Romantická komedie A co když je to pravda? vypráví příběh dvou lidí, kteří dokázali, že láska je opravdu nesmrtelná. Renomovaný komediální režisér Mark Waters (Protivný sprostý holky, Mezi námi děvčaty) svedl dohromady Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Holka na roztrhání) a Marka Ruffala (Collateral, Piková trojka) ve filmu natočeném podle stejnojmenného bestselleru. Když si David (Mark Ruffalo) pronajal byt v San Francisku, poslední věc, kterou ve svém novém domově očekával, byla spolubydlící. Poněkud hysterická mladá dáma jménem Elizabeth (Reese Witherspoon) se totiž před ním najednou zjeví jako duch a začne tvrdit, že Davidův nový byt ve skutečnosti patří jí. David to pokládá za obrovské nedorozumění, ovšem jen do chvíle, než se Elizabeth vypaří stejně záhadně, jako se objevila. Ne nadlouho. Začne se Davidovi naprosto nevyzpytatelně zjevovat, dokud si on neuvědomí šílenou "pravdu" - nastěhoval se do bytu po duchovi, který odmítá uznat svou smrtelnost. Ve snaze donutit Elizabeth, aby konečně odpočívala v pokoji, k sobě postupně najdou cestu a nakonec se do sebe zamilují. Může mít takový vztah budoucnost? ... "Dobrá romantická komedie musí mít nějakou zásadní překážku a ta naše patří k těm nejlepším. Jeden z milenců žije v normálním světě a druhý je zřejmě mrtvý. I když se nemůžou jeden druhého ani dotknout, funguje to mezi nimi skvěle," říká režisér Waters. Skvěle to podle něj fungovalo i mezi hereckými představiteli Davida a Elizabeth během natáčení. "Reese je krásná a chytrá holka, navíc má ten správný komediální talent, který jí umožňuje říkat všechny dialogy tak, že vyznívají přirozeně vtipně," tvrdí režisér. Podobně mluví producent filmu Walter Parkes o Markovi Ruffalovi. "U Marka máte pocit, že snad ani nehraje, což je základní poznávací znamení skvělého herce." ... Aby scény s Elizabeth, kterou může vidět jenom David, dopadly co nejlépe, točily se vždycky nadvakrát - s Reese a bez ní. Ta si svou roli mimořádně užívala. "Nesměla jsem se ničeho dotýkat, nic nosit, do ničeho narazit, vlastně jsem neměla šanci něco zkazit," říká herečka. (oficiální text distributora)

Marsik

Velice sympatická komedie s mým oblíbencem Markem Ruffalem. Závěr sice trochu jako ze Šípkové růženky, ale i tak je to jedna z těch zdařilých romantických komedií. Efekty s duchama moc pěkně a vtipně natočené. 77% (with J.) // (8.2.2014) NOVA - Téměř 3 roky uběhly a dnes jsem si zopakoval tuhle netradičně pojatou, ale hlavně velmi příjemnou romantickou komedii. Počet procent nechávám, i přes to, že jsem to tentokrát viděl s CZ dabingem (ten často dojem zkazí). Tentokrát byl dabing v pořádku. 77% (2/4 with J.) ()

ladko

Pekná romantická komédia, zaujímavý námet a pár vtipných okamihov, sympatickí herci. Dokonca som si to mal chuť pustiť hneď znovu. ()

nigga

Jako ano, je to sladký kýč, obsahuje spoustu klišé (i když né tak do očí bijících) a skončí to přesně tak, jak snad každý odhadne už při nástupu loga Dreamworks, ale čert to vem, když to parádně funguje, opravdu mě to bavilo, nevtíravý a decentní humor, příjemná romantika a mezi Ruffalem a Witherspoon (pravda, pro tu holku mám slabost už od Maniaka) to opravdu jiskří. Mark Waters sice opět nenatočil úplně geniální film, ale vyzná se v žánru a dokáže ho ukočírovat a podat tak, že vyždíme z dané žánrovky téměř maximum. Dostal jsem vlastně to, co jsem očekával, nic víc. Duch se Swayzem to sice není, ale i tak mi to stačilo k docela spokojeným 70%. ()

themic

Krapet nadprůměrná komedie s příjemnými herci. Nic náročného, prostě romatinka. Nic víc nelze očekávat a stejně se mi to líbilo. 70 ()

zdepapepa

Pohodová romantika s kapkou příměsi komedie, to vše s nonstop roztomilou Reese a uvěřitelně povalečským Markem Ruffalo. Dokonce i s příjemně neobvyklým scénářem, takže se člověk ani chvilku nenudí, občas se zasměje a eště ho to zahřeje u srdéčka. Nojo, holt romanťika. Crowning Moment of Heartwarming na každém kroku. Rule of Funny zde zaklepává občas logiku do země, ale tam, kde to je člověku srdečně jedno. Rozhodně silné 3 hvězdičky. ()

Greg

"The power of Christ compels you! The power of Christ compels you - You're mopping that up." Velmi sympatická romanticko-duchařská komedie, která mi připadala tak netypická, že jsem si do poslední chvíle nebyl jistý, jestli vůbec dopadne dobře... Samozřejmě, je v ní je celkem dost kliše, tak typických pro komedie, ale přece právě proto se na ně díváme. Neskutečně sympatická dvojice herců v hlavních rolí, šílený Jon Heder, moc příjemný soundtrack a hlavně ten nesmírně zajímavý a netradiční námět. Nejsem žádný velký fanoušek romantických komedií, ale zrovna tato se mi líbila. Vím, že to není film, který by sbíral ocenění a poklony kritiků. Ale ten hlavní důvod, proč se mi tak líbí, je ten, že je nesmírně milý a dokáže ohromně pohladit na duši. Mezi ústřední dvojicí to výborně klape (na začátku je to i vtipné), ve filmu se najde místo i pro několik vtípků a když ta Reese Witherspoon je tak roztomilá. Původně jsem hodnotil lepšími 4*, ale po dalším shlédnutí prostě musím tu jednu hvězdičku navíc přidat. Musím! ()

Praxis

Taková vánoční pohodovka. Skvělé vypnutí a regenerace po náročném dni. A občas se i u toho zasmějete. Pokud ovšem čekáte něco duchaplnějšího:) tak si tuto lehce duchařskou komedii musíte odpustit. ()

katasta

Po dlouhé době konečně zase nějaká romantická komedie co má všechno co má mít ve správné míře. Romantiky tak akorát, humoru tak akorát. Sice to vůbec není promakaný s prolejzáním zdmi a takový ty věci, ale kdo to v takovým filmu potřebuje :o) Bylo to hrozně milé, kouzelné, krásné a bavilo mě to. ()

numi

Reese Whiterspoon je tak sladká, že si ji prostě nejde nezamilovat. Ať už je duch, nebo není. Skvěle obsazená a koukatelná romantika, která dokáže pobavit i dojmout. Tři a půl. ()

Makky

Jedna z tých lepších cukríčkových komédií. V podstate na hercoch stojí celý film, ale to nevadí. Sú sympatickí a divák im drží palce. Veľmi veľmi dobrá trojka. Možno inokedy, s lepšou náladou by som dal aj štvorku ()

blackrain

Hodně lidí tenhle film srovnává s legendárním Duchem. Srovnávání se nelze ubránit, protože tu jistá podobnost je, i když Just Like Heaven směřuje trošku jinam, co se týká zápletky, ale přesto je to velmi příjemný a pohodový romantický film. Herečka Reese Witherspoon sem pasuje úplně přesně a mám pocit, že je právě pro takové filmy jako dělaná. Duchařskou romantiku mám hodně ráda. ()

kaylin

Když jsem viděl tenhle film před nějakou dobou v televizi, byla to docela sranda. Užil jsem si hodinu a půl nenáročné podívaná, která není zas až tak nápaditá, jak by se na první pohled zdálo. Díky hereckým výkonům je to hodně snesitelné a navíc je tu celkem dobré propojení humoru a romantikou. Ano, ke konci už je to hodně sladkobolné, ale cestou se sem tam opravdu zasmějete. Tohle oceňuji. ()

K.I.N.G.

Nemůžu se zbavit pocitu, že kdyby to skončilo špatně, mělo by to tu mnohem vyšší hodnocení. Musím uznat, že mě tento film strhl i přesto, že je tak jednoduchý. ()

movieband

Jediný film s takovým žánrem se u mě řadí mezi hodně oblíbené filmy.Vážně velký slaďák to nebyl a Reese se mi tu hodně líbila.Hromada vtipných scén.Hodně moc povedená komedie.78 % a 4*. ()

Damiel

Pěkná oddechovka se zajímavým námětem, která mě bavila. Hlavním kladem fungující chemie mezi ústřední dvojicí, na škodu trochu to, že se to dá předem rozklíčovat. ()

dawe04

Zajímavý nápad, řekl jsem si při přečtení synopse k filmu s nepochopitelným českým překladem. A zajímavý nápad to opravdu je, i když scénář má poměrně dost nelogických "kiksů" a občasných hluchých míst. Vtípků je pomálu, ovšem mají úroveň a v žádném případě nejsou trapné. Příjemný film hlavně pokud se díváte v páru. Cukrem se totiž nešetřilo. ()