Kimberly (Evan Rachel Wood) je 15tiletá puberťačka z Beverly Hills. Je krásná, chytrá, zábavná, vzrušující, ale dokáže šokovat svou krutostí. Udělá cokoli, aby se stala slavnou a atraktivní. Rozhodne se svést svého třídního učitele. Zaplétá se do sítě lhaní, předstírání, vydírání... až se nakonec dostane před soud za své zvláštní sexuální praktiky. (oficiální text distributora)

Juto

Čierny humor, lahodne svojrázny, hlboko satirický a poriadne zvrátený, je to prekvapivo odvážny príbeh vyžadujúci istú mieru odvahy všetkých zúčastnených, vrátane diváka. Ľahko pobúrení ľudia sa nemusia obťažovať sledovaním: je tu veľa nadávok a veľa sexuálnych aktivít, najmä od Evan Rachel Wood, ktorej morálne bezstarostný charakter sa zapája do všetkých spôsobov deviantného správania. 6/10 ()

dr.fish

Film začíná jako desítky jiných "Zpovědí královen střední školy". Po povinném úvodu a seznámení s rodinnými a školními poměry přijde taková trochu změna žánru. Celý film stojí na naprosto excelentní Evan Rachel Wood, která se do své role fakt položila. Za to taky dávám pátou hvězdu. Ten příběh není jen o jedné chytré slečně, která se všemi dokonale vyjebala, ale taky to charakterizuje fungování celého světa, kde přes všechny ideály a vznešené pravdy vyhrává většinou ten, kdo je větší hajzl. A rodiče, to je kapitola sama pro sebe, mimo jiné tady taky dobře popsaná. Zkrátka zdánlive jednoduchý film, po jehož projekci má člověk o čem přemýšlet. 85% ()

TO

Chytrá dívka co čte Deník Anny Frankové, ve filmu natočeném před deseti nebo dvaceti lety by se stranila společnosti a chodila pouze v černé, protože černá odpovídá její duši, zatímco v současném filmu praktikuje anální, orální a lesbický sex a používá výrazy, které bych já nikdy nevypustil z pusy. Herečky jako je Evan Rachel Wood si však zaslouží hrát silné ženské hrdinky, ač jakkoliv zkažené a já si zasloužím je v takovýchto rolích vidět, jak se smějí, brečí (a jak lížou bobra) ()

Pavlínka9

Pro mě je děsně těžké tento film hodnotit...Je to podle mě na jednu stranu strašně blbě natočený film, ale na druhou stranu tam exceluje znázornění touhy po slávě, vytrvalost po tom, čeho chce člověk dosáhnout a udělá pro to opravdu cokoliv.... Možná se to nezdá, ale film vyniká hodně vnitřním bojem mladé dívky, která je odhodlaná být slavná a štěstí ostatních ji nezajímá...Hlavně posledních 15 minut, kdy dochází k rozluštění situace a všimneme si ještě lepšího hereckého výkonu Wood, "kterou" bych za kamarádku rozhodně nechtěla. Souhlasím ještě s komentářem kOCOURA, který to vystihl přesně. ()

Guzo odpad!

Kravina na en-tou. Nenašel jsem vůbec nic, co by film nějak vyzdvihlo, ani obsazení, režie, scénář... nic. Je sice pravda, že jsem se párkrát zasmál, ale to bylo nad trapností jednotlivých hlášek, které nevíte, jestli mají něco parodovat nebo být vážné.. ()

herr_carter

Na každou svini se vaří v kotli voda. Tohle rčení si myslím,že moc neplatí v ČR, ale tady naštěstí jo. Evan Rachel Wood aka Dolores aka svině z jeskyně tady 100 minut předvádí neuvěřitelnou manipulativní hru, napříč celým spektrem lidí. Bylo mi z jejího jednání celkem zle a jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo....................................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Prochy38

Pro mě teda velmi milé překvápko. E. R. Wood, krom toho že je krásná holka, je ještě skvělá herečka a tato role jí fakt sedla. Předvedla se parádně a nešlo jí nevěřit jediný okamžik. Problematika se taky nedá nazvat nějak neaktuální. Vůbec učitelům jejich roli nezávidím. A myslím, že s tímto se, zvláště na střední škole, můžeme setkat celkem běžně. Fakt se mi líbilo, jakt o bylo vymyšlené a postavy skvěle zahrané. Méně známých obličejů vše jen podpořilo. A postava Kimberly byla dokonalá! Skvělá psychologická práce jak tvůrců tak herečky. Líbilo a ne málo! ()

Phorbo

Jako kdybych tendle námět už někde viděl. Nijak mi to nepřipadá nově. Nevím kde jsem to viděl... ale nekde jo. Tak jako tak... Dobré drama na jedno nedělní odpoledne (u kterého se ani moc nebojte usnout protože vám nic neujde když si to pustíte potom od pulky dál). 5/10 jenom za krásnou tvářičku slečny Woodové. YOU'R A PSYCHO..... ()

merigieren

Ten konec překvapí, připodobnění manipulace ke střelbě puškou může být šokující, jenže v našem případě jsou náboji sami pokrytečtí lidé, tudíž oni sami střílí, naše dirigentka jim jen pomohla k nalezení starých pudů, jako je zaujetí neštěstím druhých a schopnost soudit či linčovat. Kulka v hlavě se mnou ani nehla, ale závěrečný pohled do očí vyvolá zvědavost, na co asi v tom okamžiku myslela ? ()

fraktal

Ze satirické komedie typu Stepford's Wife se přes středoškolské BeverllyHills a klasickou soudničku dostáváme až k sociálnímu dramatu hodnému severské kinematografie. ()

Drom

Film plný poučení. Nejen z úst hlavní hrdinky se dozvíme světonázor na snad úplně všechno. Jací jsou bohatí, jací židé, jací studenti, jaká rasa je nejlepší, jak mají muslimové zapadnout, jaký to je se psem, tajemství hloupých, chytrých, šoubyznysu, rodiny... a mnohé, mnohé další. Prostě samé rady do života. Film je označen za komedii, což je štěstí. Nejen proto, že si tvůrci ušetřili potenciální problémy se zákonem. Když nad tím totiž přemýšlím, tak ta komediálnost - absurdnost, parodie, nadsázka až fraška - přehlušují a téměř zcela odstavují tu část dramatickou. Takže drama to povětšinou není. Film se ve výsledku celý vlastně točí především kolem sexu. Takže tu navíc nenajdete ani žádná obnažená těla. Je zajímavé, kam si troufají dialogy oproti ztvárnění na scéně. K pozitivům patří celkem zajímavý hudební podkres a kompozice několika málo scén. A James Woods. Příjemné také bylo, že i při stopáži přes sto minut mi délka přišla subjektivně poloviční. Ale výsledek je i tak jen průměrný. ()

Psycho.R odpad!

Neuvěřitelná sračka! Nerad se uchyluji k vulgarismům, ale tady je tento výraz na místě, místo Svádění jsem měl svědění rozkopnout monitor. Sterilní a ploché postavy, příběh téměř nulový, ač měl být ozvláštěný prolínáním časových os. Kravina, podruhý si snad už takhle nenaletím. ()

Insspektor

Takže komedia??? Myslím že ak tento film mal byť komédiou tie štyri hviezdičky by som rýchlo zmazal. Ak dráma, tak to je iná vec. Talentovaná Rachel Woodová, James Woods - klobúk dole, to však asi nikoho neprekvapuje a seriózna blondýna Jane Krakowski, ja hovorím dobrá kombinácia! Hodnotiť tu dej je asi zbytočné a ani si ho už presne po dlhšej dobe nepamätám, pamätám si však celý rozhovor pri večeri medzi Kimberly, jej novou matkou a všetky antisemtské reči jej otca. Príbeh mladej moslimky, všetko čo sa udialo krivo obvinenému profesorovi a v tom bola podstata Zvádzania..... PS: Ten vtip o muche ma brutálne rozosmial. Vlastne ma rozosmieva stále. ()

ikilledjenny

Tři věci - prolínání časové roviny, dialogy a Evan Rachel Wood. Žánr komedie je zavádějící. Každopádně chytrá a zvrhlá Kim manipuluje s okolím jakoby nic a její plán vyjde, až na to, že každá válka má své oběti ... ()

Siegova Teória chaosu

Siegova Teória chaosu

20.09.2005

Režisér Marcos Siega (na obr.), ktorý okrem niekoľkých videoklipov a niekoľkých epizód TV seriálov nakrútil jeden priemerný a jeden strašný film, bude režírovať komédiu CHAOS THEORY. Ryan Reynolds v… (více)