Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

monolog

Když parodie ještě byly zábavné a když je točili lidé, kteří si je opravdu užívali. Na připoutejte se prosím jsem se poprvý díval jako malej kluk, někdy v jednadevadesátým na chatě, zakrytej i s hlavou a malou dírou mezi peřinou a matrací jsem koukal. Taťka se mě sice tehdy snažil přesvědčit, abych usnul, a to třeba tím, že mi na tu peřinu dával nohu, abych neviděl, ale já byl obratnej a dokoukal jsem to až do konce, aniž si to vlastně uvědomil. No a tehdy mě bavila stejně, jako dnes. Vlastně jsem si nikdy ani tu spoustu odkazů na starší válečný a katastrofický filmy neuvědomil, jen občas když dnes v nějakým dramatickým filmu vidím něco, co tihle kluci parodovali, tak se nedokážu neusmát. Například klasické rozloučení před akcí, když spolu leží v příboji (jasný Odtud až na věčnost). Nejlepší parodie, která navíc objevila komediální talent Leslie Nielsena a zničila mu tak na starý kolena jeho docela dobře vzešlou dramatickou kariéru. Dnes už chudák nemůže hrát nic, co není komedie. Přitom před Připoutejte se prosím hrál málokdy něco jinýho, než dramata. ()

BoPo

Miestne nadšenie nezdieľam, ale uznávam, že vydarené frky sa tu určite nájdu. Najlepšie momenty má Leslie Nielsen, ktorého to vystrelilo k sérii Bláznivá střela. V rámci paródií mám však iných obľúbencov. Žhavé výstřely 2 a predovšetkým Scary Movie: Děsnej biják sú pre mňa vrcholom celej parodickej pyramídy. ()

IQ Tiqe

V době svého vzinku to mohla být v kině slušná sranda, ale v dnešní době je už většina hlášek stará nebo překonaná a většina narážek se týká "známých" osobností, které dneska nikdo nezná. Než se objevil Leslie Nielsen, byla to celkem trapárna, pak řekněme koukatelné, ale ideálně asi v češtině a se skupinou kámošů, jinak to nemá smysl. # [viděno: TV, sluchátka] # příběh 4 | hudba 7 | humor 3 | akce 3 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4 ()

Frajer42

Ani zdaleka ne tak dobré, jak jsem si troufl čekat. Tolik hereckých es a pánů komiků slibovalo vtipnější podívanou. Pár vtipných momentů tam rozhodně je, ale jsou to opravdu jen momenty a stará se o ně převážně mladík Leslie Nielsen a snad jednou Lloyd Bridges. Hlavně úvod je takový nudnější a téměř nekoukatelný. Postupem času se to naštěstí zlepší. Zkrátka taková komedie, kterou když si pustíte, tak nebudete příliš zklamaní, ale do druhého zhlédnutí už síly nenajdete. Alespoň já to tak mám. Když jsem tak namátkově přečetl pár komentářů, tak většině praskala bránice. Těžko říct, kde je chyba. Za mě je to tuctovka, která na víc než 2* prostě nemá. ()

TheEvilTwin

Musím říct, že po prvotní rozjezdové půlhodince jsem chtěl film vypnout, protože humoru zde bylo na parodii drasticky málo. S příchodem Leslie Nielsena na scénu (jeho úplně první role v parodii ever!) se ale situace otáčí a až do závěru jsem se dobře bavil - gagů bylo dostatek, slovní obraty byly solidní a některé záběry byly vyloženě top. Na to, že všichni Airplane! označují za kultovní klasiku všech parodií, jsem čekal možná trochu více a kvůli prozívané první půlhodince se trochu zdráhám dát tu třetí hvězdu, ale druhá část je fakt jak úplně jiný film a těžko uvěřit, že taková střela vznikla už téměř 50 let zpátky. Fajn zábava. ()

• Majitelkou třesoucího se poprsí nad pudinkem je modelka a herečka Kitten Natividad. V pokračování má modré tričko s nápisem: "Major Majority". (Fenk)
  • Pro hádku mezi hlasy z reproduktorů o červených a bílých zónách z úvodu filmu filmaři najali muže a ženu, kteří namluvili skutečné hlášení na Mezinárodním letišti v Los Angeles. Ve skutečném životě tito dva také tvoří manželský pár. (Morien)
  • Filmování trvalo 34 dní, většina pak proběhla v srpnu roku 1979. (SeanBean)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí