Diskuze k TV seriálu (1)

  • 3.8.2011  01:06
  PavuK_cz
  (hodnocení, komentáře)

  Seriál o velkých robotech, apokalypse způsobené broučími emzáky a bojujících středoškolácích. Autoři vzali Gunparade March, odřezali veškerou logiku a vojenský realismus a přidali naruto hrdiny se superschopnostmi jezdící za obřích psech, obřího mluvícího tučňáka, standartizované armádní šedozelené roboty nahradily skupinkou barevných podivností a příjemné postavy nahradily uřvanými puberťáky.
  Je tam pár světlých momentů typu "střílíš ve městě z rychlopalného velkorážného kanónu s průbojně výbušnou municí? má to svoje následky". Ani původní zápletka nebyla špatná. Gunparade March byl o škole blízko bojové linie. Tomu odpovídala výzbroj, výcvik i schopnosti "studentů". GPO je o škole kdesi v zapadákově kde o válce ví jen ze zpráv a s nasazením v boji vůbec nepočítají a tak nemají výzbroj a na výcvik kašlou.
  Dalo se na to s obtížemi dívat tak do půlky seriálu kdy to bylo jen hloupé. Příklad scénáře - ostrovní město je odříznuto od veškerého zásobování, lidé hladoví, došlo jídlo, léky, množství munice a paliva je kritická. Jediná cesta na souš je most obsazený několikametrovými broukoidními vetřelci s krunýři s odolností tanku se kterými lidé bojují v těžkých robotech. Most musí být vyčištěn a nesmí dojít k jeho poškození. Co udělá velení? Pošle tam maximálně půl tuctu nejhorších kadetů z nejhorší vojenské školy v japonsku. Pěšky a ozbrojené samopaly ať to vyčistí.
  Dal jsem tomu dvě hvězdičky protože prvních pár dílů si zasloužilo tři, do půlky to bylo za dvě+ ale s příchodem psa a tučňáka to sklouzlo z jedné na odpad!