Will Francis je úspěšný architekt a se společníkem Sandym získal významnou zakázku při rozsáhlé přestavbě londýnské čtvrti Kings Cross. Jejich firma je krátce po sobě dvakrát vykradena a muž zjistí, že jedním ze zlodějů je patnáctiletý imigrant Miro. Will žije s přítelkyní Liv, se kterou vychovává její zčásti autistickou dcerku Beu, posedlou gymnastikou. Vztah s Liv prochází krizí a muž se sblíží s Mirovou matkou, temperamentní bosenskou muslimkou Amirou. Z cizinky a Brita se stanou milenci, jejich vztah je ale odpočátku poznamenán nedůvěrou... Svým předposledním snímkem, komorním dramatem Dveře dokořán, se britský režisér Anthony Minghella (1954–2008) po výpravných mezinárodních produkcích (Anglický pacient, Talentovaný pan Ripley, Návrat do Cold Mountain) vrátil do ulic současného multikulturního Londýna. Film se zabývá aktuálním tématem lidí žijících blízko sebe v různých sociálních vrstvách, jež se míjejí, srážejí a proplétají. Působivý snímek zdobí kromě kultivované režie především herecké výkony. Willa hraje Minghellův dvorní herec Jude Law, ženské postavy ztvárnily Juliette Binocheová a Robin Wright Pennová. (Česká televize)

POMÍK

Příjemný barvitý snímek s příjemně vypruzeným Judem Law, prokousávajícím se do kolečka salámu skrze kde jakou náhradu z mouky a emulgátorů. Expresivní sitauce filmu nebyly dostatečně vygradovány vzhledem ke kulatému závěru filmu, což však film jako celek zásadně nepoškodilo. ()

E lan

Vynikající psychologie postav, výborný přběh a sympatické herecké výkony. Tomu filmu se nedá nic vytknout. Po dlouhé době zase vynikající a strhující drama. ()

sonoluca

Hrozně rád bych šel výš, ale to by to na mě po celou dobu nesmělo působit tak mdlým dojmem (svým dílem k tomu přispívá přepálená stopáž). Film má své nesporné kvality (Minghellova režie, Jude Law, minimalistický OST, pod nímž jsou spolupodepsáni Underworld, kulisa Londýna...), nicméně žádného opravdového závěru se zde nedobereme, což je obrovská škoda. Možná je problém ve mně - uvidíme po dalším shlédnutí ()

DarkoCohen

Většinou mi pomalé tempo vadí, ale tomuhle filmu náramně sluší. A. Minghella krásně vystihl správný poměr překvapivých scén s těmi snadno předvídatelnými a mezi sebou je promíchal takovým způsobem, že se příběh může směle rovnat i hereckým výkonům. Těm vévodí Jude Law, což mě hodně překvapilo, protože jsem spíš sázela na Juliette Binoche a éterickou Robin Wright Penn. Víceméně Breaking and Entering ve mně zanechal dvě nesmazatelné stopy. První: Jude Law mi konečně přestal být nesympatický Druhá: Tvorba A. Minghella se vyplatí sledovat. ()

Chosef76

Mám velmi silný pocit, že jsem právě viděl film, kterým jsem byl nadšený a který mě současně trochu zklamal. Propletenec partnerské krize, hledání sebe sama, problematiky etnických menšin velkoměsta se zas tak úplně nepovedlo dotáhnout do očekávaného vyvrcholení. Hodnotím vysoce, protože parciální kvality...atmosféra Londýna, skvělá Juliette Binoche a mnou vyhledávané důležité detaily ( liška, japonské figurky, taneční CD..) propůjčily filmu neoddiskutovatelné kvality. ()

Petulka88

To, co začalo jako slušné drama, se nakonec utopilo v záplavě nudy a nicneříkajících dialozích. Nedá se svítit, Minghella prostě není můj šálek kávy... ()

bono22vox

Kultivovaný Západ a divoký Východ se střetly v dramatu plném skvělých herců. Vadou na kráse v tomto snímku jsou dialogy, které občas hodně šustí papírem. I přesto se režisérovi na jednoduchém půdorysu milostného trojúhelníku podařilo vybudovat velkofilm... ()

danny_21

No jo ženský jsou krásný krutý a matky ještě víc, to je stará pravda - může se jeden divit - že jim nejeden zadaný chlap podlehne a chtěl by hledat štěstí u jiné ? Obyčejný příběh to není, životních pravd je tam několik, přesto nemůžu úplně říct, že by mě dostal na kolena, ať emočně nebo zvratově ( až na jednu vyjímku ) a hlavně Jude podle mě není herec pro podobné dramatické role ve srovnání s oběma dámami, především Julliette, která se ukázala i v rouše Evině - 60 % ()

Izz

Anthony Minghella byl jedním z nejzajímavějších režisérů poslední doby,který na začátku kariéry natočil dva geniální filmy,aby jeho další počin byl silně nadprůměrný a ten úplně poslední bohužel přinesl hořké zklamání.Dveře dokořán nejsou ničím jiným než schematickou romancí o několika postavách,které jsou dobře zahrané,ale celkově z filmu čiší chlad.O to víc mě mrzí,že tento režisér už nic nenatočí,protože měl mnohem na víc. ()

petin5

Miluju od Minghelly Návrat do Could Mountain a Anglického pacienta, ale co mělo být tohle? Možná by se měl příště chytnout zas nějakého staršího námětu, ne soudobých příběhů o zkažené mládeži z prostředí parkouru. Jude se snažil vyhledat ve slabém scénáři místa, kde filmu dodal alespoň nějaké emoce, ale dialogy s Juliette Binoche by nestály zato ani kdyby mlčela. ()

TommyDiamond

Film mě překvapil svou jednoduchostí, ale i složitostí postav. Ve filmu jsou dále dobře vylíčené pocity a touhy jednotlivých lidí….Jak je nám známo, život je plný náhod a proto když Lawowi vykradou jeho obchod, rozhodne si na zloděje počíhat. Sice zloděje nechytí, ale seznámí se z jeho matkou, bosenskou přistěhovalkyní (Juliette Binoche)... Mě osobně tento příběh oslnil..... ()

Shitonit

Jako psychlogická vymašťovna je to na hraně. Ale jako lidsky dobře zahraný příběh je to hezký. Očom to: Vykradou pracháče, on najde zmrdovu mámu a vošuká ji. Malej zmrd se trochu kroutí, pracháč do toho chce přefiknout ětětku, která mu za odměnu že ji zahřál vyčoruje fáro. No a do toho se mu to sere doma. Nakonec Pidizmrda zachrání před basou, a šuká jen doma. ? Asi tak nějak to bylo :-) A celkově se to táhne jak rozehřátý hovno s medem. Ale špatný to není. ()

papadoce

Film o ľuďoch. Nemyslím, že sa jedná o romantický film. O vzťahoch, to áno, ale s romantikou to má len pramálo spoločného. Je citlivo natočený, slušne zahraný, rozoberá viacero vážnych tém, no všetky sú zo života. Máme tu detský autizmus, zložitý vzťah páru v ktorom jeden nie je rodičom, neveru, vojnových utečencov, problémového výrastka živiaceho sa krádežami a flákajúceho školu a takto by som mohol pokračovať ešte hodne dlho. Anthony Minghella to zobral naozaj zo široka, ale sedí mu to ako celok. Ostatne, aj život je v podstate zo široka a väčšinou sedí ako celok. Krádeže a vlámania nebudete chcieť vidieť dvakrát, no ak máte radi realistické drámy, potom ste tu správne. Mňa veľmi potešila Vera. Hrala v podstate úplne malinkú rolu, ale prišla akoby na zavolanie, lebo som ju potreboval. Zároveň ma totálne rozosmutnila, keď som si uvedomil, že si musím pustiť film, aby som videl v sekundách po čom túžim. Najemotívnejšie boli pre mňa scény s fotením Juliette Binoche a pohľady oboch žien na súde. V podstate je to skutočne smutný film, 70%. Je život naozaj takýto? Nechcem nahlas odpoveď. ()

epoh

Strhující. Po všech směrech. Víc k tomu v tento okamžik říct nemohu. Leda až po čase, až ze mě ten film trochu vyprchá a já budu schopnej ho analyzovat. Teď jsem jím naprosto zasažen ()

RobbieM@N

Film sráží pouze vybraná látka, je až moc civilní, či obyčejná, není žádným způsobem originální. V kontrastu s bezchybnou režií, nic vás nevytrhne z děje, stále je divák vtažen do děje a servírovány mu jsou nadprůměrně kvalitní dialogy, Jude Law dokazuje výborné herecké schopnosti (už i v Talentovaném Mr. Ripleym) a pár s Juliette Binoche tvoří výborný, i s malým prostorem zahrála výborně, namísto R. W. Penn, šedivý výkon, podoben jejím vlasům. Výborně zrežírované ale ten námět...... ()

miki68cz

Film k zamyšlení, skvělé obsazení, zvláště Wright Penn a Jude Law si to dávají plnými doušky, neuvěřitelná muzika včetně Sigur Ros. Vřele doporučuji ()