Základní instinkt 2

• USA Basic Instinct 2 (více)

Spisovatelka Catherine Tramellová (S. Stone) má opět problémy se zákonem. Scotland Yard určil psychiatra, aby ji vyšetřil. Stejně tak, jako dříve Nick Curran, je doktor Galss C.Tramellovou okouzlen a vlákán do svůdné pasti. Samotná režie filmu byla svěřena do rukou Michaela Caton-Jonese, který má za sebou filmy s Robertem De Nirem (Hodina pravdy), Brucem Willisem (Šakal) a Liamem Neesonem (Rob Roy). Po několika letech od uvedení kultovního Základního instinktu navázala Sharon na postavu nebezpečné spisovatelky svým opravdu jedinečným způsobem. Podle její slov, půjde v tomto filmu konečně o to pravé ořechové. (oficiální text distributora)

Acrobat odpad!

V tragických rozmeroch sa dotýka táto asexuálna hatlanina libida diváka. Ten nadržaný by mal hneď vypnúť, ten frigidný pozerať ďalej. ()

Zikus

Náhodou, není to špatný. První třetina je slabší, ale pak se to rozjede. Sharon je furt nadmíru sexy bestie a Morrissey je sympaťák. ()

john.h

I když je Sharon Stone dost sexy, tak dvojka Základního instinktu se tváří jako strašné televizní béčko. Hlavně hlavní hrdina je krajně nesympatický slizoun a celou stopáž mě iritoval. Ostatní herci také škoda mluvit. Krom Sharon Stone žádné další zvučné jméno první kategorie. Kdyby alespoň mezi hlavní dvojkou fungovala nějaká chemie jako v jedničce, ale to se vůbec nekoná a zápletka mi přijde, že je zrecyklovaná z prvního dílu a pětileté dítě někoho z producentů vymyslelo pár menších odklonů od jedničky, aby se neřeklo. Místo, aby scénáristé vymysleli nějaký nový super příběh, tak je tu prostě starý omletý koncept. Snad jen úplný závěr byl celkem zajímavý a měl potenciál být dobrý, kdyby příběh předtím za něco stál. ()

Slapi15

Netušil jsem kam až se dá kvalitou klesnou. Herecké výkony špatné, scénář ještě horší - a to jsem se fakt nad tím snažil zamyslet a najít něco mezi řádky. Našel jsem je tupost. Jedna hvězdička - má oblíbená herečka nemůže hrát v odpadu. ()

Margerie

Některé filmy, vlastně asi většina, prostě nemají mít pokračování. A o Základním instinktu to platí dvojnásob. Z nesmrtelné eroticky dráždivé a psychologicky vyčerpávající podívané tady totiž nezbylo vůbec, ale vůbec nic. Sharon Stone chtěla znovu zazářit, trochu rozvířit vlny uctívačů, kteří klečí u její židle a čekají na nepatrný pohyb jejích nohou, ale to se jí nepovedlo. Zůstane zkrátka herečkou jedné grandiózní role, která jí byla ušita na tělo... a o víc už by se pokoušet neměla, nebo ty řady jejích obdivovatelů naopak ještě prořídnou... Jako samostatný film by to i mohlo celkem fungovat, zkrátka takové slušné thrillerové béčko, ale takhle je to spíš na smutné zavrtění hlavou a hledání jiného filmu, který vám zvedne náladu. ()

LukeSharp

Tak nakonec to nedosáhlo ani polovinu kvality prvního dílu.Sharon Stone je sice pořád pěkná ženská o tom není pochyb,ale její herecké schopnosti už se narozdíl od její krásy vrátit nedají.Tenhle film je prostě blbost.Je to zdlouhavé,nudné,erotické scény prakticky nevzrušivé a finální rozuzlení taky nebylo nic moc.Celkově je to takový podprůměrný kriminální film s pár slušnými scénami a jinak to nestojí za nic.Ale to se dalo čekat.35% ()

jprmusic

Jak si mohla Sharon nechat obsadit do vysněného projektu do hlavní mužské role někoho tak antisexuálního, jako je Morrissey, to nechápu. Jeho psychiatr je k smíchu, celou dobu patří tam, kde nakonec skončí - do blázince. ()

lusa odpad!

Sexepíl dráždivej 1 zmizol a už ho nikdy nikto nenájde, pretože 2 ho nadobro pochovala. Chudera Sharon, do čoho ju to navliekli.. Odpad! ()

Xpojntman

Je to slabší pokračovaní, ale i za něj díky. Protože je to stale ta Catherine Tramellová, která dokaže zatočit nejen chlapům hlavy. Scéna s masturbací u psychologa není špatná, ale mohla bejt lepší. ()

Yin

První Basic Instinct nebyl žádné veledílo, byl v první i poslední řadě o bobrech, ztopořených bradavkách a jiných prasárničkách, nicméně opravdu i bobři musí jednou do důchodu. Dvojka bezpečně míří na IMDb do čela kategorie 100 nejhorších filmů všech dob a padesátiletá, botoxem napíchaná Sharon, ta si na tuty půjde pro Zlatou malinu. ()

Paladin25

Moc som od tohto filmu neočakával rezenzie a aj kamaráti mi hovorili že nestojí nanič. Ale ja fakt neviem príst na to prečo mne sa páčil ()

(fjw)

Když si odmyslíme původní film, tak nám vychází dobře udělaný thriller. Nevím, proč se to tolik shazuje, ale důvod bude asi původní základní instinkt, který je už klasika žánru. Sharon Stone je stále sexy, ale když se svlékne, tak to stáří je už přece znát:) David Morrissey nehraje špatně (výborný je jeho pohled v úplně poslední scéně). Navíc tam hraje můj "oblíbenec" David Thewlis jako policistu:) Co se týče soundtracku, tak vsadily na původní melodii Jerryho Goldsmithe a udělali dobře. Tak jedna hvězda za Sharon, druhá za Thewlise a ta třetí za hudbu:) ()