Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

Revolver

Průměrná, rutinní komedie s několika úsměvnými okamžiky, která dobu svého trvání spíše ukrátí než zpříjemní. ()

wosho

Jason Reitman, pokud to půjde takhle dál, brzo přeroste svého otce a né o jednu hlavu. Skvěle napsaná, zrežírovaná satira na Amerčany a jejich boj proti kouření. Škoda jen, že se mu konec nepovedl víc. Čekal jsem nějakou pecku na závěr a ono nic. ()

joshula

Jde vidět, že se dá natočit i velmi jednoduchý, vtipný a poutavý film. tomuhle filmu nechybí snad nic důležitého. Snad jen scénář mohl být na konci filmu trochu otevřenější. ()

showxman

Ještě nikdy předtím jsem se tak nezahleděl do hlavního protagonisty jako v tomto případě. Nick Naylor je od teď můj oblíbený filmový hrdina. Na tomto výřečném a inteligentním chlápkovi stojí celý film. Jeho trefné poznámky doslova uzemní nejednoho reportéra a přitom ještě stihne získat na svou stranu diváky. Ve zkratce: Aaron Eckhart tady prostě zaválel. A není to jediná devíza tohoto filmu. Svižný děj s nějakou tou nečekanou změnou a dobře odměřená stopáž jsou jen dalšími plusy. Dohromady to vše funguje skvěle. Zkrátka vtipné, svižné, kompaktní a cool. ()

I.AM.NOT

Po dlouhé době americká mainstreamová komedie u které se člověk musí aspoň trošku zamyslet a kde pointa není jednoduchá a předvídatelná, trošku amerického paradoxu, že ve filmu o kouření se kouří vůbec nebo minimálně (nebo jsem si prostě nevšiml zapálené cigarety) -chci vidět Brada Pitta vyfukující kolečka ve vesmíru! ()

sl4necek

Cynická komedie ze zákulisí tabákových firem a všemožných lobbistů. Rozhodně se na to podívejte, zjistíte, co všechno se dá dokázat pouhými slovy. ()

Mazlik4 odpad!

Film o kouření, ve kterém nezahlédnete ani jedinou cigaretu? Vlastně to stejně o cigaretách není! Je to o americkém snu, o tom jací jsou amerikáni frajeři, jaký mají skvělý životní styl, ve všem mají pravdu, nemají žádné starosti a mohou se zabývat blbostmi - prostě USA je nejlepšííííí!!!! hurááááá!!!!!! ()

provitamin

Napriek tomu že cigaretový smrad mi vadí a snažím sa vyhýbať zafajčeným priestorom, musím oceniť inovatívny prístup v tejto komédii, kde hlavný hrdina má za úlohu presviedčať ľudí aby začali fajčiť, resp. aby aspoň neprestávali a vyvracať všemožné protifajčiarske argumenty, pričom vďaka svojej pohotovosti a rečníckej zručnosti sa mu to vo veľkej miere darí. ()

duddek

O tom, čeho všeho se dá dosáhnout pouhým mluvením. :) Sledovat argumentační ekvilibristiku Nicka Naylora bavilo i mě, hvězdu jsem ale ubral prostě proto, že nesouhlasím s celkovým vyzněním. :) ()

Drc

Skvělá inteligentní komedie, je zbytečné něco dodávat. Tohle mi chybělo od dob K-paxu, má to své zvláštní kouzlo. ()

jasiska

Geniálny film. Bohovská sranda a navyše dve hlavné (mne sa veľmi páčiace) posolstvá: o škodlivosti fajčenia a o morálke. Aaron Eckhart si týmto u mňa získal status umelca, ktorý si zaslúži, aby som si pamätala jeho meno, a trio obchodníkov so smrťou bolo tiež úžasné. ()

Káronoš

"Potřebujeme Forresta Gumpa hulícího mezi bonboniéry" :-D. Intelektuální a svižná satira plná trefných fórků a drsného černého humoru. Fascinující příběh, který má pravidelné tempo a výbornou přetvářku. Aaron Eckhart zahrál excelentně a jeho postava mě svým darem řeči ohromovala. Nickovi jsem "zbaštil" asi vše co za celý snímek vypustil ze své prohnaně vyčůrané pusy. Úžasně nápaditý film, který nenudí a svou barvitou náplní zaujme. Pořát mám chuť a nutkání k repete a to jsem Thank You for Smoking viděl včera. Hodnocení: 8/10 BTW:Každý splácí hypotéku. ()

Mleako

Satirická až černohumorná komedie, ve které skvělý Aaaron Eckhart trefnými argumenty uzemňuje kohokoliv, kdo se odváží postavit tabákovému průmyslu. Celé to uzavírá skvělé finále, u kterého jsem se několikrát hlasitě a od srdce zasmál. ()

DannyBoy80

Velmi inteligentní komedie. Hádka kdo zabil více lidí je výborná. Krásna ukázka toho, že neškodné je vpodstatě vše, jenom záleží na tom jak se to přednese. Film o lobingu sodkyzy na realitu. Geniální je původní Marlboro Man, který vlastně "malborky" nikdy nekouřil. ()

ClimbVibe

Komedie u které se zřejmě nebudete válet smíchy po koberci, ale rozhodně vás potěší. Skvěle napsáno a obsazeno... ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)