Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Knuckless

Asi den před zhlídnutím tohoto skvostu, jsem četl v jednom nejmenovanym (dobře byla to Premiere, duben 2008, str. 44) plátku, že Edward Norton je absolventem historie na Yale. Teda nevim jak moc dával pozor na přednáškách, ale o Habsburcích si toho zdá se asi moc nepamatuje (Leopold syn France Josefa?). Nicméně ok, tyhle nepřesnosti laskavý divák snad promine, horší je to s tim, že film, jehož scény, které když už jsou nelogický nebo jak z červený knihovny stupidní, je hlavně extrémně NUDNÝ!. Takže, trpíte snad nespavostí? Neberte Rohypnol, neberte Sanason. Meduňkový čaj? Na nic. Zkuste Iluzionistu (testováno na lidech). ()

phoebe.h2

ano..je to svým způsobem něco na způsob The Prestige,ale úplně s jíným dějem..Týká se to kouzelnictví ale to jediné je spojuje...The Prestige byl o hodně lepší a s lepšími hereckými výkony..Edward Norton je výborný herec ale zde mě nepřesvědčil a Jesica Biel už tuplem ne..prostě tuhle herečku nemusím ()

sator

Námět 3.5*....................Scénář 3.5...................Režie 3 *.............H.Výkony3.5 *................... Taková romantická podívaná ale je to nějaké unilé... Rodinný film...neurazí nenadchne................. Nortonův pohled měla být asi magický,ale přesně takhle kouká moje přítelkyně ,když nemůže najít brýle,tak nevím..... 70 % ()

MJMilan

Po dlouhé době nádherný film o kouzlení, iluzích, fikci, tricích a o lásce, která umí i monarchii přenášet. Moc moc povedené, Edward Norton je opravdu chameleonem svých rolí a i když jsem závěr trochu čekal, rozhodně bych si nepřál jiný. Opravdu nechápu dosavadní hodnocení, určitě se jím nenechte odradit, stojí to za to. ()

CatcherBlock

Jeden z nejlepších filmu. Ve všem dokonalý. A vy se proberte tupci, co film kritizujete. Dokonalý trik je oproti Tomu jako chudej pribuznej. ()

Radiq

Bacha, možná budu trochu spoilerovat... S tou bradkou vypadá Edward Norton fakt trochu blbě, ale na druhou stranu - tohle je zrovna role, kde se to dá odpustit. Iluze mám rád, ale když jsou to iluze udělané jako CGI triky, tak už to není iluze, protože to v té době ještě neuměli. Takže se to stává nesmyslem a v žánru by to mělo mít i sci-fi. Je hezké, že nám bylo v závěru vysvětleno, jak se povedlo ten podvod provést, ale to nejhlavnější mi tam chybělo - a to, jak by v té době dokázali udělat tu iluzi ducha, který se prochází mezi lidmi, mluví a nejde se ho dotknout. Ale líbilo se mi to zpracování, zakomponování děje do císařovské Vídně a ty pěkné exteriéry a dobové vyobrazení. A taky musím pochválit Paula Giamattiho, ten tady byl skvělej a navíc vypadal jak Torre Florim ze skupiny De Staat (např. v jejich úchvatném videu Witch Doctor). Viděno dvakrát a potřetí už to být nemusí. A jinak se mi to dodnes plete s Dokonalým trikem ze stejného roku. ()

AntonG.

Kouzelnický film, který nesahá Dokonalému triku ani po kotníky. V porovnání se svým "bratrem" je o dost pomalejší, nudnější a hlavně předvídatelnější. Když je nám na konci filmu ve flashbecku znázorněna ona pointa, kterou naprostá většina z nás odhadla v době, kdy o ní samotní aktéři teprve uvažují, tak je to trochu k smíchu. A zároveň mě tím trochu naštvali, protože tam bylo vysvětleno vše, kromě toho co jsem chtěl vědět (jak dělal duchy, mizel). Z herců podávají dobré výkony Giamatti a Sewell, naproti tomu působí Norton překvapivě nevýrazně, Biel nevěřím ani slovo (jako ostatně vždycky). A kdo má rád české exteriéry ať si přidá k hodnocení jednu hvězdu :-) ()

eye candy

Klady: Výkon Giamattiho, který pwnul Nortona i Sewella. Dále pak překvapivý konec. Klasický Shyamalanovský šotek je u filmů o iluzionistech téměř povinost. Je sympatické, že některé triky dělá Norton sám. Kouzelné prostředí Prahy, které dodává filmu autentičnost a atmosféru. Nádherná orchestrální hudba Phila Glasse. Jessica Biel. Zápory: (spoiler) Člověk dře, chce aby byli lidi spokojení, snaží se udělat přítelkyni šťastnou, má spoustu starostí a zodpovědnosti ano občas si možná trochu přihne, ale jinak je to dobrák. Pak se vynoří kdoví odkud nějakej tulák šarlatán, kterej oblbuje prostý lidi, přítelkyni mu zhypnotizuje pak svede a aby toho nebylo málo, tak z něj udělají násilníka obviní ho z domácího násilí, přišijou mu vraždu, donutí ho spáchat sebevraždu a navíc je ještě ve filmu prezentován jako největší svině, no je toto nějaká spravedlnost? ()

matezzz

Edward Norton je třída. Jeho uhrančivý pohled mě nenechával chladným. Dost mi to připomínalo Dokonalý trik, který byl IMHo dost lepší a hlavně logičtější. Iluzionista je oproti zmiňovanému snímku spíše fantasy. Každopádně ale stojí za shlédnutí a z hlavy se vám určitě hned nevykouří. Možná škoda překombinovaného finále, ale v rámci možností uspokojivé. 80% ()

Decker

Dobre odvedena filmarina. Pro tuzemskeho divaka navic lakave kvuli ceskym exterierum a nekolika hercum. Norton s Giamattim celkem funguji a vytvari kvalitni podivanou. 80% ()

Doudis19

Hezky se na to kouká, ale ve srovnání s Nolanovým Dokonalým trikem je konečné vysvětlení jen trapným, mladším bratránkem. Navíc Norton zoufale nevýrazný, vedle Giamattiho o to víc. ()

filmmovier

Výborně natočená dobová záležitost s naprosto fantastickou atmosférou, točená u nás, se špetkou detektivky, s výtečnými hereckými výkony a zajímavými charaktery? Rozhodně ano. Pár lidí o mě určitě ví, že přesně tenhle typ filmů patří k mým nejoblíbenějším, takže když se to vydaří, jsem opravdu spokojený. A Iluzionista se vydařil. V poslední čtvrhodině už sice trochu skřípe a za pár dní si z něj nebudete pamatovat ani fň, nicméně zážitek ze sledování byl opravdu silný. Prvotřídní herecký koncert podkreslený fantastickou hudbou, zápletka je zajímavá, má spád a já lituju jen toho, že mi trvalo tak dlouho, než jsem se k Iluzionistovi dostal, protože fakt stojí za to - a nejlepší v tom je Paul Giamatti. 80%. ()

Motinski

Magická jednohubka bez väčších ambícií. Učesaný vizuál, pekné lokácie. Iluzionista má svojské čaro, to musím uznať. Norton a Giamatti herecky všetko zobrali na seba (Jessica Biel opäť slabota) a spracovanie danej doby dopadlo sviežo. Najväčšie výhrady mám ale v tom že film nedokázal udržať pozornosť po celý čas, atraktívnosť tiež pomaly upadala a ako najväčší osobný problém bola pre mňa veľká podobnosť s Dokonalým trikom. Iluzionista ale nemá taký drive ani chémiu medzi postavami. Záver na mňa pôsobil pri najlepšom rozporuplne a u pozorného diváka sa dal odhadnúť o niečo skôr. Nebyť tajomnej atmosféry, hodnotenie je asi ešte nižšie. ()

Magneto

Mohol to byť vydarený film,keby mal režisér schopnosť vtiahnuť diváka do deja...Bohužial toto mi pripadalo príliš popisné a "cheesy".Vážnosť tomu dodali akurát herecké hviezdy,ktoré posunuli tento film aspoň na úroveň priemernosti.Ja hovorím...škoda peňazí ako zo strany producentov,tak aj zo strany divákov.Nabudúce by som miesto známych tvárí stavil radšej na kvalitného scenáristu a režiséra... ()

plechulka

Nebýt posledních 5 minut bylo by to o hvězdičku víc - některým filmům prostě happyend nesluší.... Jinak Edward Norton skvělý jako vždy! ()

Sfinkter

Norton mě nezklamal a připravil mi příjemnou podívanou. Pointa se dá tak trošku očekávat, i přesto vás triky budou bavit a díky tempu se nebudete nudit. ()

Mrkvič

Slabší odvar Dokonalého triku. Herci jsou sice skvělí a kouzla berou dech, ale chybí napětí druhého magického snímku. Druhá půlka už trochu nudí, když se nedočkáme takového finále, a ke konci je to už spíš křeč vymyslet něco působivého. Ono tam ale už nic víc než pár hezkých triků na začátku a Paul Giamatti není. ()

Liznic

Bylo to fajn, ale nic vic a nic miň. FIlm by se rád tváři jako inteligentní mysteriózní zábava, ale jak inteligence tak ona "mystika" značně pokulhává. Snímek tlačí nahoru krásná Jessica, jako vždy fajn Norton a hlavně atmosféra doby. ()

Tyny

Rozmýšlela jsem se mezi 3* a 4* hvězdičkami, ale dávám 3. Už z toho důvodu, že kouzlení, čarování nebo jak to nazvat hlavního hrdiny bylo prostě nudné a vůbec ne napínavé, jaké nejspíš mělo být. Celkový příběh byl fajn, až na ten přiblblý konec, který mně prostě zklamal. Asi je to má chyba, jelikož vše končí Happy Endem a tohle bylo takové pochmurné. Na druhou stranu Norton vzal svou roli skvěle, Sewell vůbec nevynikal tak, jak jsem čekala a Glassův podklad byl skvělý. Trošku nadprůměrný snímek, ale stále si nemůžu odpustit tu připomínku, že jsem prostě čekala víc. ()

PF 2014

PF 2014