Starý loutkář Geppetto vyrábí dřevěné loutky. Jedna z nich však z ničeho nic zázrakem ožije. Protože je panáček ze dřeva pinie a má velké oči, dostane jméno Pinocchio. Od svého zrození má jedinou touhu – stát se z dřevěného panáčka opravdovým lidským chlapcem. Pinocchio je však rozpustilý a lehkomyslný. Způsobí proto řadu zmatků. Kromě jiného padne do rukou zloduchů, kteří v něm vidí zdroj snadných výdělků. Pinocchiovi dále komplikuje život podivná vlastnost – když totiž zkusí lhát, začne mu dřevěný nos růst do neuvěřitelné délky. Jestli se tento naivní rošťák má stát člověkem, bude se muset naučit pravdomluvnosti, opatrnosti a hlavně zodpovědnosti… Hraná verze klasické pohádky podle knížky Carla Collodiho vznikla v britsko-americko-francouzsko-německo-české koprodukci. Většina exteriérů byla natočena v České republice, konkrétně v Českém Krumlově a v Praze. (Česká televize)

Potjoc

Jako tříletému se mi ten film zdál až horrorový. Ta scéna, jak mu roste nos, nebo ten vnitřek velryby, bylo na mě tehdy dost. ()

farinelli77

Výborně obsazený film s krásnou hudbou Rachel Portman, který ale možná ocení víc dospělé publikum. Tedy jeho část s divadelní duší... ()

Warmachine69

Paradní a kouzelný film kterému nádherný Český Krumlov (shodou náhod mé rodné město :D) jen přidává na atmosféře která je už tak skvělá. Pinacchio je krásný, hudba taky super. Jen si myslím že může být film v některých částech pro malé děti až moc... neřekl bych depresivní jako spíše smutný. Každopádně jsem ho já sám v dětství měl i přesto tak oblíbený, že je až k podivu, že originální WHSka do dneška funguje :D ()

Časové pásmo bylo změněno