Příběh o tom, jak ukrást milion liber ve zlatě.  Henry Holland je solidní bankovní úředník, který dostane geniální nápad. Rozhodne se propašovat zlaté cihly v ceně milionu liber z Anglie do Francie v podobě Eiffelovek prodávaných jako suvenýr. Jednoduchý plán ovšem, jak už to bývá, ztroskotá na úplné maličkosti. Náhodou se šest těžítek z ryzího zlata dostane zpět do Anglie a jedno z nich dokonce do rukou policie. Lupiči podniknou všechno možné, aby se jich znovu zmocnili a zahladili stopy. Zpočátku realisticky působící příběh se pomalu přemění v absurdní frašku, která si zachovává typicky britský tón. Holland okrádá banku, v níž pracuje a vodí za nos celý Scotland Yard, ale dělá to s vlídnou zdvořilostí anglického gentlemana. V dnes již klasickém snímku září v hlavní roli Alec Guinness (Hvězdné války, Most přes řeku Kwai), jenž s oblibou střídal vážná dramata s lehkým žánrem. Kromě Oscara za nejlepší scénář získal film dvě ceny Britské filmové akademie (nejlepší film a nejlepší scénář). (Česká televize)

Ironfood

Svižná lupičská komedie s parádním Alekem Guinnessem. Díky absenci různých zbytečných scén, kterých jsou dnešní filmy plné, toho tehdy tvůrci stihli za hodinu a čtvrt víc, než dneska nabídne kdejaký tříhodinový snímek. ()

Pecival

Přiznám se, že jsem čekal trošku rafinovanější plán loupeže, tohle přecijen bylo dost triviální. Pár dobrých momentů tam je (například "nábor" kumpánů do party), ale celkově spíše průměrné. ()

Hollohlaway

Velice svěží a náladové, navíc skvělý dabing, netušil jsem, že Oldřich Nový cokoliv daboval. Ztřeštěný závěr bych si asi odpustil, ale jinak je to výborné. ()

Chegi

Příjemná komedie, nic víc, nic míň. Snad jen abych nezapomněl vyzdvihnout perfektní výkon Aleca Guinnesse, nevím kdo toho roku získal Oscara, ale musel být sakra dobrý, když překonal tohle. ()

Han22

Roztomilá a typicky britská kriminálka s komediální lehkostí. Bankovní úředník, který léta dohlíží na převoz zlatých cihel se rozhodne náklad milionu liber ukrást, za pomocí kamaráda roztavit na zlaté eifelovky a dostat ze země. Zatímco američani by z toho v té době udělali osudový noir s nějakou femme fatale a spoustou zrad, britové natočili rozšafný film, kde se dočkáme originálního výběru členů gangu, snahy dostat eifelovku od malé holčičky či boje s byrokracií v přístavu. I ten víceméně špatný konec je pojat tak, že to vyvolá spíše úsměv na tváři než naštvání. Naopak scéna na točitém schodišti Eifelovky je docela psycho. Celku pomáhá prastarý dabing z roku 1957, kde Guinesse dabuje Oldřich Nový a člověk má pocit že kouká na nějakou taškařici z filmů pro pamětníky. Milý film a 4*. PS: Audrey Hepburn bych nepoznal. Komedie roku 1951. ()

Zagros

Pohodová staromilská britská komedie o dvou typických a usedlých Angličanech, které už přestane bavit býti solidními a když se naskytne možnost ukrást hromadu zlatých cihel, tak se chopí příležitosti a zkusí to. No jo, ale jak na to, když s kradením nemají absolutně žádné zkušenosti? To je jen lehký nástin situace a následně se rozehrává naivní krimikomedie, kdy se občas zasmějete, někdy se jen pousmějete a taky si občas řeknete, že už je to moc a naklání se to na stranu parodie. Naštěstí to tam nikdy neupadne úplně. Než se Alec Guinness stal známým jako Obi-Wan Kenobi ve Star Wars, měl také role v několika podobných filmech. Více se mi například líbil ve filmu Šlechetné srdce a šlechtické korunky, kde si střihl snad osmi-roli. :-) Zlaté věže jsou lehkou a místy naivní zábavou pro milovníky starších britských komedií. Na jeden večer fajn, ale když tento film neuvidíte, nepřijdete o nic výjimečného. ()

bila.tecka

Lupičská komedie s brilantním nápadem, jak ukrást větší množství zlata. Trochu naštve ten pro-policejní závěr, když Aleca Guinsesse chytí - divák mu celou dobu drží palce a ono kaboom. ()

Lionheart

Milá pěkná anglická krimikomedie, kterých v té době byla spousta, ale které vždy pohladí po duši a to je přece účelem komedií. Strašně mě tam potěšilo malé mihnutí před kamerou milované Audrey Hepburn :) ()

everlong

Nevěřím svým uším...on Nový taky daboval?: ....Povedená kriminální komedie, avšak nic, co bych musela videt vícekrát ()

Mikino00

No sice je to úsměvná zlodějská komedie, ale že by se jednalo o nějaký smysluplný příběh u kterého bych se smál to se říct nedá. Musím zmínit perfektní dabing Oldřicha Nového, nádhera, ()

mira007

Černobílý britský film o jednoduché loupeži oceněné Oscarem. Jako filmový zážitek je to už moc staré, pomalé a skoro to evokuje prvorepublikovou kinematografii se svou ne akční kamerou, ale jestli je tento film něčím unikátní, tak dabingem Oldřicha Nového, který daboval asi jen 4x. ()

sigf07

Příjemná krimi jednohubka s vtipným nápadem je v zásadě starším britským bratránkem Milestoneovy Dannyho jedenáctky. Alec Guinness v roli ušlápnutého úředníčka banky, který se jednoho dne rozhodne, že si zaslouží lepší život, má sice do Franka Sinatry daleko, samotné provedení loupeže však elegantní důvtip nepostrádá. Co na tom, že se nakonec loupež nedopadne přesně podle představ. Potěší i minirolička Audrey Hepburnové, která byla de facto i jejím prvním výstupem před kamerou. A pro českého diváka mají Zlaté věže ještě jedno milé pozitivum - film se u nás objevil již v roce 1952 a hlavního hrdinu skvěle nadaboval sám Oldřich Nový. ()

Joski

Dobrý scenár, nadupaný dej i vizuálne stvárnenie neubral na kvalite ani 60 rokov starší štýl natáčania. Jediné mínus je strašný český dabing! :-( Originál s titulkami sa mi nepodarilo zohnať. 85% ()

Adiemus

Mám ráda staré anglické kriminálky, ale tohle na mě nijak nezafungovalo. Na kriminálku málo napětí, na komedii málo důvodů k smíchu. Navíc je příběh vyprávěn jaksi trhaně, bez objasnění, jak došlo například k závěrečné pointě. Pokud jde o dabing, nestačila jsem žasnout. ()

Marek 11

Zdařilá anglická komedie ze staré školy těžící z výborného scénaře T. E. B. Clarka a hereckých výkonů ústřední dvojice. Nenápadný a svědomitý bankovní úředník Holland (Alec Guinness) sní svůj příběh o ukradení zlatých cihel vlastního zaměstnavatele, až mu osud přihraje do cesty podobně neviditelného Pendleburyhy (Stanley Holloway). Když se Holland dozví, že Pendlebury vlastní slévárnu je rozhodnuto. Holland vymyslí jednoduchou, ale rafinovanou loupež. Po úspěšně provedené krádeži následuje velké policejní pátrání, které v kombinaci s chováním obou hlavních protagnistů, jenž místy evokuje Lurela s Hardym, slibuje kvalitní zábavu. ()

FortKnox

Tak jsem si řekl podívám se na jeden z prvních filmů s Audrey Hepburn a ona zde hraje sotva 5 sekund. Místo toho jsem dostal krásnou jednohubku s Obi-Wan Kenobim ve skvělém českém dabingu v podání Oldřicha Nového. ()

Kenneth

Bezúhonný, spolehlivý a velmi důvěryhodný bankovní úředníček. Nikdo však netuší, co se mu honí hlavou: Zlato se ukradne snadno, ale jak ho propašovat do zahraničí? Až na to přijde, je nechtěně povýšen. Vyslyší radu svého šéfa a příležitost pevně uchopí do obou rukou. Každý samozřejmě mluví o něčem jiném. Průběh trochu nepravděpodobný. Humorné okamžiky se střídají s nudnými, Guinness a Holloway působí klasicky mdle a není tam nikdo, kdo by to oživil, takže tak 3.5*. V roli detektiva uvidíme Johna Gregsona, který si zahrál později hlavní roli v detektivním seriálu Gideon's Way. ()