V podstatě tyhle fimy, který jsou o tom, jak se dva hledali, až se našli a celý je to zakončený svatbou, nemam vůbec rád. V případě 40 let panic je naštěstí ta vztahová část odsunutá dost stranou a spíš se celej film rozpadá na takový epizodky. Většinou mi přišly dobrý, občas průměrný, na vyloženě trapný si ani nevzpomínám. Nejvíc mě pobavila asi depilace. Já jsem jednou byl na EKG a odešel jsem z ordinace s podobnejma ornamentama.(16.4.2011)

• BoPo

Človek by podľa názvu čakal, že sa bude jednať o komédiu plnú telesných tekutín, ktoré triskajú na všetky svetové strany. Omyl. 40 let panic je komédia o zdanlivej náročnosti zmysluplných vzťahov a o stupidite stupidných vzťahov. Nečakajte teda orgie, ale bohužiaľ ani salvy smiechu. Nenáročná oddychovka z ktorej si po dopozeraní budete pamätať maximálne tak depilačnú agóniu.(7.1.2015)

za veľmi šťastné považujem scenáristicko-režijné a rovnako herecké vyriešenie, vymyslenie a prevedenie ústrednej štvorice kamarátov/kolegov s tiež casting ženskej časti účinkujúcich ako aj hádam všetky scénky odohrávajúce sa na pracovisku - okrem nich ešte pár vtipných nápadov a gagov, niekoľko naozaj vynikajúcich hlášok a priehrštie nadpriemerných, veľmi vydarená nenáročná komédia s trošičku prehnanou stopážou;(18.9.2008)

Film sráží občasné perverzní a nechutné výlevy, které ze sice hrubozrné, ale přesto velmi solidní a „dospělé“ komedie dělají teenagerskou sprosťárničku! Naštěstí takových momentů není moc a často jsou i vtipné! Carrell mi k srdci zrovna moc nepřirostl, ale tady předvádí parádní výkon a i přes jeho nablblost jsem mu držel palce a zároveň se v něm trochu viděl!(24.8.2008)

Před dvěma lety, kdy mi ještě jméno Judda Apatowa nic neříkalo (nedokázal jsem si ho totiž spojit s Machry a šprty) jsem se komedii s názvem 40 let panic vyhýbal jako čert kříži, avšak po Zbouchnuté (podobně "zavádějícím" názvu), která mě probudila jsem se k němu vrátil. Žel, nespíš přemíru namlsán, neboť mě Panic nikterak vážněji neoslovil. Dokonce si myslím, že tak netradiční námět šel zpracovat o hodně zajímavěji a civilněji. Přesto - zábavných situací se pár najde a kdykoliv se na plátně ke Carrelovi připojí Rogen nebo Rudd, stoupá zábava exponencionálně. A konečně - nenapadlo by mě, že to někdy řeknu, ale - Catherine Keener mi do své role nesedla. Basta. Pár minut jsem během filmu v hlavě převaloval myšlenku, o kolik líp by na jejím místě seděla Apatowova rozverně blonďatá manželka, Leslie Mann... Rozpačité. 50%(5.11.2007)

• - Andy Stizer (Steve Carell) nosí hodinky značky Casio DW560E. (dyfur)

• - Ve scéně, kde Andy (Steve Carell) podstupuju depilaci, herec málem přišel o bradavku. Vosk drží totiž tak pevně, že se při depilaci musí bradavka potřít vazelínou, což komparzistka neudělala. Naštěstí par okamžiků předtím, než strhla vosk i s bradavkou, ji někdo ze štábu zastavil a poukázal na tento fakt. Na komparzu totiž komparzistka lhala o tom, že ví, jak depilovat. Když se ji při natáčení scény ptali, jaké že vlastně má zkušenosti, odpověděla, že jednou depilovala záda svého bratra. Steve Carell to uvedl z Graham Norton Show (od r. 2007). (deadman93)

• - 25-milionová produkce zaznamenala nečekaný úspěch, když za první tři dny (19. -21. 8. 2005) promítání diváci zanechali v pokladnách amerických kin 21,4 mil. dolarů. Po měsíci promítání se film stal třináctým v tomto roce, který v tržbě překročil magickou hranici 100 milionů. (imro)