V politickém thrilleru Národní hymna řeší fiktivní předseda britské vlády Michael Callow obrovské dilema. Princezna Susannah, největší miláček z královské rodiny, byla unesena! Aby se mohla bezpečně vrátit domů, musí si to předseda vlády rozdat s prasetem před kamerou národní televizní stanice. Callow tento požadavek samozřejmě okamžitě odmítne a snaží se únosce chytit na vlastní pěst. Nakonec požádá, aby perverzní video nebylo zveřejněno, ovšem nakonec se vše dostane na YouTube a přesto, že bylo k dispozici pouhých devět minut, vidělo ho nepředstavitelné množství lidí. Britská média se rozhodnou, že příběh nebudou zveřejňovat, ovšem pikantní zpráva mezitím prosákne do zahraničí a zanedlouho o únosu a podivné formě výkupného ví celý svět... (HBO Europe)

Ryuuhei

Jakmile došlo chvíli po začátku na podmínku únosce, nevěřil jsem svým vlastním uším. Už jen tato zvrácenost mě připoutala k obrazovce a nepustila, dokud jsem i na vlastní oči neviděl, jak vše nakonec dopadlo. Atmosféra tíživá od začátku do konce. Hrdina defakto neměl na výběr. V jednom případě by ho to stálo kariéru a respekt celého národa, v druhém by ovšem i tak ponížil sám sebe, ačkoliv by se stal víceméně hrdinou. Jenže s přihlédnutím na to, co bylo třeba vykonat, se i mně zhnusením stahovaly nohy k sobě. Už tento první díl seriálu mě neskutečně strhnul svým pojetím a vlastně i realistickým pohledem nejen na dnešní společnost, ale i na to, jak by samotné interní konání a snaha všemu zabránit asi vypadala. Až ironická pointa byla jen třešínkou na tomto celkově výtečném zákusku. ()

Mrkvič

Tohle teda byla pecka. Od myšlenky po provedení, všechno parádní. Ze seriálové i filmové tvorby bych tuhle hodinu postavil mezi první desítku všeho nejlepšího, co jsem kdy viděl. ()

ZeroCZ1233

Hodně zajímavý pohled na vyděračství a lidskou náturu. Když si to tak vezmete, tak v podstatě samotný "zaporák" byl nejlidštější ze všech, což je jedna z mála mrazivých zjištění, které zde lze dosáhnout. ()

PollyJean

Moc pěkné motivy k zamyšlení, i když místy až příliš přestřelené - opravdu jsme na tom jako lidstvo tak špatně, že bychom se na to dívali úplně všichni? Moc pěká tečka (rok poté) - všichni sledující už dávno zapomněli, jen ti, kterých se to bezprostředně dotklo... Pro zajímavost s dabingem, případné další ale už rozhodně jen v originále. ()

zsn

Znáte ten pocit, když někdo nabídne nadějný pilot, který je v zápětí v následujícím a každém dalším díle totální ko*otina? Já dosud taky ne, ale toto - nadějný bizarně politický snímek s anglickým smrádkem střídá scifi slátanina a každý díl spolu nemá ani zoofilní poměr. Rozhodně krom jedničky zbylé díly nestahujte. Výjimečné si předem pročtu, o čem je druhá řada - zda to má vůbec cenu. 5* daruji jen za tento díl a mého Penny Dreadfulového miláčka Roryho. ()

iXtr3m3

Veľmi silná kritika dnešnej spoločnosti a konzumnosti prostredníctvom TV, médii a internetu. Ale táto veta sa asi bude často opakovať aj pri ďalších častiach. Dlho som si odkladal tento seroš, kým si na to nájdem čas, tak uvidíme, kam sa dotiahnu ostatné časti, aj keď očakávania sú len a len vysoko jednak kvôli hodnoteniam a jednak kvôli odporúčaniam. ()

klukluka

Píše se rok 2022 a tenhle díl působí tak současně a aktuálně, že mě nenapadlo ho hledat v první, jedenáct let staré sérii (2011). Přitom jsem ho viděl už v době jeho uvedení a ten ústřední motiv od toho okamžiku nemůžu dostat z hlavy. Takže vím, že to není žádná žhavá novinka, pár let už mě ta představa, že bych měl taky rožnit prasátko, děsí ve spánku. Od A do Z je to výborný, včetně poselství, div, že se v tom zatím nikdo nevzhlédl. ()

Tessie

Poněkud přímočaré nastavení zrcadla nám všem. Několik rovin se zde protíná a je možno rozvést několika hodinovou diskuzi na téma technologie, online svět, terorismus, oběti, politika. Jsme my tak žížniví po informacích a nedokážeme bez nich být VS potřebuji pozornost všech, aby můj počin měl nějakou "message". Extrémním způsobem ukázka, že vlastně o jedince nejde v první řadě, až teprve co říká dav a podle toho se jedná. Dávám vysoke hodnocení, jelikož zpracování a nechuť, kterou to ve mne zanechalo je až moc vysoká.. protože se přesně trefili do naší doby! ()

Sayko

Napadlo mě pod názvem dost námětů, ale premiér, co si to rozdává s prasetem? Pěkný.. pěknej humáč lépe řečeno. Velice kontroverzní a zároveň zajímavý díl s pointou Co kdyby, která zaujme každého. Netuším, jestli bude mít tento díl nějaké pokračování, ale jako pilotní mě celkem navnadil. ()

Michnak

Pro zoofily nuda. Pro obhájce práv zvířat humus, Pro odpůrce Andreje Babiše podnět k tomu, proč by se měli naučit IT, Pro mě něco na zamyšlení a hádám, že takový přesah budu cítit i další díly. ()