Základní instinkt 2

• USA Basic Instinct 2 (více)

Spisovatelka Catherine Tramellová (S. Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové. (oficiální text distributora)

erisibillova odpad!

Nuda!!! Strata času. !!! Aby som sa vyjadrila k téme.... celá pííííchovina... ja by som jej na zaver aspon hodila knihu po hlave a zasmiala by som sa,že "Huuups!!!!...odletela".... ale toto bolo strasne suché..... Je to na malinu, A čo malinu, aspon na 5 kíl malín. ()

JB001

Nechápu tak nízká hodnocení. Jasně , jednička byla samozřejmě lepší, ale pokračování nebylo vůbec špatné. V době karantény se to dalo vidět a rozhodně to nepovažuji za ztrátu času. Sharon byla skvělá. Kvůli ní dávám 3* ()

elitedewd

asi jsem zažil dejavu jedničky, nijak neoslňující, místy nudný a s minimálně sexem nezáživný snímek, pokud čekáte někajé extrémní sexování a zajimavý film po všech stránkách tak to neočekávejte:-) ()

Painer

Některé scény jsou velice podobné již z prvního dílu, Sheron Stone je i na její věk okouzlující, hudba v závěru je vynikající a i když kritika nepřijala film nejlépe, myslím si, že vznikl příběk velice dramatický, kde S. Stoneová ukázala, že hrát opravdu umí, jelikož do filmu se nedostala jen díky své kráse a nebo právě proto? Kdo ví? ()

Marcos88 odpad!

Nečakal som, že to bude také ako jednotka ale to, že som to nedokázal dopozerať do konca už hovorí samo za seba. A to som už dopozeral väčšie ftákoviny. Nuda, nuda a ešte raz nuda. ()

ra0474401

Nejsem moc velký příznivec dvojek a jiných vyšších čísel, ale v tomhle případě musím uznat, že dvojka se mi líbila mnohem víc než jednička. Ukázat se tlupě nadržených policajtů tak, jak mě pán bůh stvořil, není umění. Umění je tahat někoho za nos s brutální elegancí, sebejistotou a sexepílem, který jakoby měl každou vteřinou explodovat. Sharon dozrála v nádhernou ženu a tahle role jí sedla jako p**el na hrnec. ()

KcarlosK

Některé filmy prostě nemají mít pokračování. Zvláště ne ty, co se staly klasikou. Ani Sharon nemůže zachránit tuhle sračku. Navíc nenávidim její plastiky. Hlavní hrdina totální tragéd. Scénáristu bych pověsil. Veliké zklamání. ()

Slavusko

Skoda len, ze dvojka nema takmer nic spolocne s bombastickou a nezabudnutelnou jednotkou... Dvojka je nudna a takmer bez poriadneho sexu ( za to moze uz pokrocilejsi vek Sharon Stone )... Michael Douglas asi vedel preco uz nema prijat hlavnu ulohu... : ))) ()

TOMASINI

Velmi slabý odvar. To je ten pravý příklad toho, když se natočí dvojka jen pro komerční úspěch jedničky, tzn. že k dispozici nebyl scénář,,, Celkem mi bylo líto Davida Morrisseye, protože schytal jako první srovnání s Michaelem Douglasem.... ()

+sfinx+

Všechny tři hvězdy patří Sharon, protože ona si je zaslouží. Nejsem sice odborník a tak nemůžu posoudit jak dobře se své role zhostila, ale každopádně ona byla jediným důvodem, proč jsem ten film chtěl vidět. Na svůj věk vypadala velmi slušně (také prý vyhrožovala kameramanovi, že jestli bude vidět nějaká nadváha, že ho zabije :). Příběh a ostatní postavy bych hodnotil slovem "slušný". Možná chtěli tvůrci zbytečně vytřískat ještě něco z předchozího povedeného dílu, ale já jim to nezazlívám, protože tady ta mrcha vypadá ještě líp :) ()

lenka26

Museli mít hodně zoufalý výběr herců do hlavní role, když vybrali toho "nejlepšího" Morrrisseyho. No M.Douglas se rozhodně nemusí bát, že by ho náhodou s ním diváci porovnávali. Sharon Stone, i když už tady není přírodně krásná, tak jí to sluší. Její směšné, nepřirozené přehrávání a pojď si zapíchat, fakt u mě nezabralo ani na tři. Když se sama podívá na první díl, tak sama musí kroutit hlavou nevěřícně nad tou fraškou.....Katastrofa Zlatá malina 2006 v kategorii Nejhorší film, Nejhorší herečka v hlavní roli, Nejhorší scénář a Nejhorší pokračování. To by sedělo. ()

Tomrou

Vystihující slovo je SLABÉ. S původním filmem to nemá nic společného a jakékoliv zajímavé náměty nebo myšlenky tady nenajdete. [40%] ()

cien

Hodně slabý hlavní hrdina a Sharon mi připadala, jako kdyby byla pořád na fetu s tím jejím kukučem, hodně zbytečný film, hvězdička aspoň za ty kozy... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Včera v noci jsem se vyspala s jedním chlapem. Šu*ali jsme hodiny. Víte, dělali jsme si navzájem všechno. Největší hity Masterse a Johnsonové na plný pecky. Ale víte, za týden už si na něj nejspíš ani nevzpomenu. Ale kdyby při tom umřel... To bych asi nikdy nezapomněla." Sharon Stone jako šílená spisovatelka podruhé. Znovu vulgární mluva, hodně šu*ání a nahatá Sharon Stone, která tu nepustí cigaretu z ruky. Tentokrát dostane do blázince psychiatra, kterému pěkně zamotá hlavu. Není to špatný thriller, ač zpracovaný připomíná televizní film. 3* především kvůli úžasné Sharon Stone. - 50%. ()

zamukooo

Největší smůlou tohoto filmu je to, že existuje jednička. Protože jinak je to fakt dobrý film. Když to srovnám s jedničkou, scénář a děj mi přijde lepší v jedničce, ovšem erotické napětí mezi hlavními protagonisty je určitě lepší ve dvojce. Zjistit si o někom interní informace a pak před ním „machrovat“, co všechno o něm vím, není umění, stejně tak jako ukázat rozkrok slizkým policajtům. U mě asi hraje roli fakt, že David Morrissey mi přišel atraktivnější a ne tolik předvídatelný jako Michael Douglas. Oceňuji i to, že se film nesnažil prvoplánově šokovat krvavými scénami. Bohužel plno lidí dá dvojce nízké hodnocení už jen z principu, že si někdo dovolil sáhnout na Základní instinkt 1. Rozhodně ne proto, že by se jim dvojka nelíbila. ()