Čtyřicetiletého panice jsem se upřímně bál a pustil si ho až rok a něco po premiéře. Jsem příjemně překvapen, Steve Carell by mě utáhl i na vařený nudli (s přihlédnutím k jeho fantastické roli v Little miss sunshine, kterou jsem viděl před tímto filmem), ten člověk je mi sympatický a je vtipný. Celý film ale už tak vtipný není. Ale některé scény opravdu stojí za to a mě tahle neškodná komedie celkem dobře pobavila.(31.12.2006)

• Renton

Scénář: Judd Apatow, Steve Carell .. Andy Stitzer je chudák. Ve svém věku je stále panic a více méně se s tím už smířil. Na(ne)štěstí na to dojdou jeho kolegové v práci a rozhodnou se mu pomoci. Celkem slušný námět ubíjí nezvládnutá stopáž, film se místy táhne a nápadů není zas tak moc, aby vyplnily všechna hluchá místa. Slabé jako romantický film a ještě o něco slabší jako komedie.(13.3.2006)

Jak vidno, Judd Apatow se neobává pustit do kterékoliv látky, a ani poskakování na hranici vkusu mu není cizí. A ani divákovi. Směs hrubozrnné a romantické komedie je namíchaná přesně podle toho, co praví název. Nic víc nehledejte, tedy pokud nejste ve čtyřiceti panic/panna a jest třeba návod. Jenže Apatow je jiný než drtivá většina režisérů, kteří útočí na jiné/pubertální publikum. Jakmile se totiž hned v úvodu potácí rozespalý hlavní hrdina, čistá duše Andy, pokojem na toaletu, vybavený solidní ranní erekcí, budou se smát i ti, kterým je od dvaceti nahoru. Andy se pak při alkoholovém setkání s kamarády z práce snaží blufovat o sexu, je přistižen, ponížen a vzápětí vyzván k tomu, aby stav věcí změnil, přičemž každý z kolegů předkládá svůj zaručený recept. Škoda, že předlouhá stopáž trpí vatou. I když je to mnohdy citlivá vata. Přesto už na konci ztrácí tak trochu dech. Leccos ale vynahradí naprosto výborně napsané postavy, režisérovo pochopení pro ně, závěrečné hudební číslo, koncentrace popkulturních odkazů a nespočet povedených gagů. A ten lidsky hřejivý humor.. Andy je totiž starý dobrák, kterému jeho „handicap“ nijak nevadí, svůj volný čas tráví barvením cínových vojáčků a hraním videoher a jeho cesta k té pravé je nesmírně příjemná, inteligentní a lidská. Komik Steve Carell se navíc vyhýbá šklebivým grimasám, když je vážný, tak není k smíchu, když chce být k smíchu, tak prostě je. A to i ve chvílích, když mu tvůrci ve scénáři (prý bylo hodně improvizace) tu a tam zrovna dvakrát nepomáhají. Navíc má skvělý komediální timing a s taktéž výbornou, nezávislou dámou Catherine Keener mu to skvěle sluší. 64% hodnocení je OSTUDA!!(17.11.2010)

Celkovo veľmi slabá a nenápaditá komédia, príliš sa spoliehajúca na svoj námet, sexuálne vtipy a vulgaritu, ktoré vo výsledku ani nie sú také vtipné. Finále, v ktorom silná romantika prevažuje všetok živočíšny humor, má byť jednoznačnou snahou zabaviť v štýle Kevina Smitha, no Apatowovi to zďaleka nejde tak hladko a výsledok je vlastne trochu trápny. V tomto názore ma utvrdzuje aj otravný Steve Carell. Je možné, že mi celkové vyznenie filmu uniklo, sledoval som to totiž v mizernom dabingu televízie Markíza, ale aj bez toho ide o sklamanie. (50%)(6.11.2010)

Tahle komedie toha nabízí opravdu hodně. Jejím problémem je, že toho možná nabízí až moc. Zde platí, že méně je někdy více. V závěru jsem se nemohl zbavit pocitu, že už mě další zkomplikování děje opravdu nezajímá. Vypustit pár zbytečných scén, byl by to stejně vydařený film jako Knocked up. I tak je 40 Year Old Virgin důkazem toho, že komedie o ztátě panictví lze natočit jinak, kvalitně a důstojně.(22.2.2010)

• - Když pomáhá Trish balit Andymu jeho sbírku hraček a figurek, zmíní se, že zná jenom jednu další osobu, která má tolik hraček, co on a sice Erica Gillilanda. Eric byl hlavní autor seriálu Roseanne (1988) a mnoha dalších. (don corleone)

• - Steve Carellovi bylo při uvedení filmu 43 let, hraje 40letého panice. (don corleone)

• - Scéna, v které Andymu (Steve Carell) odstraňují v salónu ochlupení z hrudníku, byla natočena pěti kamerami a musela se povést na jediný pokus. Steve totiž nechtěl použít speciální efekty a nechal si kvůli realičnosti scény opravdu odstraňovat chlupy voskem. (formelin)