Základní instinkt 2

• USA Basic Instinct 2 (více)

Spisovatelka Catherine Tramellová (S. Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové. (oficiální text distributora)

Wally

Odhlédnu-li od skutečnosti, že samotný příběh je úplná hovadina, D. Morrissey asi ten nejméně charismatický herec a film shazuje (i když jen názvem) původní první Základní instink, tak hvědičku dávám za S . Stone, která když se pořádně nalíčí a vezme se kamerou ze správného úhlu, tak je pořád zastraceně sexy. ()

see_sawandrew

Ne, Sharon, nepokoušej se vstoupit dvakrát do téže řeky, nepokoušej se znovu předstírat, že jsi Kim Novak, nepokoušej... do prdele, ty už jsi to udělala. Zajímalo by mě, co tomuhle paskvilu říká Verhoeven. 10% ()

HiddenDragon

Dvojka "Zakladniho instinktu" neni vylozene spatny film, to vubec ne. Ale puvodni film podle me nenabizel prostor k pokracovani. Divak se do urcite miry ujistil (ten sekacek na konci jednicky je podle me vymluvny), ze za vsim stoji Catherine Tramellova, ze je to dokonala manipulatorka atd. Takze ve dvojce vpodstate neceka nic jineho. Dokonce jsou tu udalosti z jednicky zopakovany a vicemene potvrzeny. Scenariste se sice snazi opet nasi mysl mast a zavadet jinam, ale nepusobi to tak mystifikacne jako tehdy. Navic to delaji zpusobem temer totoznym - scena v klubu, zrada byvale pritelkyne ohledne vyzrazeni informaci, text knihy predurcujici dalsi vyvoj filmoveho deje... "Obvineni" detektiva Washburna, ktere melo zapletku udelat zahadnejsi, mi navic neprislo dvakrat uveritelne. Ani ta hudba (i kdyz parkrat tu hl. motiv zazni) neni takova esotericka jak od Goldsmithe. A to eroticke dusno tu taky moc neni. Na vine je podle me prostredi. Primorske dusive San Francisco zkratka pusobilo lip nez chladny Londyn. Ono cely tento film je "prilis anglicky". To mi na nem vadi nejvic. Spousta tmavych obleku, strohe mistnosti, prilis inteligentni az snobske prostredi psychiatru, nesympaticky Morrissey, dokonce i makeup a uces Stoneove jsou takove rezane a jakoby ucitelske. Navic se Sharon i celou dobu chova jako chladnokrevna mrcha - to napr. v jednicce taky divaka matlo vic, jelikoz tam byla vice emotivni az krehka. Proste jak rikam, jako thriller to ujde a nenudil jsem se, ale stylove mi original sedel vic. Tady je zaver (scena s Washburnem) podle me pritazeny za vlasy. Vetsi smysl dava uplny konec, kdy Sharon vysvetluje svou verzi pribehu s psychiatrem - bohuzel to by ale znamenalo, ze vse, co divak videl, byl blud nebo nejaka paranoia, takze to pusobi podle me zvlastne. Jakoby se snazili tvurci na posl. chvili zachranit neco, co v deji stoprocentne nefungovalo, ale opet stejnym nefungujicim zpusobem :) ()

wosho

Díky kvalitně odvedené práci maskérů s malinkatou výpomocí počítačových mágů je Sharon stále kočka, ikdyž je jí 50. Ale to samotné nestačí, vy filmu nebylo ani zbla z atmosféry, sexuálního dusna z jedničky. Prostě nudné pokračování, na které se člověk podívá, párkrát si zívne a jde spat. Škoda ()

Holina

I opar kolem původního Základního instinktu, který byl vytvořen jaksi uměle dělal z filmu něco co není. Dvojka už je vycucaná z prstu a naprosto zbytečná. No ale tak jedna hvězda, jako že to není úplnej propadák ()

dopita odpad!

Dlouho, hodně dlouho jsem nedal žádnýmu filmu odpad!, protože když mě film velmi nebaví,nebo mě přímo uráží, tak od něj po několika minutách odcházím. Druhej díl Základního instinktu jsem ale dokoukat chtěl. Asi proto, že první díl se mě vždycky hodně líbil. A co k tomu říct? Je to průser a to na všech frontách. Ve všech těch dějových zvratech (jsou-li jaký) jsem se neuvěřitelně ztrácel, zkrátka mě to vůbec nebavilo. Asi po patnácti minutách sem ztratil nit a i přes úpornou snahu už ji nenavázal. Holt scénáristé Henry Bean a Leora Barishová nejsou Joe Eszterhas a Michael Caton-Jones ani náhodou není Paul Verhoeven. Herecký výkony, vypjatý scény (ať už akce nebo sex), scénář, nahá prdel Sharon Stoneový, hudba a já nevim co ještě, je stokrát horší než v případě prvního dílu. Kvalitativní rozdíl oproti prvnímu dílu je v pravdě kolosální. Mimochodem Sharon Stoneová jen potvrdila, že je nejhorší herečka, která se kdy prosadila v Hollywoodu. ()

kwoky

Docela se mi libila atmosfera, ktera me cely film drzela ve stavu "Tak co teda jako?". Je ale pravda, ze scenar byl prilis slozity a nektere veci mi hrube nesedely. Nechapal jsem psychiatra, proc se nechava tak snadno oblbnout, kdyz vedel, ze smeruje do pruseru. Po technicke strance jsem byl nadseny, proste se mi libil zpusob, jakym je to natocene. Sharon je porad hezka, na jeji adresu nemam co vytknout. Eroticke sceny mi casto pripadaly zcela zbytecne, ale nestezuju si. Na muj vkus to byl zcela prumerny film a nepredpokladam, ze bych se k nemu nekdy vratil. ()

dormouse

No tak blbé, abych dala jen dvě hvězdy to nebylo. I když přiznávám, že pro nás starší ročníky je asi nejzajímavější skutečnost, že lze v 48 letech vypadat tak, jak vypadá Sharon. Klobouk dolu jejímu trenérovi, plastickému chirurgovi a především genetice. Chlapi jsou ve filmu do jednoho zcela mdlí a zaměnitelní a neustálé provařování Londýnského Vajíčka je také dost ubíjející. ()

Prochy38

S. Stone na svůj věk vypadá až moc dobře! Ne, fakt se mi tu tradičně moc líbila. S filmem jako takovým už je to trochu horší... Hodně slabý odvar kvalitního prvního dílu! ()

Paldiny

Hutný psychologický thriller čo sa síce na originál nechytá, ale hanbu mu nerobí. Útočí hravým scenárom, kde zápletka mení kurz každú chvíľu, zakiaľ čo rozuzlenie nie je jednoznačné ani po nástupe tituliek kedy máme stále troch podozrivých a tri uveriteľné motívy. Obsadenie presvedčivé, vyčnieva najmä detektív Lupin, pre mňa neznámy psychiater s anglickým pokojom Morrissey a vynaliezavá a stále zvodná Sharon. Tej v dobe natáčania ťahalo na 50tku, no postavičku mala stále ako lusk. Jediné čo by som filmu hodil za vinu, že zruinoval nami milované “Kassar - Vajna“ štúdio, ktoré sa postaralo o trilógiu filmov o Rambovi či pecky tipu: Total Recall, T2, Univerzálny vojak, alebo Cliffhanger. ()

dehlie

no sharon v roli nebotyčnej manipulárorky a piče k tomu ešte očarí a ani erotické scény neboli na zahodenie. samotný scenár však oproti jednotke neprináša nič nové a david morrissey čoby druhá hlavná postava to jednoznačne nezvláda. ()

mira007 odpad!

Šílenost, to co chybí oproti jedničce na originalitě a napětí, to se tady dohání sebevědomými vulgárními hláškami, trochu více odvážnějšími erotickými scénami ( tady už museli dublovat Sharon nějaké opravdové krasavice ) a celkově je to ohromě stupidní komerční projekt, který má vytřískat co nejvíce z legendy č.1. Michael Douglas naštěstí není až takový zoufalec, takže v tom odmítl hrát. Dal bych jednu hvězdu , protože jsou horší filmy , ale jako zprznění legendární erotické krimi dávám odpad. ()

Garch

Nečekal jsem kdovíco. Ale že to bude až tak pitomé, s mužským hrdinou charismatu týden staré housky. Sharon Stone je trapná, jak se dalo čekat, ta nezklamala. ()

Strike

Pokud by tento film neměl název Základní instinkt, tak bych možná hvězdu přidal, bohužel se člověk neubrání srovnání, takže hodnocení je nizké.První hodina je neuvěřitelně nudná, v druhé se už alespoň něco děje, ale oproti jedničce to je slabé. N Sharon je už prostě vidět, že už to je ,,stará bába" (teda na 50 vypadá fajn) + herecký výkon je slabý. Stejně ale oproti ostatním postavám jasně září. ()