Celý život sa mu v jednom okamihu rozpadne na márne kúsky... Pomaly vypláva na povrch temná stránka tejto na pohľad normálnej rodiny... Henrik je milujúcim otcom a manželom, obľúbeným učiteľom plávania a slušným občanom. Spolu s manželkou Ninou ho trochu trápi správanie ich dospievajúcej dcéry, ktorá je samotárska a s rodičmi takmer nehovorí. Obaja sú však trpezliví a akceptujú dcérine vrtochy puberty. Jedného dňa je však Henrik zatknutý a obvinený z hrozného zločinu. Jeho dcéra tvrdí, že ju už dlhší čas zneužíva. Celý život sa mu v jednom okamihu rozpadne na márne kúsky a zrazu musí nielen dokazovať svoju nevinu, ale aj znovu získať dôveru manželky a lásku dcéry. Psychologická dráma venovaná pálčivej spoločenskej téme zneužívania detí je brilantnou štúdiou charakterov a medziľudských vzťahov. Príbeh je postavený na precíznom dávkovaní napätia, ktoré do poslednej chvíle núti diváka zaujať k postavám a ich problémom vlastný postoj. (oficiální text distributora)

Jelly

silný, výborně zahraný a zrežírovaný film. a jediná vtipná scéna filmu mě pobavila víc než mnohé komedie; snad i proto, že se vynoří v záplavě "vážnosti" trochu nečekaně. "Jídlo je už zase veselé." ()

Martyr

Obvinit v 14 rokoch svojho otca zo sexualneho zneuzivania je bud obrovska drzost alebo obrovska odvaha. Ak ste vsak osobou na mieste manzelky obvineneho a matky zalujucej dcery zaroven, znasa sa situacia o to tazsie, ze neviete kde je pravda. Dcera ma totiz iste psychicke problemy a v podobnych situaciach klamala uz v minulosti, no pochybnosti bijuce sa s laskou k partnerovi budu v hlave vzdy. Z toho vyplyva snaha zamiest problem pod koberec a snazit sa usporiadat si zivot do starych kolaji. Kde je vsak pravda a kto je obet? Psychologicka drama s velmi pomalym ale nie nezaujimavym podanim zlomoveho momentu dovtedy normalnej danskej rodinky, s presvedcivymi hercami a skvelym zobrazenim charakterov obycajnych ludi v tiesnivej chvili, ktora poznacuje cely zivot. Trochu mi vadil minimalny priestor pre dceru a malo emocii, takze sa citite trosku vzdialeni. Velmi silne 3. ()

ddf76

Dalsi ze severskych psychologickych rodinnych dramat. Cely film tahne vyborny Troels Lyby v roli obvineneho Henrika. ()

Rockerman

Je mi trapné to neustále opakovat, ale Dánové mi opět připravili zážitek, na který se jen tak nezapomíná! Zvláštností už je jen to, že osobu, která se měla stát obětí sexuálního zneužívání uvidíme až po nějakých čtyřiceti minutách filmu. První půle trochu nezáživná a to pravé ořechové se odehrává až po soudním líčení. Je fakt, že vnímavý divák už tak nějak tuší jak to všechno je doopravdy, přesto je závěr dost šokující a přiková vás to do opěradla židle. Malou vadou je podle mě posledních snad deset minut. Tam se to mohlo vyřešit mnohem lépe. Jakoby se tvůrci zalekli efektnějšího finále. Nevadí, i tak jsem dostal za těch 100 minut dost na to, abych mohl popřemýšlet, jak je ten život někdy složitý! ()

Veronica27

Henrik je obviněn ze zneužití své dcery, co horšího může být ? Nejspíše to, že si dceruška už kdysi vymýšlela a teď přišla s tímhle, jak to asi může dopadnout říkáte si ? Pro mě, až moc předvídatelný film. Ovšem pro někoho může být překvapením. Velice podobné filmu Hon, což byl ovšem mnohem větší kalibr. ()

Franc1s

Že by druhej Jagten? Ani náhodou, jedno společné to má, a to sexuální obtěžování... Zde obviní dcera svého otce, ten jde k soudu a postupně život jde do hajzlu... Jak to vše dopadne, to chce kouknout. Rozhodně napínavá a drsná podívaná... 8/10 ()

A_san

Nečekané a překvapivé. Dcera, která si prochází svou pubertou, obviní vlastního otce ze zneužití. Což by člověk bral jako závažný čin, kdyby jen její minulost nemluvila o tom, že pikantní a šokující lži jí často nejsou cizí. Zničí tak život vlastnímu otci, který si bude už navždy nést cejch pedofila. Nezáviděla jsem se zde postavení matky. Miluje oba aje v situaci, kdy se musí postavit na něčí stranu. Je rozhodnutí správné? Jsou obvinění opravdu oprávněná? Zaměření na oběť (otce) a jeho pohed na pomalu se rozpadající životní stereotyp a představu, co by ho ve vězení čekalo a jak vidí ty pohledy ostatních bylo zajímavé. Docela jsem se s postavou sžila. SPOILER: No a o to více byl pak díky tomu horší ten konec :D KONEC SPOILERU ()

Deadmann

Člověk musí chtě nechtě srovnávat s tématicky podobným a naprosto famózním Honem, ale na něj Anklaget prostě a jednoduše nemá. Ale i tak dobrý... ()

solisoli

Dobre zahraná psychologická dráma úchyla, ktorý dokázal vierohodne presviedčať, nie len okolie, ale aj sám seba. Škoda, že réžia a scenár tento skvele rozbehnutý dej nedotiahli aj do reálneho konca, čo mohlo výrazne zvýšiť kvalitu tohto kvalitného severského projektu. ()

WUTEN

Psychologické drama které zavede do na první pohled normální rodinky. Jejich dcera si často vymýšlí a jednoho dne obviní vlastního otce ze sexuálního obtěžování, lhala i tentokrát nebo říká pravdu? S tímto vás bude režisér napínat do půlky filmu, já bych to dal na konec zdali byl vinen či nikoliv, přijde mi to brzdy divákům říct v půlce filmu ale není to thriller takže to se to dá pochopit. Dřív než se uskuteční soud vidíme co prožívá otec a jaké na něho působí tlaky ze strany kolegů, kamarádů a jeho nejbližšího okolí po rozsudku o jeho vině či nevině. Mě tohle mile překvapilo, ta hodina a půl utekla poměrně rychle a když se nad tím zamyslíte že je někdo obviněn ze sexuálního obtěžování, jak těžce se toto u soudu dokazuje. ()

Veber

Zajímavý námět. Skvěle zahráno. Znepokojivé, přesto servírované s odstupem, pro diváka bezemočně. ()

saaaky

Stejně jako je chladné, šedivé, vlhké a pošmourné celé Dánsko v téměř jakékoliv roční době, je i Anklaget zas a znovu postaven zejména na chladných barvách, šedosti nejen zdejšího klimatu, vlhkosti nejen liduprázdných ulic a pošmournosti každodenních životů. Je postaven na chladných srdcích těch, kdo nechápou, chtějí pochopit a těch, co nikdy nepochopí. Je postaven na šedivém lidském uvažování, myšlenkách i každodenních stereotypech a hlavně na faktu, že nikdy nikdy nikdy nikdo z nás neví vše o komkoliv jiném. Dívejme se více okolo sebe, nebuďme šediví a slepí, nebuďme chladní a možná zjistíme o svém okolí a nejbližších více, než bychom si kdy mysleli. A možná to nebude nic moc - protože ani tady to neplatí. Skvělá atmosféra a herecký výkon především Sofie Gråbøl, leč jen tak "na pozadí" a zdánlivě spíše optimisticky. I to tvoří moje hodnocení:) ()

olgab

Dánská produkce opět dokázala, že v psychologických dramatech nemá konkurenci. Film se mi líbil i proto, že zproštěním obžaloby otce a následným propuštěním z vazby nekončil, naopak nabral na obrátkách. Je ale fakt, že posledních pár minut, respektive úplný konec, mu malinko ubralo na autentičnosti. ()

Eweak

Výborné psychologické drama, u kterého nelze opravdu nic předvídat. Divák sedí celou dobu přikovaný do sedačky a ani nedutá. Co se stane, když 14letá dcera přestane mluvit se svými rodiču a následně obviní svého otce ze sexuálního obtěžování? Jak to ovlivní nejen vztahy v rodině, ale i mezi přáteli, sousedy či kolegy v práci? A je vůbec vše tak, jak se na první pohled zdá? (Viděno v rámci Severského filmového podzimu 2015) ()

charles3

Příběh evokuje nedávná filmová dramata, uvedená i v našich kinech - tuzemskou Nevinnost a rovněž dánský Hon, jehož tvůrce Vintenberg se ostatně částečně podílel i na tomto snímku. Nezaznamenajíc, že Obviněný vznikl ještě před oběma dvěma zmíněnými, očekával jsem, že MUSÍ dopadnout zcela jinak než ony, a navzdory tomu omylu v chronologii to dopadlo tak, jak jsem čekal, byť se celou dobu vyvíjel zajímavě. Děj je ovšem vyprávěn poněkud zdlouhavě a konec je takový... nijaký. Odpovídajících 70 % tentokrát zaokrouhluji dolů. ()

Kylee

Ne že by mi to místy nedrásalo nervy, ale od severského zpracování takto těžkého námětu bych čekala přeci jen mnohem víc... Výborné herecké výkony jen těžko mohou vykompenzovat díry ve scénáři a v rádoby pokusu o zvrat... chápu, že se vše točí okolo Henrika a v zásadě nic proti tomu, ale o věnovat o trochu více prostoru dceři by podle mě dost pomohlo ke komplexnosti sdělení.... ()