Jste-li osamělý burgerman s inteligencí nedopečeného kuřete a šarmem sobotního zvratku ve vlastních peřinách, jehož největší pohlavní úspěch je styk s hlínou v květináči, pak je tento film ušitý na míru přímo vám. Společně s Andym si můžete zafantazírovat o tom, jaké by to asi bylo, kdyby náhodná živá žena zaregistrovala vaši existenci tím, že by do vás vrazila v obchoďáku, spěchajíc k odpadkovému koši pro zbytky pizzy a vy byste se přitom omylem dotkli jejího kolena přes bavlněné tepláky. A pak nad touto představou můžete tři neděle lascivně masturbovat a vylepšovat ji svými neřestnými myšlenkami o vyhrnutém kotníčku. Holt, ne každý je učiněný lamač klitorisů, ale aspoň to dohání excelentní schopností jít včas na záchody a nenasrat si do slipáčů.(27.2.2014)

Velmi příjemná komedie s originálním námětem a tak tragickým Carollem - v pozitivním smyslu. Přestože se pobyhoval na hranici trapnosti, byl výborný a každá jeho věta i gesto mně bavili, stejně jako ostatní komediální herci. Snímek s fajn scénářem si držel po celou dlouhou stopáž dobrou úroveň a já se skvěle bavil u fórů oplzlých i slušnějších. Film výrazně předčil moje očekávání a pro mě je pro mne tak určitě jednou z nejlepších komedíí své doby. Skvělým filmem o chlápkovy ne zcela jistým v lásce je komedie Život podle Dana. Alternativa: Dan in Real Life.(29.10.2009)

Od čias Zbuchnutej som sa tak nenasmial... Táto inteligentná, trošku odvážna komédia nie je ničím nápaditá, jej postupy sú otrepané o všetky sladkobolné a telenovelácke filmy či seriály a nekonečná minutáž býva pre podobný typ filmu skôr na škodu, cez to všetko je to zábava na vysokej úrovni. Od skvelého výberu hlavných hrdinov po neuveriteľný muzikálový koniec.(26.12.2008)

Čtyřicetiletého panice jsem se upřímně bál a pustil si ho až rok a něco po premiéře. Jsem příjemně překvapen, Steve Carell by mě utáhl i na vařený nudli (s přihlédnutím k jeho fantastické roli v Little miss sunshine, kterou jsem viděl před tímto filmem), ten člověk je mi sympatický a je vtipný. Celý film ale už tak vtipný není. Ale některé scény opravdu stojí za to a mě tahle neškodná komedie celkem dobře pobavila.(31.12.2006)

Hmmm, and she told "uhmmm, me soooo horny" "and her titts were like buckets of sand"... Steve Carell jako přestárlý panic, kterého kolegové považují za tichého masového vraha, je naprosto úžasný. Po první půlce film trochu ztrácí tempo a drsný humor, ale i tak je to hodně zábavný počin.(14.4.2007)

• - Spoiler: Ve scéně s Nicky (Leslie Mann) byl původní plán to, že Nicky a Andy (Steve Carell) budou zastaveni policii a že se ukáže, že Nicky celou dobu ukrývá zbraň pod sedadlem. Leslie Mann ale trvala na tom, že její zvracení na Andyho by bylo zábavnějším závěrem scény, a tak uvařila směs jahodového jogurtu a „nějakého kefíru“, která se pak na tuhle scénu použila. (newpage)

• - Steve Carellovi bylo při uvedení filmu 43 let, hraje 40letého panice. (don corleone)

• - Ve scéně, kde Andy (Steve Carell) podstupuju depilaci, herec málem přišel o bradavku. Vosk drží totiž tak pevně, že se při depilaci musí bradavka potřít vazelínou, což komparzistka neudělala. Naštěstí par okamžiků předtím, než strhla vosk i s bradavkou, ji někdo ze štábu zastavil a poukázal na tento fakt. Na komparzu totiž komparzistka lhala o tom, že ví, jak depilovat. Když se ji při natáčení scény ptali, jaké že vlastně má zkušenosti, odpověděla, že jednou depilovala záda svého bratra. Steve Carell to uvedl z Graham Norton Show (od r. 2007). (deadman93)