V politickém thrilleru Národní hymna řeší fiktivní předseda britské vlády Michael Callow obrovské dilema. Princezna Susannah, největší miláček z královské rodiny, byla unesena! Aby se mohla bezpečně vrátit domů, musí si to předseda vlády rozdat s prasetem před kamerou národní televizní stanice. Callow tento požadavek samozřejmě okamžitě odmítne a snaží se únosce chytit na vlastní pěst. Nakonec požádá, aby perverzní video nebylo zveřejněno, ovšem nakonec se vše dostane na YouTube a přesto, že bylo k dispozici pouhých devět minut, vidělo ho nepředstavitelné množství lidí. Britská média se rozhodnou, že příběh nebudou zveřejňovat, ovšem pikantní zpráva mezitím prosákne do zahraničí a zanedlouho o únosu a podivné formě výkupného ví celý svět... (HBO Europe)

FeriusParfax

Už je to pár desítek pátků, co jsem viděla tenhle trošku úchylácký díl. Nepamatuju si zhola nic. Jen to, že měl premiér smočit svoji chloubu ve svini. Dotyčnému a jeho manželce se to pochopitelně nelíbilo a není divu, že vztahy těchto dvou jaksi pohasly. Alespoň tedy v soukromí. ()

Porp

Terorizmus budúcnosti! Načo zabíjať ľudí, keď ich možno vydierať prasačinami. No každopádne, mne prišla táto epizóda poriadne nechutná aj dosť nereálna, hlavne ten absurdný koniec! ()

AloeB

Syrové uvedení do světa Černých zrcadel, které hned na rozjezdu šokuje diváka šoustáním vepře domácího. Respektive ve své době se možná snažilo šokovat, přijde mi ale, že se odolnost průměrného diváka (nebo jen mě) neustále otupuje a softík s prasátkem před kamerou už působí trochu levněji (ostatně v Gentlemanech už je to komediální prvek). Začátek i konec je perfektní, ta výplň mezi tím trochu pokulhává. Vyústění je velmi působivé. Jak říká staré přísloví, i s malým prasátkem jde zahrát velké divadlo. ()

kukkik

S vyděrači se nevyjednává za žádných okolností. Něco takového je nepředstavitelné a osobně bych na místě premiéra odsoudil hrubou chybu ochranky a přislíbil odplatu únoscům i kdyby unesli samotnou královnu. Tohle není ponížení a útok na osobu ale na národ ;) ()

fallanga

Dosti drsný příběh, který není pouze o terorismu, ale také o síle internetu, popularity a lidské stupidity. Každý terorista, který by unesl Britskou princeznu by nakonec skončil na Kanárech nebo Haiti, protože by mu Briti dali cokoliv a nikdo by proti tomu neřekl ani ň. Ale když má premiér opíchat prase, tak se najednou jedná o obrovský problém. Svět ovládaný médii v celé své síle. Největší sílu tohoto příběhu ovšem vidím v zakončení. Během únosu princezny se Británie prakticky zastavila jen aby sledovala vývin událostí a o rok později, na samotné výročí onoho dne, se nad tím nikdo ani nepozastavil, nikoho nezajímalo, že premiér měl sex s prasetem a zachránil tak princeznu. Celkem děsivé, hlavně když vezmu v potaz, že takhle skutečně funguje vztah politici-veřejnost. Ti mediálně zruční vítězí na plné čáře, a nezáleží na tom, jestli jsou to naprostí idioti nebo géniové. Jde jen a pouze o sympatie. ()

Miagy

The National Anthem nie je len ukážkou nechutného vydierania a vysporiadania sa človeka s obrovoskou dilemou ( zachrániť život, alebo sa potupiť pred celým národom), ponúka aj odpovede na otázky týkajúce sa psychológie davu, odsúdenia, pochopenia, rozhodovania medzi "dobrom" a "zlom". Ide o typický psychologický nátlak na človeka, ktorý sa pod vplyvom davu musí obetovať a spraviť niečo morálne odsúdeniahodné, avšak za cenu života... ()

Jan.Cada1

Velmi bizarní příběh prvního dílu dává skvělý příklad tomu, jak je celý seriál originální. Bravurně je zde zachyceno etické dilema anglického premiéra a také důsledky jeho činu. ()

maoc

Narazil jsem na to náhodou na ČT, aniž bych o tom něco věděl. Značný kontrast mezi obsahem a formou, otázka nakolik záměrný. Obsahově nadupané a(ž) artové, ale formu to má jak pomalejší Kriminálka Miami. Proč? Důraz na reálnost toho, co se děje? Nevím, ale je to velmi znepokojující. Trochu mne zklamal nedostatek gore scén, ovšem dalo se čekat, že to "podstatné" se na scénu nedostane a je to tak nejspíše dobře. Také logika odhalování pachatele místy pokulhává (útok na budovu, reálnost provedení únosu a reakce na podraz jediným člověkem, neodhalení úniku půl hodiny před samotným vysíláním - já bych se tedy nedíval a myslím, že takových je víc, ergo vylidněné centrum je blbost), ale kvůli výborným dialogům a hereckým výkonům a režii musím dát plné hodnocení. Udrželo mě to u obrazovky, i když jsem chtěl jít dávno spát a to je důkaz výjimečnosti. ()

MFloyd

Tenhle díl jsem viděl celý až po dokončení 4. série. V podstatě téměř každý mi říkal, že ho mám přeskočit, protože je to nejslabší díl. Vlastně nejsou daleko od pravdy, hlavně to není úplně Black mirror, který každý už očekává – blízká budoucnost, nápaditá technologie a následné zneužití a potom i překvapivé rozuzlení. Tady spíše satyra na společnost, která ale celkem funguje a myslím, že už jsem viděl slabší díly. ()