Některé gagy milionové (1 minute later), některé zcela mimo. Napodruhé ale Carell o mnoho snesitelnější, většina herců oblíbenější (Rogen, Banks a Jane Lynch) a celá zápletka příjemnější. Možná za to může i srovnání se Zbouchnutou nebo Superbad a tím pádem i konečné docenění, ale když se z prapodivných filmů stanou překvapivé soukromé trvalky, vážím si jich snad ještě víc.(16.3.2006)

Tohle rozhodně není špatný film.. Řekla bych, že vtipy ve většině případů stupidní nebyly a opravdu jsem se nasmála.. Některé scény prostě neměly chybu! No a taky jsem ráda, že jsem viděla alespoň nějaký film s Kat Dennings, ale pořád mám co dohánět :D Co mi ale na tomto filmu neuvěřitelně vadilo byly telefonáty.. Když se obraz přepínal mezi dvěma osobami, nejen, že telefonující nebyl na druhé straně vůbec slyšet, ale ještě to bylo tak nesmyslně usekávané uprostřed vět.. To byla katastrofa! Ale jinak se to dalo :)(6.1.2012)

• numi

Judd Apatow selhal v základním a nejdůležitějším aspektu filmového příběhu - neví, co chce vyprávět. Nejdříve se snaží o ulítlou parodii na první "Prci, prci, prcičky" ("přijděme o panictví" v jednotném čísle), ale pak zničehonic v polovině filmu změní kurz na romantickou komedii. Ani jeden z obou žánrů se mu navíc nepodařilo zachytit osobitě, ten první je navíc protkán trapnými a fekálními vtipy, kterým se zasměje maximálně tak Bart Simpson (takže vlastně udržel film alespoň v hranicích vybraného žánru). Ta druhá půlka už je lepší, ale celkový dojem kazí neúnosná délka a Steve Carell v hlavní roli, který až příliš napodobuje Atkinsonova Mr. Beana. Pro vedlejší role (např. Božský Bruce) se Steve hodí na jedničku, ale celý film komediálně rozhodně neutáhne. [leden 2007](25.1.2007)

V podstatě tyhle fimy, který jsou o tom, jak se dva hledali, až se našli a celý je to zakončený svatbou, nemam vůbec rád. V případě 40 let panic je naštěstí ta vztahová část odsunutá dost stranou a spíš se celej film rozpadá na takový epizodky. Většinou mi přišly dobrý, občas průměrný, na vyloženě trapný si ani nevzpomínám. Nejvíc mě pobavila asi depilace. Já jsem jednou byl na EKG a odešel jsem z ordinace s podobnejma ornamentama.(16.4.2011)

Příjemně oddechová komedie, která byla k mému velkému překvapení i místy docela dost vtipná. Veškeré vedlejší postavy mají neskutečné hlášky a Steve Carell je sympaťák a navíc mi neskutečně připomínal jednoho profesora, a to vzhledem i vystupováním, kdoví jestli není taky panic. V rámci žánru pokleslých komedií je těžké cokoli vytýkat. Trošičku to možná chtělo zkrátit, vystříhat ty romantické nesmysly a mohlo to být klidně za 4*. Komediie je určitě jako šitá na míru veškerým panicům i tomu nepočetnému zbytku, co se mezi zdejšími hodnotiteli vyskytuje. Vše je zde maximálně přetaženo za vlasy, ale to se v komediích dělat musí. Lepší 3 *.(5.4.2014)

• - Ve scéně, kde Andy (Steve Carell) podstupuju depilaci, herec málem přišel o bradavku. Vosk drží totiž tak pevně, že se při depilaci musí bradavka potřít vazelínou, což komparzistka neudělala. Naštěstí par okamžiků předtím, než strhla vosk i s bradavkou, ji někdo ze štábu zastavil a poukázal na tento fakt. Na komparzu totiž komparzistka lhala o tom, že ví, jak depilovat. Když se ji při natáčení scény ptali, jaké že vlastně má zkušenosti, odpověděla, že jednou depilovala záda svého bratra. Steve Carell to uvedl z Graham Norton Show (od r. 2007). (deadman93)

• - Velká část filmu byla improvizací. (don corleone)

• - Českou stopou ve filmu je plakát na hru Mafia, který je možné zahlédnout v obchodě s elektronikou. (Brousitch)