• GilEstel

Tradiční téma teenagerských komedií alá HOLKY TO CHTĚJ TAKY, PANIC JE NANIC, HELE VOLE KDE MÁM KÁRU atd., je zde zataženo do střední generace. Tudíž je zde předpoklad zapojení i této části diváků jako cílové skupiny. Je tu ale problém. Když se dospělý člověk chová jako puberťák, může to být roztomilý tak 10 min. Pak už to jde na nervy. Stejně jako většina komedií tohoto druhu, naráží i 40 LET PANIC na nepřekonatelný problém laciného kýčovitého humoru, nereálných situací a trapnosti většiny postav. Film je na mě příliš umělý, než aby byl přijatelný. V rámci žánru ale ještě stravitelný bez následků, takže na 2 hvězdy to postačí. 36%(15.7.2011)

Komentovat film o přestárlým panicovi v mece paniců - na csfd je fakt legrační, protože někteří zdejší uživatelé překonají sexem nedotčení hranici čtyřiceti let levou zádní a nebude jim činit problém atakovat se svým panictvím hranici důchodu. Pokud jde o příběh, tak je to typická odlehčená romantika s tím, že ani v sektoru pro humor, ani v sektoru pro romantiku se to nějak extremně nehrotí což filmu jen a jen prospívá. Oba žánrové tábory tady po celý film celkem vydařeně spolupracují, takže můj výsledný pocit se dá označit za vítězství filmu nad diváckým očekáváním.(7.8.2014)

Od čias Zbuchnutej som sa tak nenasmial... Táto inteligentná, trošku odvážna komédia nie je ničím nápaditá, jej postupy sú otrepané o všetky sladkobolné a telenovelácke filmy či seriály a nekonečná minutáž býva pre podobný typ filmu skôr na škodu, cez to všetko je to zábava na vysokej úrovni. Od skvelého výberu hlavných hrdinov po neuveriteľný muzikálový koniec.(26.12.2008)

Olala tohle byla teda jizda. Sice ne uplne masakralni, precejen dve hodiny je na tenhle typ filmu moc, takze tu jsou sem tam hluchy mista, ale i tak sem se perfektne bavil. Pribeh filmu je sice stupidni, ale zpracovanej je solidne, i kdyz podobnejch veci, kdy se parta snazi pomoct kamosovi, sem uz taky par videl. Nicmene tvurci se s tim nesrali, narvali tam jedno sprosty slovo za druhym a v hlavni roli Carell se vetsinu casu tvari desne tragicky a toporne a je hodne vtipnej. A obcas se urodi naka opravdu masakralni scena. Taky musim pochvalit Setha Rogena a hlavne Jonaha Hilla, i kdyz ma uplne malickou roli. Kdyby mel film o nakejch 20 minut min, tak by to na tech 5* asi bylo, takle jen slusny 4*. Po druhym skouknuti uz to je na 5*.(9.1.2008)

Zábavná komedie na "delikátní" téma, které je ale naštěstí zcela prosto trapného humoru, tak typického pro teenagerovské komedie z podobného soudku humoru. Lehký humor, sympatičtí herci. Žánrová klišé mi tady ani moc nevadila, snad jen v závěru bych trochu přitlačil na spád. Dvě hodiny jsou trošku moc a celou dobu svižné tempo neutáhnou.(24.4.2006)

• - Ve scéně, kde Andy (Steve Carell) podstupuju depilaci, herec málem přišel o bradavku. Vosk drží totiž tak pevně, že se při depilaci musí bradavka potřít vazelínou, což komparzistka neudělala. Naštěstí par okamžiků předtím, než strhla vosk i s bradavkou, ji někdo ze štábu zastavil a poukázal na tento fakt. Na komparzu totiž komparzistka lhala o tom, že ví, jak depilovat. Když se ji při natáčení scény ptali, jaké že vlastně má zkušenosti, odpověděla, že jednou depilovala záda svého bratra. Steve Carell to uvedl z Graham Norton Show (od r. 2007). (deadman93)

• - Velká část filmu byla improvizací. (don corleone)

• - Filmový debut Mindy Kaling (postava Amy). (don corleone)