Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Sochorisko

Tak tohle mě skutečně nezaujalo.. Asi to bylo na mě moc pozvolný a pomalý a hlavně ta stopáž? Po 40/50 minutách jsem začal usínat (a že si mi to fakt nestává u ničeho!) a už jsem se toho nezbavil. ()

Yoss

Hudobná zložka tohto filmu ma natoľko zaujala, že mu prepáčim mnohé. Glassove hudobné motívy a atmosféra s tým súvisiaca, sú také dychberúce, že mám pocit, že tvoria 2/3 kvality The Illusionist. Jednoduchosť príbehu mi napokon vôbec nevadila. ()

Oxymoron

Film je to hlavně a především o kouzlech, až si občas myslíte, že koukáte na jedno z prvních vydání Davida Copperfielda. Ale je to film, který dokáže zaujmout. Ať pátrám v paměti jak můžu, žádný podobný film nepamatuju (neviděl jsem jich sice tolik, ale i tak), takže originalita (alespoň pro mě), se mu jistě upřít nedá. A závěr, který se sice možná dal odtušit už někdy v prostředku filmu, mě stejně vyrazil dech. ()

chalp

Neuveriteľné sklamanie čo sa týka Edwarda, tu je ťažko z formy a všetko jeho charizma z tých klubov, kultov a strachov jednoducho vyprchalo a ja tomu nerozumiem...toto a neskorší Hulk patrí k jeho najhorším hereckým výkonom.Edward vráť sa! a hlavne zmeň svojho agenta, kým nieje neskoro! ()

cherita

Srovnání s Dokonalým trikem se Iluzionista nevyhne a vítězně z něj bohužel moc nevychází. Naštěstí Edward Norton, Paul Giamatti a Rufus Sewell jsou pořád Edward Norton, Paul Giamatti a Rufus Sewell, takže vyloženě špatný film snad ani vzniknout nemohl. Obzvlášť když se pohybují po Vídni 19. století (rozuměj Praze) snímané krásnou kamerou a doprovázené hudbou, kterou nemůžu označit jinak než zvláštní (rozhodně má šanci zaujmout). Závěrečná pointa není ani hodna komentáře, ale i tak solidní tři hvězdičky. P.S. Jsem jediná, komu tady Rufus Sewell neskutečně připomíná Ladislava Freje? ()

wampire23

Jediné s čím sa dá tento film porovnávať je asi Prestige. Ale Prestige je na tom o poznanie lepšie. Príbeh ktorý vás príliš neosloví nemôžu zachrániť ani ,,Bitkár" Norton ani ,,Nebeská" Jessica. Najlepší bol asi paradoxne Paul Giamatti. Aj keď snaha tu bola:D ()

RomanHyde

Hudbu Philipa Glasse jsem poznal ihned po prvních dvou taktech, což ovšem pro tohoto mistra není nikterak lichotivé, jelikož se mi okamžitě vybavily Hodiny a výborná muzika kterou k nim složil. Ano stejně jako jsem prokoukl Glasse, který se s prací pro tento film moc nezatěžoval a použil v podstatě hlavní motiv z Hodin plus to co spadlo ze stolu, i ostatní protagonisté a tvůrci tohoto snímku se s nim moc nepárali. Působí to na mne dojmem takovým, že tihle lidé měli zrovna volno ve svých diářích které potřebovali něčím zaplnit, producent vytáhl z koše skrčený a zaprášený scénář, vypravil se s otráveným a znechuceným týmem do levné české destinace kde k obědu dostanou knedlo, vepřo, zelo a horkou jehlou upíchli něco s minimálními náklady, co by jim mohlo vydělat. Výsledek je dílo které na mne působí dojmem lepší televizní produkce, né příliš snaživým Edwardem Nortonem, dějem místy velmi nudným (tohle slovo používám velmi nerad, nenapadá mne však nic výstižnějšího) a rádoby "šokujícím" závěrem a pointou ve stylu Obvyklých podezřelých. Ale přečůrali nás. I já jsem očekával od téhle sestavy kvalitu a zavěnoval jsem ji skoro dvě hodiny svého života, stejně jako mnoho miliónů lidí, kteří z tohoto snímku udělali vysoce výdělečný podnik. ()

Phillo

Malý, komorný filmík, pokojne plynúci, herecky minimalistický, v momentoch šokujúci a na koniec primerane prekvapivý. Niektoré triky sú dobre spracované a Nortonom skvelo zahraté. A Jessice Biel to viac svedčí v priesvitnej podobe, než keď sa má snažiť o nejaké emócie. 75% ()

lili6

Když jsem se na tento film dívala poprvé, zkoukla jsem prvních pár minut a film jsem vypnula a odhodila do dále. Včera se mi naskytka další příležitost se na film podívat. Nakonec mě opravdu nadchnul, a závěr mě opravdu překvapil. ()

hnkflknk

Hm...moc pěkné. Hodně chytlavé. Jen se mi ze začátku zdálo, že ten kluk jako hlavní hrdina neuměl moc dobře hrát, ale jinak tomu snad nemůžu nic moc vytknout. ()

Martinius

potom, ako som nad nolanovym dokonalym trikom zalomil rukami, zaboril tvar do dlani a ustedril mu zo sucitu k niekolkym malo svetlym momentom az tri hviezdicky, mi niekto odporucil ilizionistu - film, ktory som svojho casu trestuhodne zmeskal v kinach a ktory predbehol spominane nolanovo dielko o jeden rok. podobne ako dokonaly trik sa aj iluzionista odohrava v case viktorianskej europy (akurat v habsburskej monarchii), jeho protagonistom je kuzelnik (kejkliar/sarlatan) a pointou je... pointou je rovnako ako v nolanovom filme mierne nezmyselna a za usi pritiahnuta zapletka. pomerne neznamy reziser neil burger siahol po dobrych hercoch a priviedol ich ku kvalitnym vykonom (giamatti, sewell). vygeneroval prijemnu, stredoeuropsku, vieryhodne fiktivnu atmosferu danej doby doladenu hudbou phillipa glassa, stvoril jednoduchy ale sympaticky dej, ktory sa postupne naplna gradaciou, zahustuje sa napatim, rozvija sa do detailov plnych ocakavania len preto, aby sa ku koncu uplne idiotsky rozsypal ako indicky pokus o elektromobil. zaver odrovnal cely pozitok filmu. sice ho neznicil uplne, zato ho vsak dokalicil a urobil z neho kinematografickeho invalida. nebyt predchadzajuceho deja, tri hviezdicky by som povazoval za nehorazne plytvanie. ()

kubyno

Já se těšil na Iluzionistu nejen kvůli Nortonovi, ale také protože se mi hodně líbil ''Dokonalý trik'', a já se těšil na něco podobného. Podobné to nebylo, ale jsem nadmíru spokojený. Atmosféra, hudba... První věc, co mě napadla, když jsem viděl Jessicu, byla ta, že se až nadmíru podobá Scarlett Johansson z ''Prestige''. Bylo to působivé a nenudné, napjaté až do konce, ale jedna věc mě trochu iritovala - v ''Prestige'' byla kouzla pěkně vysvětlena, ale tady? Hlavní věci zde byly zahaleny v mysteriozní stránce filmu, což se ze začátku racionální stránce mého mozku moc ''nepáčilo''. Ovšem zvykl jsem si... ()

Metadon

Bohuzel se nevyhnu srovnani s Prestige, a tim padem ani dobry vykon Edwarda Nortona nemuze zajistit vic nez tri hvezdy.. ()

Pawlisman

Pěkný odpočinkový pohádkový příběh, proč ne. Mile překvapen. Oddechovka, které k plnému hodnocení chybí přesně něco navíc, nějaký větší duch či kus umění. 8/10 ()

M1k9

Pohádka s dobrým koncem, proč ne! Moc ale nechápu jak je možné, že stejné pohádky se u nás pouštějí na ČTčku se sledovaností 1,5 diváka a neobracejí nechutné tržby v biácích po celém světě. V hlavní roli jeden z nejvíce přeceňovaných herců Hollywoodu E. Norton, konečně sympatický výkon. Naopak Jessica Biel obzvláště mdlá. Svým způsobem zazářil P. Giamatti. Ke scénáři výhrady nemám, obzvláště když film vidím jako pohádku. 6/10 ()

psychous3

"Sakra, to je Český Krumlov! A tohle je Konopiště! No a tohle musí být Vinohrady!" Česko (-Vídeňské) lokace dodaly filmu dobrou atmosféru. Nicméně iluze byly až příliš iluzorní. ()

Pc

Tento film byl přímo fascinující opravdu povedený ale málem jsem ho nepochopil, a skoro jsem si ho pouštěl dvakrát. Prostě super. ()

PF 2014

PF 2014