Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Rozjimatel

[1,5*]     "We've got to save her!" "But she's so far, far away!"     Oproti prvým dvom dielom to úplne stratilo pôvodný náboj, takže zo všetkých predností ostáva už len pekná animácia. Kam sa podela všetka tá originalita, všetky tie svieže nápady? Takmer všetky pokusy o humor sú zúfalo nevtipné, ani sa veriť nechce tomu, ako tu vôbec nič nezaberá, ako môže byť príbeh taký nezaujímavý, plytký, bez nápadu (s asi jediným náznakom, ktorým je zámena Oslika a Kocúra). Látky sa evidentne chopil neschopný tím. Pôvodné postavy akosi stratili iskru, nová postava následníka trónu Arthura je jalová a protivná postava princa Krasoňa tu dostáva až nepríjemne veľa priestoru. Celou snímkou sa navyše tiahne príšerne patetické hranie na rodinné a moralistické struny. A napokon to celé doráža hudba, ktorá je buď otravne plytká, alebo nevhodne použitá (Paul McCartney: "Live and Let Die"). Hádam jedinou malou výnimkou je použitie legendárnych Led Zeppelin ("Immigrant Song"), ktoré ma celkom pobavilo.     "Break a leg. Or on second thought, let me break it for you." ()

Phorbo

Jediná věc co se mi na dalším pokracování líbil je pasáž kdy Artie sedí s Shrekem u ohně a kecají. Ta grafika v tomdle místě mi příjde nehorázně realistická a za tu ode mě dostává ty 3 hvězdičky. Jinak je Shrek nuda. Člověk se sice párkrát zasměje nebo aspon pohne koutkem úst, ale těch momentů za celých 93 minut není moc. Připadá mi, že scénaristi, už asi nevěděli co vymyslet. Sice se jim nedivím protože v dnešní době je docela kumšt uspokojit průměrného diváka. ()

Blazin

Čekal jsem, že to bude nejhorší díl, protože jednička byla naprosto úžasná, dvojika taky dost povedená (překvapila), tak už se nedalo čekat, že i trojika bude super, bohužel nezklamala a je dosti nudná, koukat se na to dalo, ale jednou a dost. ()

Angie91

Po prvním shlédnutí jsem byla zhrozena, kam až dokáže Shrek klesnout. Nevěřila bych však jak se moje hodnocení změní po druhém shlédnutí. A když si nakonec uvědomíte, že nejde o žádný psychologický film, ale o animák - rozhodnete se nakonec odvárcenou stranu publika ignorovat a dát na vlastní úsudek... ()

Yardie

Slabších 50%. Todle bylo opravdu dost velké zklamání. Těšil jsem se na to celý den a potom jsem u toho málem usnul. Vtipné to bylo všeho všudy 3x, úsměvné asi taky tak. Zbytek dost nuda. Navíc opakovaný vtip už není vtipem a žádné nové příliš nebyly. Opravdu dost zlé. Zklamání! Howgh! ()

Ukko

Nudné, já se snad ani nedodíval, stokrát omlacované vtipy, dlouhé, vykrádá to vlastní díly a malý Ártý je fakt nesympatický. Škoda, že Shrek takhle dopadl, předchozí dva díly mám rád. ()

Ollie235

Jestli byla dvojka oproti jedničce drobným krokem dolů, tak tohle je brutální pád do hlubin zatracení. Naprosto zbytečné pokračování, které nepřináší vůbec nic nového a místo obvyklého svěžího humoru zásobuje diváky trapnými pokusy o vtip. Pro děcka to možná stále docela funguje, ale já trpěl. Dvě hvězdy spíše za zásluhy a pár povedených scének, ale k této snaze vytřískat z lidí další peníze se nikdy vracet nebudu. ()

H4ku11

Priepastný prepad vynikajúcej zábavy z predchádzajúcich dielov. Katastrofa, trápne postavy a skoro žiadne vtipné miesta. To všetko ešte spojené s hlúpym dejom. ()

krypton22

Je udivující, že vše, co tak dobře fungovalo v předchozích dílech, zde tragicky selhává. Jedna hvězdička za dva podařené vtipy a druhá za opravdu přesný závěr. Nedá mi to nezmínit otřesný překlad titulků na DVD, autorem je zřejmě zneuznaný humorista. ()

Phillo

Oproti predchádzajúcim dielom dosť veľký prepad a ja si kladiem otázku „A nedalo sa to čakať?!“ Asi hej, pretože ako v každom animovanom filme/seriále sa postavičky okukajú a tvorcovia nemajú čím prekvapiť. Lenže Shrek je obchodná značka, ktorej meno spravili prvé dva diely a ktorej meno bude kaziť ďalších X dielov. Čo sa týka konkrétne trojky všetko povedané je pravda (moc sa kecá, málo sa smeje, bojuje, chytá za srdce...). Animácia je však ešte stále na výbornej úrovni, občasné fóriky potešia a Shrek sa stále neuchýlil k trápnemu humoru (čomu sa asi časom nevyhne – náznaky – grcajúce deti – sú aj tu) a stále je istým spôsobom sympatický (aj keď kde sú tie časy, keď balil Fionu). Aby som si Shreka pamätal ako sympatickú postavičku, prosím, netočte už ďalšie diely. 60% ()

chalp

Shrek je asi jediný animák, pri ktorom mi varenie z vody vôbec nevadí a naopak sa teším aj na štvrté pokračovanie.Shrek, Fiona, oslík a kocúr v čižmách sú jednoducho neuveriteľne sympatické postavičky na ktoré sa pozriem aj v sebemenšej sračke :) ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)