V politickém thrilleru Národní hymna řeší fiktivní předseda britské vlády Michael Callow obrovské dilema. Princezna Susannah, největší miláček z královské rodiny, byla unesena! Aby se mohla bezpečně vrátit domů, musí si to předseda vlády rozdat s prasetem před kamerou národní televizní stanice. Callow tento požadavek samozřejmě okamžitě odmítne a snaží se únosce chytit na vlastní pěst. Nakonec požádá, aby perverzní video nebylo zveřejněno, ovšem nakonec se vše dostane na YouTube a přesto, že bylo k dispozici pouhých devět minut, vidělo ho nepředstavitelné množství lidí. Britská média se rozhodnou, že příběh nebudou zveřejňovat, ovšem pikantní zpráva mezitím prosákne do zahraničí a zanedlouho o únosu a podivné formě výkupného ví celý svět... (HBO Europe)

zuzza11 odpad!

Prvně jsem napsala komentář na sto řádků, ale srát na to, srát na teroristy, srát na princeznu. Ubohost... jedním slovem ubohost. S teroristy se nevyjednává, jen se podrobme té chamradi.... NASRAT lidi jsou zvráceni i tak dost a tento snímek jen těm obludám dává další inspiraci, je mi na blití. ()

PaTeXx

Na úvod až kontroverzní, nemorální, ba i nehumánní epizodka, za to chuťovečka pro zoofily. V Británii by vepřové řízečky s krémovou omáčkou asi nějakou dobu netáhly. ()

hrumsrt

Absurdní vydírání.. Perfektní provedení, snad jako bych se díval na dvacátou epizodu seriálu o politicích. Celé to působí mimořádně strhující, ale jak tam vešel a viděli jsme toho vepříka, tak jsem se neudržel a dostal jsem záchvat smíchu! Však lidi chtějí vidět svoje národní tváře prcat chrochtáčka. Skvělý důraz na maličkosti! ()

MT_Y

Spoiler : Za mě asi takto... Unesená princezna, strašný požadavek a přemýšlení jak se mu vyhnout. Tato věta vlastně asi tak řekla vše co se tam děje. Podle mě, ale to je pěkný díl, není nějak extra jako WOW, ale dobrý... A teď spoiler.... Ano je diskutabilní zda by princezna zemřela, nebo zda by měl typek udělat to co má udělat. Ačkoliv si o tom myslím své. Co mě opravdu zarazilo a můžu nazvat vytocilo doběla, byla ta jeho žena. On NĚKOMU zachrání život, sám z toho twl propadá do depky, asi jakože celoživotní trauma a ona se pak k němu chová jak p*** a ani oho pořádně není oporou za mě je to odsuzovatelný!!  Díl ale 90% ()

Baldrick

Ale no tak, to snad nemyslíte vážně. Absurdně diletantsky zpracovaná agitka, která rádoby absurdním námětem nastavuje zrcadlo tak leda sama sobě (no, pravda, a pár čumilům i odsud). Veřejnost (absolutní, komplet) jako totální žumpa a nebohý předseda vlády přinášející oběť nejobětovatější, princezna půl hodiny plandá po vydezinfikovaném bulváru, bláboly saniťáků o manifestu dogma 95, mávání jakýmsi jakožeprstíkem, kterej dojme miliardy, atd., atd. ()

johnnie78

Zajímavý nápad, skvěle udělané, brutální. Zíral jsem na obrazovku jako přibitý. Je to celé o médiích a jejich vlivu a dopadu na lidi, "únosová" linka tam hraje vlastně podružnou roli, proto jsem zpočátku byl trochu zklamán, že to nemělo výraznější pointu co se toho únosu týče, muselo se mi to rozležet v hlavě, abych to pochopil. A z posledních pěti sekund mě taky docela zamrazilo, ne že ne. ()

dmatejek777 odpad!

Nehorázná blbost a sračka. Zlaté americké seriály. Ještě že to utrpení mělo jen 44 minut. Z filmařského a politického hlediska má tento díl něco do sebe, ale výsledný dojem to vše přebíjí. Nemohu jinak než odpad. Scény v nemocnici mi hrozivě připomínaly Ordinaci v růžové zahradě. ()

stanyko

Absolutne nerealne chovanie postav a toboz megasebeckych politikov, najma ak stacilo vypnut elektricky prud v celej krajine o 4pm. Dufam, ze dalsie casti budu lepsie a hlavne scifi ako som povodne dufal... ()

Saxos

Pane premiére, slečna prasátko už je připravená, modrá pilulka taky a v bedně zajistíme 100% sledovanost. Majkl zachránil princeznu, popularita mu stoupla, ale manželka už mu nedá. ()

ZeldaZ

Nemohu dát více než toto. Ve chvíli kdy stará dáma pronesla: "Tak proto to udělal." Jsem vyprskl smíchy. Přišlo mi to tak nesmyslné, trapné, že si někdo dával (pachatel) takovou práci, jen aby upozornil na... Fakt ne. Ale kouknu na další díly, třeba to bude zajímavější. ()

kuře.gril

Do jistého momentu velice poutavé, konci se nedá moc věřit (byl by někdo schopen takové osobní oběti?, opravdu by poradci takhle radili svému šéfovi?,to by opravdu celý národ vyklidil ulice aby koukal na něco takového?.. chápu, je to vyhnané do extrému záměrně, ale pro mě je to spíše minus tohoto jinak zajímavého dílu). ()

Lendak

Lepší úvod o ani nemohol byť. Také celkom bizarné, ale stále veľmi originálne a mrazivé politické "scifi", aj keď to je až desivo podobné skutočnosti. Zaujímavá myšlienka o pokrytectve a sile médií, nútia diváka, aj na silu, premýšľať nad tým všetkým, čo sa tam vlastne stalo. Všetko ro podtrhujú úžasné výkony a stále sa stupňujúca, mrazivá atmosféra. VERDIKT: 9,5/10. ()

Sebule

Velice povedené. Od první minuty mě to vtáhlo a nepustilo až do konce. Výborně napsaný scénář, který je sice nechutný, ale za to poukazuje na spoustu problémů dnešní doby, manipulace, veřejné mínění, lidskost atd. Opravdu dobré herecké výkony společně s hudbou. Hodnocení: 9/10 ()

PeteBuck

Moje zoznámenie so seriálom Black Mirror. A zápletka bola teda riadna. Magor unesie princeznú a vyhráža sa, že jej neublíži, pokiaľ nebude splnený jeho požiadavok - ministerský predseda musí v určitú hodinu vytrtkať prasa. Teda neviem, že by šlo o teroristu, lebo tí šíria strach. Tu bude mať dilemu iba politik, ktorému toto skrz na skrz obráti život naruby. A ešte sú tu sociálne médiá, ktoré prilievajú olej do ohňa. Hneď na začiatok šialená zápletka, pasuje neskutočne do súčasnej doby. Stať sa to u nás, politik určite radšej nechá chcípnuť kohokoľve, len aby to nemusel urobiť a zvyšok národa na to urobí tristo vtípkov na sociálnych sieťach. ()