Velmi příjemná komedie s originálním námětem a tak tragickým Carollem - v pozitivním smyslu. Přestože se pobyhoval na hranici trapnosti, byl výborný a každá jeho věta i gesto mně bavili, stejně jako ostatní komediální herci. Snímek s fajn scénářem si držel po celou dlouhou stopáž dobrou úroveň a já se skvěle bavil u fórů oplzlých i slušnějších. Film výrazně předčil moje očekávání a pro mě je pro mne tak určitě jednou z nejlepších komedíí své doby. Skvělým filmem o chlápkovy ne zcela jistým v lásce je komedie Život podle Dana. Alternativa: Dan in Real Life.(29.10.2009)

Původně jsem chtěl dát pět hvězdiček, napsat "No comment" a přidát výrazného smajlíka, s tím, že žádná další slova nejsou třeba. Jenže jsou. 133 minut unrated verze je hodně a film navzdory ultrasupersprostýmaneslušněhlasitýsmíchvzbuzujícím hláškám, husté koncentrací popkulturních odkazů a špičkovému obsazení (dlouho tomu, co mi všechny postavy bez výjimky takhle přirostly k srdci) občas "smrdí" vatou. Možná tvůrci opravdu neměli přesnou představu o tom, co chtějí natočit a snaživě do svého prvního celovečerního projektu nacpali všechno alespoň trochu zábavné a jim blízké, neřekl bych však, že kvantita přebíjí kvalitu. Vždyť už jenom kvalita některých samostatných vtipů přebíjí kvalitu mnoha amerických komedií jako takových. 40 let panic je "jinou" americkou komedií. Není pro každého, čehož budiž důkazem pro mne nepochopitelně nízké hodnocení 66% (shame on CSFD users!). Takže tak. 85% Zajímavé komentáře: Eddard, voidindigo, Muso(28.11.2007)

Řezat smíchy se nebudete, tenhle film je postavený spíš na sympatických postavách a absurdních situacích, takže úsměv z tváře během jeho sledování zmizí málokdy. Apatowova režie je fajn, ale hlavní tahoun filmu je Steve Carell, který Andyho zahrál jako roztomilého zastydlého geeka, který ale ani vteřinu nepřipomíná karikaturu. A zahrál ho skvěle a uvěřitelně. Stopáž mohla být trochu kratší, na druhou stranu ale místo jedné love story dostanete tři další minipříběhy o lásce. Všechno bez patosu.(21.11.2009)

Čekal jsem něco více odvázanějšího a více vtipnějšího. Něco, v čem bude tolik vtipných scén, až se z toho budu válet po zemi. Místo toho jsem dostal komedii, která obsahuje řadu vulgárních výrazů, občas nějakou hlášku a pár vtipných scén ze kterých jsem až tak moc zase odvázaný nebyl. Za většinu vtipných scén můžou především Andyho spolupracující a zároveň přátelé. To byli velice vtipní týpci. Tak trošku mi to připomínalo Prci, prci, prcičky s tím rozdílem, že hlavním hrdinou není teenager, ale 40 letý chlap, co vypadá, jako pedofilní (hračky) homosexuál (způsob oblékání). Steve Carell se na tuto roli vyloženě hodí a hraje toho slušňáka važně skvěle, myslím si, že měl dostat mnohem víc, než "pouhých" 500 000 dolarů! Velkým mínusem filmu je přehnaná stopáž. Téměř dvě hodiny je opravdu moc na komedii. Další průměrná komedie, která určitě stojí za zhlednutí!(17.5.2008)

8/10. Nahláškovaný to je neskutečně. Obsazení to táhne kupředu, improvizované dialogy nešustí scénářem a vše hrozně dobře drží pospolu. Fakt jsem se dlouho takhle nezasmál. Jen ta stopáž byla zbytečně smrtící... to však nic nemění na faktu, že Apatow tu byl na pomyslném vrcholu a vůbec se nedivím, že se v USA z téhle taškařice stal takový fenomén (a u nás se klasicky ukazuje, že to nepobíráme - vážně 62%?).(21.4.2019)

• - Scéna, v které Andymu (Steve Carell) odstraňují v salónu ochlupení z hrudníku, byla natočena pěti kamerami a musela se povést na jediný pokus. Steve totiž nechtěl použít speciální efekty a nechal si kvůli realičnosti scény opravdu odstraňovat chlupy voskem. (formelin)

• - Prodejna "Smart-tech" byla volně inspirována řetězcem "Circuit City". (don corleone)

• - Režisér Judd Apatow prozradil recept na nečekaný úspěch filmu. Při preview filmu si nahrál reakce publika na magnetofon a pak podle nich film upravil ve střižně. Scény, které měly chladnější odezvu buď zkrátil nebo úplně vypustil. (don corleone)