvořící z této pestré směsice nezapomenutelný filmový zážitek. ()

Tommassi3

"Jako většina modelek jsem byla znuděná životem !! Nenáviděla jsem všechny a všechno !!" Keira Knightley jako bývalá modelka a šílená lovkyně lidí ?? Zdálo se mi to jako dost hloupé spojení, ale musím říct, že Kieře tu postavu věřím do nejmenších detailů, byť svlékat ji Tony Scott opravdu nemusel.. Ale co, když jí to tolik sluší !! ;) Stejně jako Mickeymu Rourkovi, který se pro podobné role drsné jako smirkový papír snad narodil, proti castingu tentokrát nemůžu mít nejmenších výhrad, Chris Walken je rovněž úžasný, navíc ty dost zásadní odkazové role Briana Austina Greena a Iana Zieringa jsem si moc užíval.. Dlouho jsem pořádně nevěděl, co si mám o té Tonyho šílené vizuální koncepci myslet, proti Danieli Mindelovi však ani slovo, zda zkoušel, kde jsou jeho hranice, po jejichž překročení se divák slabší povahy pozvrací jako by vystoupil z horské dráhy, či tím vším opravdu něco zamýšlel. To naspeedované ultrazběsilé klipové tempo filmu opravdu moc sluší, autentická reality show kamera už méně, Tony se zjevně snaží divákovi s dravostí sobě vlastní vysvětlit, jak rychle a zběsile, mimochodem moc by mě zajímalo, jak by právě mladší z bratří Scottových s touto sérií naložil, žila svůj život Domino Harvey s důrazem na věrohodnost, což se mu samozřejmě daří a přiznám, že se na to moc hezky kouká, když už zhruba víte, o čem celý příběh té znuděné holčičky vlastně je, protože jinak se buď ztratíte, nebo zůstanete do sebe zahleděným vizuálním vypravěčským stylem režiséra naprosto znechuceni !! Tonyho inteligentní a nesmírně vtipný cit pro detail a význam barev v tom nejtěsnějším spojení ruku v ruce s akční podívanou vyniká na Blu-ray či v kině naprosto dokonale, a v mých očích tak přesně vystihuje, jak moc se chtěl od Ridleyho rukopisu diferencovat, protože jinak by z jeho stínu pravděpodobně nikdy nevystoupil !! Takže za mě i díky výborně našlapanému soundtracku uznávaného Harryho Gregson-Williamse naprostá spokojenost s akční peckou, která je však opravdu dost těžko stravitelná.. ()

malylada

Z mého pohledu příběh hodně přetažený za vlasy, s neucelenou a kostrbatou zápletkou, která ve mě vyvolávala nevěrohodnost a nedokázala mě dostatečně vtáhnout. Jako by tomu chyběl nějaký koncept a jednalo o spojení bizarních nápadů bez ladu a citu. Zajímalo by mě, na kolik je z toho pravdivých fragmentů o této kontroverzní postavičce a jen zběsilost myšlenek scénáristy Kellyho. Krátkovlasá Keira je naprosto boží, sexy a správně rozpustila, bohužel ostatní postavy jen blbě kecají nebo čumí. Pobaví snad ještě duo z BH9210, kteří s nadsázkou hrají sami sebe. Největším neduhem filmu je otřesně nechutný a žlutý vizuál. Vůbec není cool a ve spojení se zběsilým střihem se na plátně odehrává neskutečný bordel, který nejvíce vyniká ve všech akčních scénách. Jen závěrečná dvaceti minutovka ve mě zanechala pozitivní pocity. Nejhorší film Tonyho Scotta, mého oblíbence......4/10 ()

Avalon820

Jednoho dne řekla si Keira Knightley: "Natočím akční film. A budu v něm mít akční roli." Ještě téhož dne vzala nůžky, ostříhala se podle kastrolu a začala natáčet... Dobře, uznávám, toto je trošku přehnaná představa, každopádně ostříhanou akční Keiru v akčním filmu tady máme, a dokonce mohu říci, že jde o koukatelný film, takže jsem vlastně od pravdy nebyl tak daleko. Jde však jen o čistý průměr, který neurazí, ale ani nenadchne. ()

MoiJe

Na začiatku som len prevrátila očami, o čo sa to zase "niekto" snaží. Ani trailer ma moc nenadchol. Ale ako film plynul, páčil sa mi čoraz viac, dokonca som mala pocit, že sa tam tá "divná" hudba hodí a aj strih mi sedel. Pre zmenu mi začala vadiť dlhšia stopáž a tie reči o azijskych deťoch, 3 skupinkách ľudí a o minci rozhodujúcej o živote. Prečo teda dávam 4? Pretože ma to oslovilo. Nieviem čím. Neviem, ako to. Ale odchádzala som s takým tým prázdnym pohľadom, čo je u mňa jasným znamením oslovenosti;) BTW, Hlas Knightley sa tam super hodí... i keď aj do Pýchy.... no ja už neviem, ale bolo super vidieť jeden film večer a druhý hneď ráno. ()

brutale

U mňa rozhodne obrovský problém a to rovno s hlavnou postavou Domino. Tony ju neošéfoval a ja som Keire neveril ani to, že fajčí cigarety (držala ich ako panna k()k()t), tobôž, že je nájomný lovec ľudí. * za Edgara * za Mickeyho toť vsio. ()

moviesfan

Narozdíl od ostatních musím vyjádřit téměř maximální spokojenost. V daném žánru určitě jeden z těch lepších akčních snímků. Nenudím se, film sleduju zaujatě, a to je pro mě důležitý. Příběhově a svou akcí jsem byl vtažen do děje. Sice člověka trochu mate, ale no a co? Jen kdyby Domino tak moc nevypravovala. Ale jako třešničku na pomyslným dortu je obsazení dvou týpků z Beverly Hills 90210. Taková ironie:)) Hodnocení: 80% ()

Marek1991

Skoro som tento film ani nedopozeral, to bolo niečo šialené. V posledných dňoch mám za sebou pár pomalých a psychologických filmov a z tejto akčnej bláznivosti od Tonyho Scotta som sa skoro zbláznil. Podľa skutočného príbehu? No viac vecí tomu neverím, napríklad to s tým výťahom nakoniec, lovcov ľudí ešte ako tak beriem, nejaké tie vraždy, odtrhnutá končatina, no čo malo znamenať to s tými rybkami, humorom o naivných hercoch, kecami pri vypočúvaní, či rečami, že oni nevedeli že ich sleduje FBI, hlavne že jazdili po zuby ozbrojení s nejakým Afgáncom a lovili mafiánov. Knightley ma mierne prekvapila, lebo pri niektorých hercoch a herečkách mám pocit, že sa na niektoré žánre nehodia, no tu spolu s režisérom, kameramanmi a ostatným štábom vytvorili obrovské tempo s neustálymi zmenami polôh a farieb, divoký dej, z ktorého som miestami nechápal, prečo a na čo. Toto nebude môj obľúbený film, naozaj vyhrala forma nad obsahom, mne to nič nedalo, bola to akčná jazda na štýl drsniakov, ale vidíte, privedie vás to akurát do hrobu. Ja som mal z toho pocit, že stále sa niekam išlo, stále niekto niečo komentoval, do toho akási techno hudba, ako keby dakto fičal na extáze, proste temperamentné, úplne odlišné napríklad od chladnokrvnej ruskej mafie. Nuž, nie všetko mi sadne. ()

Marsik

Tomuhle filmu jsem nepřišel a asi nikdy nepřijdu na chuť. Kamera hektická, střih jakbysmet a divák se v tom pořádně nemá šanci vyznat. Přitom příběh, který je vyprávěn, je dobrý a zajímavý, finální rozuzlení (kdo peníze vlastně ukradl, byli zabiti synové mafiána, atd..) taky v pohodě, ale to celkové zpracování filmu se mi prostě nepáčilo. Škoda, protože ve filmu hraje spousta skvělých herců a režiséra Scotta mám taky rád. Čili dávám 45% ()

seeker23

Narozdíl od samoúčelné onanie současných snímků typu Crank zde Scott předvádí videoklipovou orgii, která je přitom naprosto adekvátní Domininu probouzení se z meskalinového tripu vlastního osudu. Nebýt přehnaně moralizujících momentů, které vyúsťují v závěrečném komentáři o bohatých a chudých, bylo by to na plný počet (ovšem v kontextu Dominina osudu oscilujícím mezi Beverly Hills a podsvětím ani ono srovnávání bohatých a chudých nepůsobí navzdory jeho podání tak pateticky jako v jiných filmech) ()

Kryton

Ja to Keire neverim ani v piratech ani tady. Proste jí akční role nejdou! Akce jsou sice dobře udělaný , ale ona se neumí pri nich tvarit a hrát. ()

draggo

Nemá cenu filozofovat nad obsahem. Ten je jednoduchý, ale pro film naprosto dostačující. Vizuální stránka je totiž skutečně úžasná - všechno krásně stylizované do intenzivních barev, rychlý střih atd. Normálně si ve filmech takovejchle věcí nevšímám, ale tady je to tak přehnané, že si toho musí všimnout i slepej. Ale tím že je to "přehnané" nemyslím nic špatného! Ba naopak, mě se to strašně líbilo. Kromě toho film neustále uhání vpřed, na nudné scény není místo a akce střídá akci. Keira Knightley naprosto výborná. /viděno na DVD: 90% a 5*/ ()

Anchi

"Mladej" Mickey? No nene, fešák. Domino by možná udělalo líp, kdyby nebylo tak dlouhý, ale chtělo se tvářit cool, a to se mu docela povedlo. Chápu, že se to nemusí líbit všem, ale mně vcelku spád událostí a sled střihů vyhovoval. Ke Keiře bych tu rozepsala román, tak jenom poznamenám, že i role tough girl jí sluší. ()

zlabus

Tvorba Tonyho Scotta mi začíná být poslední dobou čím dál tím bližší, a tak jsem si konečně našel čas a pustil si Domino. Nenechal jsem se zmást zdejším nízkým průměrem hodnocení a očekával jsem solidní audiovizuální zážitek. A ten jsem také dostal. Pravdou je, že scénař není úžasný, ale koho by to zajímalo, když je na scéně ultracool Mickey Rourke, že? Ostatní herci také vesměs bodují (hlavně kreace Christophera Walkena mě pobavila) a k mému velkému překvapení i Keira Knihgtley zvládla hlavní roli dobře. Abych to shrnul, kdo od Domina bude čekat 127 minut dlouhou videoklipovou jízdu, dle mého nemůže být zklamán. V tom filmu (bohužel) nic víc není. Ale osobně mi to v tomto případě bohatě stačilo na solidní 4*. ()

Wysch

Málokdy se mi podaří shodnout se v procentuálním hodnocení filmu s průměrem tady vpravo nahoře. U Domina se tak stalo... ()

GodComplex

Mily Tony, kolikrat ti budu rikat, ze videoklipove sekvence a dynamicka rezie jsou sice cool, ale maji neco do sebe pouze pokud je to cele o necem a ma smysl se na to divat. Prehravajici radoby drsna Keira Knightley, ktera pobiha obrnena samopalem po LA s Mickey Rourkem a hercema z BH 90210 opravdu neni to prave na co by si mel soustredit svuj cas, energii, talent, penize atd. Man On Fire byl posledni dobry film co si natocil, od te doby to s tebou jde z kopce. Spolecne s Deja Vu a a Pelham 123 dalsi bezvyznamna, bezducha, sterilni a nudna akce v rade. HG Williamse navic casto vyrusuje otravny hip hop soundtrack a vubec celkove ten film je znacne nesympaticky, ze je to skoro na jednu hvezdu. Keiru si na zaklade Domino mazu z topky (nevim co sem na ni kdy videl) a nahrazuje ji zde vyborna a v primem konfrontacnim duelu herecky vitezna Lucy Liu. 3/10 ()

Laxik

Šílený výmaz a polohambatá óda na jednu fešnou sympatickou anorektičku. Ale i když chci, aby se mi to nelíbilo, moje nízká očekávání mi nakonec umožnila si film docela užít. ()

numi

Balanc nad propastným pádem do hlubin absolutních slátanin. Když Scott tenhle film dal do kupy, tak si asi v duchu citoval sám svou hlavní hrdinku: "Je to padesát na padesát - život nebo smrt." Měl štěstí, že jde jen o film a může tak zůstat i na půli cesty. Domino je výstřednost všemi filmovými nezmary mazaná, navíc s předlouhou stopáží, zatraceně náročným dějem a hodně sebevědomým střihem. Není však možné tenhle snímek zatratit, neboť Keira Knightley (před dvěma dny jsem jí hltal v Pýše a předsudku - slušná to změna) a Mickey Rourke jsou naprosto fantastiční. Keira samozřejmě o to víc, že k tomu nemá vůbec žádné tělesné předpoklady. Po celou dobu se je na co koukat, odsýpá to, herci hrají na jedničku a má to svůj styl. Sice je to styl podobný reklamě na Sprite (bezva dvojka kluků z Beverly Hills 90210 ten dojem pak jen umocňuje), ale reklamě na Sprite se sakra velkým rozpočtem a se sakra silným příběhem. Tři a půl. [srpen 2006] ()

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)