Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Dannysek4U

Na pohled krasne, ale jinak podivne a pribehove dost nezajimave. I kdyz kazdy milovni Prahy 2 a okoli Namesti miru jiste oceni, v jakeze Vidni to vlastne zije. Prilis malo púrostoru pro Nortona, lepe receno pro kazdeho. to je moc bvelka skoda, jak to dopadlo ()

Flynn

Mě osobně se tenhle kousek moc líbil, a to jsem ho viděl po The Prestige, během dvou dnů jsem viděl dva krásné filmy o iluzi magii a tricích, film mě vtáhl a atmosféru měl příjemnou a odpovídající, a nevím jako triky by si představoval Shushika, ale tohle nejsou Hvězdné Války, podle mě krásný film... a závěrečná vysvětlovačka ikdyž byla trochu čekatelná tak byla příjemná...Po letech jsem videl znova a musim rict, ze na rozdil od Prestige, kterou uz jsem videl snad 4x, me tohle bavilo podstatne mene. ()

Wormboy

Trosku preumelkovana, avsak stale magicka rozpravka o vecnom boji dobra proti zlu, popretkavana skvelymi "iluzornymi" scenami, pri ktorych som obcas skutocne zadrziaval dych, klasicky vybornym Edom Nortonom a prijemnou Glassovou hudbou, ktora vsak miestami velmi napadne pripominala jeho pracu na The Hours. ()

Laputa

Při filmu jsem se rozhoně nenudil. Postava kterou ztvárnil Edward Norton (Eisenheima) my připadala velice realistická a přirozená. Stějně jako to bylo u Rufuse Sewella. Děj se zanedlouho začne pozvolna zamotávat a na konci se představí zajímavé rozuzlení. Hudba byla solidní. Prostředí poutavé. Kamera poměrně přirozená. ()

lakikaki

Ako by som to len povedal… Všetko je tu celkom fajn, dokonca aj ten Norton, obviňovaný z nevýraznosti, je fajn, pretože hrá postavu s nevýraznou osobnosťou, ale príbeh ma nezaujal, pointa nešokovala a natočené je to príliš rutinne na to, aby som filmu kvôli forme prilepšil. Porovnanie s tematicky podobným a v tom istom roku natočeným Dokonalým trikom si radšej odpustím, len by som sa tým vysmial Nolanovi a Iluzionistovi by som možno ešte ubral hviezdičku. [58%] ()

Pajky3

mě se to líbilo o něco málo víc než Dokonalý trik, možná to bylo kvůli tomu, že tady hrál tak skvěle, ostatně jako vždy Edward Norton ()

necisty

Nádherná práce, velmi pěkně natočeno s parádním hudebním doprovodem. Pro mě celkem neznámí herci podali patřičný výkon. Teď trochu spoiluji … Od začátku mě zajímalo, jak ty kouzla vysvětlí a sám jsem si vytvářel různé teorie. Doufal jsem, že je nakonec podpoří, ale ty spíš zanikly, s vysvětlením kouzel je to prostě trošku škoda. Celá pointa mě dostala, vše mi dochází vážně až ve chvíli kdy inspektor dobíhá k vlaku. Někdy v půlce filmu jsem si ještě říkal, že to muselo být vymyšlené nějak jinak, ale pak dojde docela k zamotání děje a k pár situacím, které původní myšlenku vyvrací, takže jsem na ni až do posledních pár minut zapomněl. Tak to má být, mile překvapen tímto dílem a konec vítám. Proč každý čeká, že to skončí dobře? ()

pufina

Povedený film a hlavní představitel byl opravdu skvěle vybrán, Edward Norton nezklamal a ukázal nám co je to opravdová iluze. Konec filmu mě mile překvapil, to jsem totiž ani za mák nečekala. ()

zette

Iluzionista dokaze zaujmout a bavit. Nasinci muze udelat radost fakt, ze se temer cely tocil u nas. Cele to ale pusobi nevyrazne a televizne. Cemu hodne pomahaji nevyrazne herecke vykony, v cele s Edwardem Nortonem. ()

pakobylka

----- "Jednoho dnes spolu utečeme. Zmizíme ze světa ..." ----- Vítejte v říši snů a iluzí, které jakoby ani nebyly z tohoto světa - neboť síla triků kouzelnických je znásobena čarovnou mocí triků filmařských, které se odedávna angažují jak u mysteriózních, tak u prozaických příběhů. Vítejte v říši kouzel a klamu, která (jako každý obratný manipulátor) touží po ovládnutí vaší mysli - alespoň po tu dobu, kterou jí dopřál režisér. Je zbytečné porovnávat "Iluzionistu" s "Dokonalým trikem" Christophera Nolana, protože ty dva snímky kromě roku vzniku spojuje jen profese jejich hrdinů. Nesoupeří spolu - každý si hledí vlastní zápletky a neohlíží se po metodách toho druhého. Oba jsou jedinečné - a oba si zaslouží, abyste jim věnovali drobný díl svého času ... nakonec - co je několik desítek minut v porovnání s věčností ? ()

Plangi

Naprosto ničím výjimečná záležitost se skoro až televizní výpravou a pointou jasnou jak facka dávno před jejím odhalením. Jindy skvělý Norton zde ani nevypadá, že by ho role nějak příliš bavila. Jako oddychovka dobré (jednou). ()

Šimpy

Dávám rovněž 4 hvězdičky jako Dokonalému triku. Nemůžu se vyhnout porovnání, neb jsem oba filmy viděl v jednom týdnu. Ale zatímco u Triku jsou to lepší 4 hvězdy a tady spíše slabší..a hlavně díky závěru, který celý film zvedá....70 percent. ()

forsythia

Kouzelný film, a to doslova. Nevím, co bylo kouzelnější. Triky a čáry máry předváděné na pódiu, postava Eisenheima, která mi dokonale sedla, Glassova magická hudba, nebo celková atmosféra. Takovéhle kouzlení si nechám líbit. ()

animaxis

Iluzionista je podle mě opravdu povedený film, který mi přišel natočený vlastně docela originálním způsobem. Je vidět, že kameraman si musel vyhrát s filtrem a ve většině filmu to působý dobře. Nejvíce mě tu asi zaujaly herecké výkony, které tu jsou na vysoké úrovni zejména ze strany Edwarda Nortona. Samotný děj filmu se mi hodně líbil a nakonec jsem z něho měl docela silný filmový zážitek. Na konci vyjde najevo opravdu zajímavá myšlenka, která žážitek z celého filmu vlastně jen umocňuje. ()

E=mc2

Velmi vydareny film...posobi ako seda myska..:) Slahnuty ludia co porovnavaju dva odlisne filmy z upne inou pointou a to dokonaly trik a a Iluzionistu.. ()

moviefilm

Výprava a kostýmy sú vynikajúce, no nebyť jedného z najšokujúcejších zvratov vo filme, bolo by to o hviezdičku horšie... ()

Rockwood

Jakmile jsem tenhle film viděl prvně, tak sem si říkal fááákt moc dobrý film. A pro mě teda jím je furt. Moc se mi líbí příběh. A celkově to bylo pěkně zpracované. Ta atmosféra... ty pěkný kouzelnický triky :-). Akorát mě trochu udivovalo to že Edward Norton hraje hlavní roli... protože co já ho znám tak jenom záporňáka :-), ale netrvalo moc dlouho a zvykl sem si na to. Plný počet a to bez debat. ()

Noviik

Paul Giamatti tenhle film táhne kupředu, byl jednoznačně nejsympatičtější a herecky mi přijde nejlepší. Ed Norton hrál taky dobře, nechápu, proč je mu tahle role tak často vyčítána. Jessica Biel je taková ozdoba, která film zkrášluje. Velmi poutavý příběh a skvělý závěr. ()

PF 2014

PF 2014