Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

taryrta

Skvělej scénář, režie a hlavní představitelé. James Spader a Maggie Gyllenhaal tvoří nádhernou dvojici a v jejich podání je ta úchylka hodně sympatická:) ()

lapatata

Velmi originální, místy lechtivá, psychologická čuňárna převlečená do divácky přijatelnějšího hávu romantického dramatu. Už jen za tuhle velmi vyzývavou snahu natočit něco takového musím dát čtyři hvězdičky. Divák si ani neuvědomuje kolik jednotlivých žánrů slátaných do sebe vlastně sleduje. Líbí se mi jak do hloubky a přitom nenásilně, řekl bych formanovsky, jsou zachyceny charaktery dvou hlavních protagonistů. ()

solnicka13

Pre mňa veeeeľmi vydarený fillmík. Herecké obsadenie bol zásah do čierneho! nehovoriac o tom, že som sa pri filme bavila od začiatku do konca. Jamer Spader bol v ulohe šefa dokonalý a verila som mu všetko, no a provokacie Maggie boli super! Určite príjemné spestrenie večera! ()

wajoletka

Podle mého názoru velice podařená a netradiční love story, ve které jde krásně vidět, že i když se lišíš od ostatních, tak máš právo na lásku. V mém případě je to srdcový film, který se mi svou výjimečností vryl do paměti. ()

FAxPR

je sice z roko 2002, ale vypadá jako z roku 1992. pomalé tempo mi obvykle nevadí, protože v dobrých filmech má svůj důvod, tady. pokud čekáte něco kontroverzního a nekonvenčního, tak se raději podívejte po něčem jiném. SM je tady jen kulisa pro další dutou romantiku. let down jako blázen. ()

ananke

Netradiční a zajímavé, nikoliv nevkusné a nudné. Za nejvýstižnější "hlášku" celého filmu považuji nejen Greyovu oznámení, ale především odpověď Lee: "Tohle přece nemůžeme dělat pořád." "Proč ne?" ()

BabyMilena

Po přečtení obsahu jsem byla velmi zvědavá, jak se dá toto téma zpracovat jinak, než jako nevkusný laciný erotický film. A byla jsem příjemně překvapena. Tvůrci mistrně udržují hranici erotického náboje, lehké úchylnosti a perverzity, zároveň celý film vyznívá úsměvně a romanticky, jak slibuje popisovaný žánr. U řady scén jsem měla lehký úsměv na rtech a při několika klíčových scénách jsem se přistihla, že skoro přestávám dýchat! Na tomhle filmu je vidět jedna vlastnost, kterou na filmech miluju, a sice, že jakkoli divně znějící námět se dá zpracovat na dílko, které vám vyrazí dech. A toto je ten úžasný rozdíl mezi filmem a skutečností. ()

LailaX

Od tohoto filmu jsem opravdu moc nečekala, ale přiznávám, že mne zajímal už od traileru s osedlanou Maggie Gylenhall a to až po nevinně vyhlížejícího Jamese Spadera, kterého jsem až do této chvíle příliš nemusela. Sekretářka je brilantní sondou do vztahu D/s, která má nadhled humor, vtip a psychologicky naprosto odpovídá typu filmů, které budete považovat za svým způsobem velmi krásné. Jistě že používat masturbaci jako umělecký prostředek se může zdát netradiční až ujeté, samozřejmě, že pohled na Edwarda E. Greye může vzbuzovat nechuť i lítost nebo sympatie, ovšem ať už se na právníka a jeho asistentku budete dívat z jakéhokoli úhlu, nakonec pochopíte, že nejde ani tak o to, kdo "dostává na zadek" a komu "se líbí trestat", ale spíš o přijmutí netradičního způsobu lásky a tím i sebe sama. Obě postavy musí přesvědčit jeden druhého, že si zaslouží žít spolu v souznění, ať už je to pro ostatní sebeméně přijatelné a to dokonce i v případě, že způsoby jsou velmi nekonvenční a mnohdy těžko stravitelné. A představte si, že to funguje. Láska je možná krutá, ale pokud vám takhle vyhovuje, pak není těžké se s tím smířit 100% ()

Phoeniyx

Tenhle snímek je naprosto originální svým provedením, moc se mi líbí herci jsou dokonalý a celý děj je také zajímavý 100%. ()

Mort09

Netradiční pojetí love story, jehož pateří je dominantně-submisivní vztah mezi právníkem a jeho sekretářkou. Kvalitní scénář je doplněn skvělými výkony obou hlavních protagonistů. Rozhodně doporučuji všem, kteří jsou unavení klasickými romantickými komediemi a chtějí vidět něco originálního. ()

grandir

Dala jsem si na hodnocení trochu času, ale stejně se nemůžu rozhodnout mezi 3 a 4*. Nebylo to špatný, ale nedostala jsem, co jsem očekávala. Ke sledování je potřeba notná dávka humoru a je tam dost scén, které fakt pobaví, takže je to zábavné, je to sexy, ale "my cup of tea" to není. Možná časem tu čtvrtou přidám, ale zatím je pro mě nedostižná "Fur: ..." ()

HonziKaja

Originální věc jakých se moc nevidí. Herecké výkony jsou skvělé a celkové zpracování má až artovou vizáž. Navíc Maggie prohledávající popelnici je něco naprosto rozkošného. Skvělá věc. ()

ludena

Skvele napätá napínavá atmosféra vo filme ! Perfektne sa to všetko vyhrotilo až koniec ma sklamal tým, že sa hlavné postavy Edward Grey ( James Spader ) a Lee ( Maggie Gyllenhaa l) akosi ukludnili, už to nemalo ten šmrnc ako v kancelárii. Ináč skvelé herecké výkony. ()

cajda77

Právník sadista, sekretářka masochistka. Můžete hádat, co bude ... Po-většinu času spíše nuda, občas mírně smyslné, ovšem řekl bych, že by to snad mohlo být více dekadentní. Láska může mít mnoho podob. ()

dejavu26

Vtipně a invenčně pojaté nekonvenční téma S/M hrátek, které pod povrchem atraktivního tématu a skvělých hereckých výkonů obou hlavních představitelů otevírá široké pole k přemýšlení o tom, kdo je vlastně v takovém vztahu silnější a závislejší, jaká míra důvěry je potřeba k rozvinutí takového vztahu a jakou moc má to, když Marťan na naší planetě najde nedopatřením druhého. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti