Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Eva_D666

Hodně velký úpadek. Tak přeplácané zpracování s mnoha "wtf" momenty si můj oblíbenec nezasloužil. Obávám se toho, co tvůrci pro Shreka vymyslí ve čtvrtém díle. ()

(Z)denny

Další trapné pokračování (tentokrát už třetí), ve kterém se tvůrci snaží těžit z popularity nějaké zelené plešaté potvory.. Jestli si toto někdo myslí, tak ať se na to nekouká. Zlobr Shrek a jeho squadra opět nezklamali. Shrek Třetí je opět plný skvělých hlášek, gagů a dobré muziky.. Hned bych dal pětku, ale jsou i lepší.. ()

thunnus

No já nevím, ale tak tvrdé hodnocení, jaké tenhle film obdržel tady, si snad nezaslouží. Neříkám, že to bylo něco extra, ale na druhou stranu to není nuda a především by místní kritici měli pamatovat, že ten film je promárně určen rodinám s dětmi a zejména těm dětem, což znamená, že nemusí snášet tak tvrdou kritiku od dospělých intelektuálů, jimž není (alespoň primárně) určen. Když jsem se na to díval měl jsem z toho přesně ten pocit oddechu a relaxace, podobně se u toho smála moje mladší sestra. Poměrně dost vtipů nebylo vtipných, byly tam některé logické pitomosti a klišé, ale musíme si uvědomit, že se jedná o pohádkovou komedii pro děti! Kdybych měl tenhle film ohodnotit hvězdičkami, bylo by to za tři, ale jak se tak koukám na místní hodnocení, tak přidávám i tu čtvrtou, třeba mu to trochu pomůže :-) ()

waits

NIc světoborného nenapíšu, tak tedy stručně: Slabší než 1 a 2, lepší než mnoho jiných animáků, rotujících v kině. Chápu zklamání z nedostatku pop kulturních odkazů, film ovšem netvoří ony. Stejně tak chápu zklamání z louhování komických situací u jednotlivých postav. Gagů je sice málo (Oslík kocourovi nad procitnuvším žabákem: "Nandej si rychle ten klobouk"), film nemá takový spád a hlavně nemá jakousi těžko definovatelnou atmosféru nadhledu a lehkosti, osobně jsem se přesto nenudil. Shrekova cesta za Artušem nabízí pořád ještě velmi slušnou podívanou pro děti a jejich rodičovský doprovod, včetně nevtíravých poučení pro dítka (Věř sám sobě) a zdařilého hudebního obsazení pro tatíky (Led Zeppelin při úroku ptáčků, pohřební Live and Let Die Paula Mc Cartneyho aj). Jsem zklamán, ale ne tak jako většina přítomých. Jo, a pár slov k samotnému nápadu třetího dílu: Koho zajímají boje pohádkových postav, necht si vyhlédne komiksovu řadu Mýty, bude spokojen. ()

Ad4mson odpad!

Odporný animák a Shrek je po "tomhle" u mě naprostá nula. Aneb jak si tvůrci mysleli, že pár fekálních vtípků zahřeje diváka na duši. Hnus! ()

Oxymoron

Shrek jednička byla geniální vtipná pohádka, Shrek dvojka už začínal zavánět takovou menší vykrádačkou sebe sama, ale pořád se to dalo. No a třetí díl? Ten se od té dvojky zase až tak moc neliší, jak by mohlo bodové hodnocení napovídat. Kvalitně je s dvojkou na jedné vlně. Jen lidi se Shreka holt už moc přejedli. ()

Hepy13

Nejhorší díl z celé ''Shrekovské'' série. První dva filmy - to byla záruka té nejvyšší kvality, takže zklamání z trojky je veliké.Vtipy už prostě nejsou tak překvapivě vložené, ale jsou vnucované divákovi, což je někdy opravdu do očí bijící. A nádherné skladby (HITovky) které zdobily předchozí Shreky tu také nenajdete. Alespoň mě trochu pobavilo prohození oslíka-kocoura a dámský klub princezen. "Sněhurka: Mám pro tebe dárek Fiono. Co to je sněhurko? Trpaslík. Buď v klidu mám jich doma ještě šest" ()

Lilloos

Smršť laciných vtípků už od začátku naznačovala že tohle není správný Shrek. Hlavní postavy, jejichž typické chování (Oslíkova ukecanost, Shrekova protivnost) bylo dřív vtipné, tím jsou teď vyloženě otravné. Těm ostatním zas chybí alespoň jediná zapamatovatelná hláška. A bude hůř. ()

Šmoula

Shrek se svým dechem nevydržel a bohužel nám začíná kolabovat. Jednička byla fakt nebušená vtípkama na nejrůznější filmy a člověk se nasmál.... dvojka taky dosti solidní, ale o trojce se to už bohužel nedá říct. Na grafiku dosti povedený, ale na příběh samotný už ne. Člověk se spíš nudí, hraje si hry s mobilem než aby se soustředil na děj..... ale může si to dovolit, jelikož mu nic neuteče. Stačí si buď přečíst nějakou kvalitní recenzi nebo se kouknout na prvních 10 a posledních 10 minut a jste na tom se zážitkem možná lépe, než po hodině a půl. Doufám jen, že se povede 4, jestli ne, tak to dopadne jako u Policejní akademie..... dostaneme se někam k sedmému dílu a nikdo si na to už ani nevzpomene! ()

Czernozub

Tady někdo nevěděl kdy přestat a vzniklo tohle... pár gegů, ale malý zlobříci? Shrek jako král? To vážně není můj šálek earl grey... ()

pend

Třetího Shreka jsem viděl teprve teď. Po přečtení komentářů jsem očekával něco hrozného, naštěstí můj dojem není tak příkrý. Na první dva díly to nemá ani náhodou, přesto si ve filmu dokážu najít podařené scény. ()

RadimFišer

Tento Shrek je nejméně zapamatovatelný z celé série. Je to nádherná ukážka ještě lepších dovedností stylistů, imaginérů a těch co to převedli na počítačově-filmová plátna. Ale chybí tomu první zářez do světa, jako předvedl Shŕek I. Pro mě to již je jen III. díl. Možná budu hodnotit lépe příště až se na to podívám znova. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)