V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

cesky_hrac

Příběh tohoto filmu vypráví o ,,chlápkovy", který si říká V. Nechce aby bylo zapomenuto na pátý listopad , kdy Guy Fawkes se pokusil vybouchnutím parlamentu v Londýně o atentát na krále Jakuba prvního. To se mu nepodařilo. Díky tomu V propukne revoluce a budova parlamentu vybouchne pomocí různých výbušnin. Celý film se nedozvíme jak vlastně hlavní ,,hrdina" vlastně vypadá. Jeho obličej je skryt pod usmívající se maskou a jeho tělo pod černým oblekem. Tohle by bylo vše co bych dodal k hlavnímu ději ve filmu. Teď bych rád velmi krátce rozebral jak se mi film líbil: Film byl zábavný ale ne bez chybky. Ty chybky nebudu vypisovat. Jsem líný. Tento film bych doporučil těm, kteří mají rádi komiksy!! Moje celkové hodnocení: 82% Kamera: 9/10 Scénář: 8/10 Obsazení: 8/10 Střih: 7/10 Hudba: 6,7/10 Efekty: 10/10 Režie: 7/10 ()

Emo-haunter

V jako Vendeta je velmi dobrý film se spoustou úžasných momentů, které mě intelektuálně obohatily, ať už z hlediska sociopsychologických experimentů, tak práce s postavami, vynikajícím střihem, kamerou i slušnou akcí. Do jisté míry je Vendeta zvláštním atypickým snímkem, který nekopíruje tuctovou americkou naraci té doby. Jediné mínusko spatřuju v trošičku slabším závěru a menší vykreslenosti tísnivosti diktatury, což šlo za mě dostat na trošku expresivnější úroveň, jako třeba v 1984. Ale ta orwellovská inspirace je tam více než patrná. Weaving i Portman jsou skvělí, stejně tak jsem ocenil i vedlejší postavy, jejich atributy a charakteristiku. Moc jsem si film užil, doopravdy, téměř plný počet - 8,7/10. ()

Belinda

Není možné srovnávat Sin City s V jako Vendeta. To je jako srovnávat trabant s mercedesem. Oba sice do cíle dojedou (možná), ale je rozdíl v požitku z jízdy. ()

hell_boy

Není co dodat...Vendeta je naprosto bezchybný film snad i lepší než Sin City a to je IMHO velké vyznamenání...nemůžu vytknout jedinou věc, tento snímek je genialita sama od samého počátku až do úplného monstrózního konce...Natalie Portman předvádí něco fantastického a dokazuje, že je v současnosti snad nejlepší herečkou na světě. Hugo Weaving a jeho postava nepotřebují komentář...A ke všemu film nepostrádá silnou myšlenku a několik (mnoho) podnětů k přemýšlení. Dle mého názoru hodně těžko překonatelný hit tohoto roku. ()

alenka

chybi totiz skoro vsechno. chybi dumyslny background, akcni sceny i vyprifilovani hrdinove. ani natalie u kadernika nebyla zadna drsna scena, coz by teda sakra mela bejt. je pravda, ze letnac neni na takovej film idealni, ale obavam se, ze ani v multiplexu by to nebyla zadna slava :( ()

Martinius odpad!

po dopozerani tohto filmu som vzopäl ruky k nebesiam a zaupel: "pane, prosim, bud ku mne a ku vsetkym divakom milostivy, lebo je uz na najvyssom case, aby sa filmy prestali tocit podla idiotskych komiksovych predloh a zazili renesanciu autorov nametu s aspon akousi zakladnou inteligenciou, respektive, nech sa radsej sfilmovavaju klasici zanru." v ako vendeta je film priam neuveritelne pachnuci politickou korektnostou a vsetkymi na nu namotanymi dogmami a ideologiami. svojim pribehom prekracuje nielen hranice pozeratelneho sci-fi, ale hlavne hranice zdraveho usudku a stava sa silne politicky tendencnym a manipulativnym. predstava velkej britanie ako totalitarneho statu je asi tak realna a vieryhodna ako neandertalec s nobelovou cenou za kvantovu fyziku. idiotizmus tvorcov filmu i autora komiksu spociva hned v niekolkych zasadnych bodoch: 1) demokraticky system v zapadnej europe sa neda zvrhnut "len tak". a uz vobec nie nejakym jedincom, ktory si za tymto ucelom zalozi stranu a vrhne sa do revolucie ako don quijote na veterne mlyny. kazdy politolog vie, ze demokraticky system je uz len ustavno-pravne silno poisteny vnutrostatne a intenzivnym prepletenim politickeho systemu so strukturami EU aj externe. 2) oslavovany 5. november 1605 a tzv. gunpoweder plot nie je v ziadnom pripade datum hodny hrdych spomienok. slo totiz o nevydareny puc katolikov proti protestantom, ktory sa nastastie nezdaril, inak by krasna londynska budova parlamentu viac nestala. cize ako duchovny zaklad pribehu velmi nevhodny - symbolizujuci nanajvys puhy teroristicky primitivizmus. 3) pribeh sa predbeha v unavnych klise. dalsi superhrdina (velmi nezdarena a trapna kopia charizmatickeho fantomasa s prisernou maskou) si to rozda s celym svetom, vsetkych pobije, je vsade vcas a pateticky chcipne na konci. 4) kulminaciou absurdnosti je vsak ona spominana politicka korektnost filmovych autorov, vezuca sa na lacnom laviciarskom bush-bashingu, europskom komplexe z americanov (skodoradost z obcianskej vojny v USA) a hlavne manipulativne vsugerovavajuca europanom pocity viny za ojedinele snahy kritizovat nasledky nezdarenej europskej multikulturalistickej poltiky ci zlahcovat realnu hrozbu rozpinajuceho sa islamu v europe. dohromady sa z V ako vendeta stava ideologicky-dogmaticky vychovny hybrid s podvedomym vymyvanim mozgov pre normativne "uvedomelych" obcanov: amerika je zla, uja busha treba nenavidiet, vojna v iraku bol agresivny akt voci mierumilovnemu diktatorovi, koran je krasna mierumilovna kniha a v anglickom metre sa neodpalili islamisticki teroristi, ale podobne utoky maju na svedomi akisi zahmleni uzurpatori baziaci po svetovlade (narazka na pricinu masovych chemickych utokov vo filme). vsetko vo vsetkom - v ako vendeta je ako film priemerny lacny pribeh vyuzivajuci vsetky dostupne klise a ako posolstvo moralny odpad najhrubsieho zrna, pricom jeho snaha o paralelu s brillantnym orwellovym 1984 je polutovaniahodna a nedobre vykradajuca fraska. ()

Phillo

Jeden z mála komiksov, ktorý prinúti rozmýšľať. A k tomu má tak sympatickú a stotožniteľnú hlavnú postavu, zaujímave prostredie a pár neuveriteľných scén. Inteligencia obalená v tom najštýlovejšom obale. ()

Suchinnen

Původní komiks šel mimo mě, takže hodnotím film jako takový. Ten je sice plný chyb a to mnohdy i hrubých, ale přesto mě svou atmosférou dokázal pohltit. Jednu hvězdu přidávám extra za hlavního hrdinu, protože jsem úplně hltal každé slovo co šlo zkrz jeho masku. ()

Addam

Vendetta me velice mile prekvapila. Mozna to bylo tim, ze jsem v posledni dobe zadny film, ktery by me fakt nadchl, nevidel ... ale kazdopadne je tohle skvely kousek, ktery me ani na minutu nenechal vydechnout. Jestli jste cetli od Orwella 1984 a kniha se vam libila, pak by se vam mohl stejne libit i namet teto utopie. ()

Andresito

Pokud v dohledné době přijde totalita, bude vypadat přesně takhle. Tvůrci Matrixu sice napsali nápaditý scénář, ale co je to platné, když ho dostal do ruky James McTeigue. Film by si zasloužil mnohem víc akce, protože to je asi tak to jediné, co je skutečně dobře natočené. Ostatní scény jsou buď zbytečně ukecané a protahované, a nebo po hříchu brzo useknuté. A když už vám bude připadat, že tahle scéna má drajv, hned se to pokazí dalšími zbytečnými řečičkami (viz scéna po propuštění z vězení). Scénář - 80%, herci - 60%, režie - 40% Film z podprůměru zachraňuje závěrečná akční scéna, která působí, jako by ji natočili bratři Wachovští, a ne ten kazisvět, co natočil zbytek filmu. "Máte jen kulky a naději, že až je vystřílíte, nebudu vám už vzdorovat. Protože pokud ano, zemřete dřív, než stačíte nabít." 60% ()

Furmi

Film o ideáloch a o tom že na nich ľudia už dávno zabudli. A je tomu skutočne tak, dnes sa ľudia ženú len za slávou, bohatstvom, kariérou. Žijeme hrozne konzumne a materiálne a musíme si to priznať. Ideály pre nás neznamenajú nič. Nádherný film ktorý zahrial pri duši a zanechal vo mne vieru v jeden, malý ideál. Ideál dobrých filmov. 88% ()

houseofwax

Remember, remember the fifth of November, the gunpowder treason and plot ... já si budu rozhodně pamatovat 26. listopad, den, kdy jsem V jako Vendeta viděla podruhé. Podruhé, a dávám 5. Bezkonkurečních 5, tohle dílo si to bezpochyby zaslouží. ()

memoman

Film podle komiksu,který sice nemá spoustu akčních scén,jak by se dalo u tohoto žánru čekat,ale slušnou "orwellovskou" atmosféru totalitního Londýna,která se povedla. Já jsem ani nečekal kvantum akčních scén,ale zajímavý příběh o odbojném hrdinovi,který se proti celému systému postaví,i když to není téma již originální,v tomto případě inovativní. Mám totiž rád dystopie. A Natalie Portman,která je zde tradičně skvělá. Jen poslední hodina se mi zdala příliš zdlouhavá svým pokusem o přesah a nějaké vyšší sdělení. Konec sice očekávaný,ale efektně zvládnutý. ()

jacksax

Docela příjemné, neurážlivé, nějaké herecké výkony, děj i scénář solidní, prostředí a kulisy taky neurazí. akorát závěr nám to krapet degradoval... není-liž pravda? ()

Atheas

Neobvyklý akční hrdina ve skvělém snímku s ideologickým dějem. Nevadí, taky pobaví. Natalie Portman, vskutku úžasná. ()

Al Mustafa

Na rozdíl od tvůrců tohoto filmu nevidím ohrožení demokracie ze strany pravice, nýbrž se ho obávám od různých druhů nové levice. Ale to tomuto filmu nikterak hodnocení nesnižuje. Naopak ho snižuje fakt, že mi dějově úplně nesedl, a to především pasáž s fingovaným zatčením, která mi přišla přitažená za vlasy. Navíc by mi sedělo víc, kdyby tvůrci vykreslili fungování diktatury o něco podrobněj. ()

Vlkys

V tuhle chvíli mě docela mrzí, že jsem dal 5 hvězdiček už na poprvé - druhé shlédnutí bylo dechberoucí a prakticky neustále mě mrazilo v zádech. Wow... ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)