Sekretářka

Secretary

Sekretárka

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2002, 104 min

Podle obsahu bych řekla, že půjde o trapnou zamilovanou komedii, podle upoutávek v televizi jsem zas myslela, jaký sprosťárničky tam uvidim a bylo to tak půl na půl. Většinu času byla Maggie stydlivou sekretářkou, objevilo se pár sestřihů při "trestání", ale za chvíli oba zas zchladli a vpodstatě se nic nedělo. Ale překvapivě děj ubíhal rychle, nenudilo mě to, a kdyby Maggie nebyla tak podobná jedný nesympatický osobě, mohlo se mi to líbit ještě mnohem víc.(17.10.2011)

Málokdy se stává, aby z postav na plátně bylo cítit, že ví víc, než divák v sále tuší (alespoň "normálně" orientovaný divák). Tady se to hercům opravdu povedlo (Maggie Gyllenhaal je ve své roli mimořádně přesvědčivá), i když možná trochu na úkor právě toho "diváka normaláka". Asi by filmu prospěla i o něco kratší stopáž (hranice 90 minut by podle mne měla být nepřekročitelná). Režisér ale tak těžké téma, snadno zneužitelné pro laciný humor, perfektně vybalancoval někde mezi komedií a dramatem. Ještě musím zmínit jeho cit pro výběr hudby (použil málokdy ve filmech slýchané, ale skvělé a stylové kapely jako jsou například The Faint nebo Cake) A pro Cohenovu píseň "I'm your man" snad nelze ani vybrat příhodnější film...(20.5.2004)

Nahá Maggie Gyllenhaal? Wow. Sekretářka je trapná potrhlá úchylárna určená spíš opačnému pohlaví. Ale málo. Myslím, že Steven Shainberg měl přitlačit na pilu a snažit se více šokovat. Tohle je ještě růžová pohádka. Z vlastní zkušenosti, z velmi blízkého pohledu, po dost dlouhou dobu, jsem měl možnost přihlížet do světa jedné takové slečinky. A bohužel, je jich jako šafránu.(25.8.2011)

Příjemný malý film s pár velice humornými situacemi. Zajímavé mi přišlo hlavně, že postava právníka kterou hraje James Spader je mnohem větší introvert než ta sekretářka a přitom je ve dvojici ten dominantní. Již zmiňovaný James Spader se role ujal fakt skvěle a byl asi nejkomičtější z celého filmu (pořád dělal takový urychlený pohyby, měl profesionální hlas a připomínal mi T-1000). Maggie Gyllenhaal také zahrála dobře a jakože jsem jí předtím moc nemusel teď jsem trochu změnil názor. Sekretářka je sice trochu netradiční film to ale vůbec neznamená že špatný, přesvědčete se sami.(11.7.2005)

Skvělý vkusně ujetý film, který mě po dlouhé době přesvědčil o tom, že jde vkusně a vtipně udělat erotický film ( ne jako Ken park). Maggie Gyllenhaal je roztomilá a svou roli zvládla na jedničku, totéž lze tvrdit i o Jamesovi Spaderovi ( narozdíl od Sleduje tě vrah). Při mlácení na "prdel" jsem se neudržel úsměv a tato scéna je pro mě nezapomenutelná. Osobně jsem od tohoto filmu nic nečekal a dostatal jsem úplně bezchybný film, jehož žánr jde jen stěží pojmenovat.(10.1.2004)

• - K filmu byly vyrobeny dva plakáty, Jeden z nich zobrazuje předkloněnou ženu. Maggie Gyllenhaal přiznala, že postava nepatří jí, ale nějaké ženě, která v té době chodila s jejím expřítelem. (HellFire)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v americkom meste Los Angeles. (MikaelSVK)

• - Autorka scénáře Erin Cressida Wilson si zahrála jednu z žen sedících v čekárně. (HellFire)