Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

jojinecko

3,5*/5...Slimák mi veľmi pripomenul staré dobré béčko Sliz, pre mňa jeden z najkultovejších old-school hororov:)... Aj keď tentokrát prileteli z vesmíru dosť nepríjemné slíže a pustili sa do obyvateľov jedného zaspatého mestečka...V celku "príjemná" gore srandička, ktorá si zo žánrových klišé robí prdel a na druhej strane funguje naozaj aj ako horor... Ničím prevratná zvrhlo-vtipná úchylárna, ktorá poteší:))) ()

anais

Nic nového pod sluncem – na zem dopadne nějaký mimozemský organismus, který napadne a infikuje jednoho chlapíka (skvěle ho hraje Michael Rooker). Ten se postupně začne měnit v něco velmi nechutného. Svými útoky terorizuje městečko, takže se ho jeho bývalí známí musí zbavit. Kvalita tohoto hororu leží hlavně v precizně udělaných maskách a vtipných nápadech (mutantem „oplodněná“ žena nafouklá do velikosti balónu). Celé to působí trochu béčkově, snad je to trochu uspěchaným koncem (který se ale může pochlubit dalším geniálním nápadem – ostatní nakažení se snaží spojit se svým tvůrcem a vytvořit tak jednu velkou masitou hmotu). Co je tak zajímavého na hromadách slizkých červů snažících se někomu vlézt do pusy, odporně mokvající tváři hlavního hrdiny a ženě nafouklé jako balón? Na filmu je vidět, že autoři mají obdobné filmy nakoukané. Téměř z každého políčka je znát lehký úsměv, jako kdyby se Slither nebral vůbec vážně, a byl jen velmi propracovanou parodií. ()

rikitiki

Feministický komediální horor v důsledně béčkovém provedení o Zapadákově twinpeaksovského ražení, který napadne mimozemšťan a vyvolá infekci připomínající kombinaci zombie a Vetřelce. KOUSEK DĚJE Název snímku je přiléhavý, protože všichni muži ve filmu jsou slizouni a to ještě před tím, než je dostane vesmírný parazit. Tak třeba manžel hlavní hrdinky ji bere jako trofej a kus masa, který mu má přinášet uspokojení na požádání. Není divu, že se pak změní v monstrum, jehož jediným cílem je žrát, souložit a množit se. Fyzicky se promění, ale emocionálně to pro něj až taková změna není. I jakože klaďas šerif nedokáže přiznat kredit ženě za to, že ho zachránila a nutí ji k opačnému vylíčení celé situace, aby z ní jako zachránce vyšel on. Takže další parazit. _____ Vzhled vesmírných červů nápadně připomíná spermie, které se snaží bez ohledu na odpor proniknout do lidského těla. Scénka, kdy jedna z nich plave vanou dívce mezi nohama, je dost výmluvná. Přestože ženy projevily větší vynalézavost a odvahu, po porážce vesmírné parazitující nákazy v závěru filmu jdou až za mužem, co je hrdinně vede za záchranou z městečka, kde už nehrozí nebezpečí. To, že jdou pěšky, přestože na silnici stojí auto, už jen dokresluje hrdinovu omezenost. ____ Film se rozvíjí zvolna, zábavnější je v druhé části, která kombinuje legraci s někdy krvavě nechutnými scénkami. ____ Po titulcích následuje scéna obvyklá u tohoto druhu filmu. ()

SOLOM.

Tento film mám doma už hodně dlouho, ale pořád jsem jej odkládal (vlastně ani nevím proč). Jelikož jsem si o něm moc informací dopředu nepřečetl, očekával jsem další „slimáčí attack“. Proto jsem nestačil zírat, jak jsem se šeredně pletl. Slither je svým způsobem dobrý scifi horror říznutý černou komedií, ale našel jsem tu i několik rušivých elementů, které mi na něm trochu vadili. Začátek se nese v trošku nudnějším tempu a popravdě mi tu moc postav sympatických nebylo (starosta byl samozřejmě nejlepší), ale postupem času a především s příchodem „nechutných“ efektů se to začalo zlepšovat. Atmosféra gradovala, mord scény se nesly v humorném duchu a „invaze malých slizkých tvorů“ konečně nastartovala i napětí. Asi nejvíc mě uchvátilo ono „buranské“ podání v jakém se nám presentovala valná většina děje i samotné hlášky „Chtěli mi vlézt do huby…“ - Gregg Henry exceloval na plné čáře a doslova jsem si jeho postavu zamiloval. Jen jsem po celou dobu očekával, že to pořádně rozjede i Elizabeth Banks, leč marně. Ta se po úvodu stáhla lehce do pozadí, což byla škoda. Tvůrcům však přičítám k dobru onen pokus o vysvětlení (proč se tohle všechno vlastně začalo dít) – flashback byl dobrý a ona spižírna ve sklepě mi taky tak trochu zahoupala žaludkem. ()

eraserhead666

Ohohó, takhle zavádějící a předem odrazující název filmu jsem už dlouho neviděl. O to větší bylo překvapení. Rozhodně nečekejte nějaké geneticky zmutované slimáky od vás ze zahrádky. Tohle je překvapivě hodně povedený mix sci-fi hororu, zombie hororu, kanibalského hororu a komediálního hororu aneb bratranec Predátora a Vetřelce útočí!!!! Poměrně dobrý triky, nějaká ta krev, trošku brutálních nechutností a hromada malých slizkých vlezlých hajzlíků. ()

Xeelee

Komediální horor o invazi šmejda z vesmíru, Inspirovaný Vetřelcem, Romerovými zombíky, Hvězdnou pěchotou a TROMA úchylárnami, u kterých James Gunn začínal? Já se neuvěřitelně bavil. ● Z Vetřelce si Gunn půjčil spoustu slizu, klubající se „vajíčko“ prvního stupně vývojového řetězce (jehož obsah vydává zvuk jako Predátor) a tak vůbec hutnou atmosféru. Před setkáním třetího druhu ale ještě na Vetřelce odkazuje způsob snímání cesty lesem. ● Oproti jeho animalitě jsou scény inspirované Romerovými filmy syrové a kameraman opět mění styl. A hlavně je tu odkaz na slavnou scénu z Noci oživlých mrtvol, při které tuhne krev v žilách. Kamera je opravdu skvělá a ten kdo má nakoukáno ji určitě náležitě ocení. ● O Hvězdné pěchotě se rozepisovat nebudu, protože bych musel spoilovat, ale i když tu žádní broučci nejsou, tak pár inspirací je očividných. Jen s tím granátem to trošku nevyšlo :-D Tenhle film prostě dokáže v nejnapínavějších hororových scénách zničeho nic málem protrhnou mojí bránici a já u toho chrochtám blahem. Nebo naopak v béčkové poloze neočekávaně přijde s něčím brutálním a naturalistickým, co méně otrlé diváky skamarádí se sáčkem na zvracení. ● Gunn samozřejmě jako odchovanec Tromy razí heslo TROMA pro celou rodinu, a tak nepřekvapí, že se v jedné scéně mladá mamča s nemluvnětem kouká na Toxického mstitele. ● Nejdokonalejší na Slimákovi každopádně je to, že inspirační zdroje nevykrádá, ale velmi kreativně montuje různé jejich prvky na stokrát ohrané, ale velmi originálně pojaté, schéma invaze Marťanů (obecnej pojem pro sráče z vemíru) a staví scény do úplně jiných souvislostí. Film má místy hodně děsivou atmosféru a bál jsem se pak jít potmě na záchod, ale především to je skvělá béčková zábava, která skvěle střídá polohy mezi děsem, béčkovou zábavností, fylozofickými úvahami o manželství a koncentrovaným humorem nejhrubšího zrna. No a nakonec ta perlička po titulcích… Slimák je prostě zvrhlá lahůdka pro neméně zvrhlé znalce. ()

duklak2

Zklamání. Čekal jsem více. Proč proboha je horor míchán s komedií? Vždyť tím se vše pokazí. Film je bez atmosféry. Jediným kladem je vyobrazení slimáků, kteří vypadají skutečně. ()

becki_tu

Slimáci, noční můra každého zahrádkáře, se nám nějak přemnožili a věřte nebo ne, tady nepomůžou rady ani Přemka Podlahy. Na můj vkus místy až přehnaně nechutný horor, který částečně zachraňují herci a částečně černý humor s potřebným nadhledem. ()

JASON_X

Rozkošná, zábavná, relaxační, skvostná záležitost. Nejvrcholnější zážitek, jaký může takovýhle žánr nabídnout, tedy aspoň tomu, kdo si dokáže stoprocentně užít stoprocentní béčkovitost. A to já dokážu, a tak po krátkém váhání sahám po nejvyšším hodnocení. Miluju tyhle lobotomizované 'videofilmové' scifárny z amerických prdelákovů, u kterých spadne do křoví nějakej parazitickej šmejd z vesmíru a postupně začne dostávat jednoho člověka z městečka za druhým. To se neokouká. A když se tvůrci nebojí být nadprůměrně nechutní a netrpí přílišným soucitem se svými postavami, je to obří plus navíc. Ženské herečky sice tentokrát zklamaly, jediná hezká se záhy změní v odulou živorodku, ale potěšil aspoň trojlístek známých xichtů Rooker - Henry - Fillion. ()

mm13

Keď sa stretne banda 15-tich ČSFD-árskych fanatikov so štipkou talentu, splodia presne takýto nadšenecký miš-maš so sviežimi dielčimi nápadmi, avšak s nejasným zámerom, bez výraznejšej jednotiacej linky, vlastne bez réžie. Najviac sa pri tom budú baviť oni sami, potom ich priaznivci z tejto stránky a radový divák zhovievavo kývne rukou. Večne nespokojný -mm13- v taký moment udelí ***, možno v dobrej chvílke **** (ČSFD forever), ale toto chcel byť plnohodnotný film, takže sorry!!! ()

Mordenroth

V celku zábavný film, ktorý pripomenie (aspoň miestami) staré dobré hororové časy! Odporúčam vydržať až do úplného konca filmu, po záverečných titulkoch ešte niečo uvidíte... ()

ScarPoul

Ako prvotina to vôbec nie je zlé. Gunn tu ešte koketuje s rukopisom, ktorý sa neskôr stane pre neho povestný. Scéna prvého útoku slimákov je dokonca výborná. Zvyšok je ale také tradičné lopotenie sa z miesta A na miesto B v snahe niečo alebo niekoho zachrániť. Do hĺbky to nejde ani omylom a skôr sa to stáva (ako už bolo v komentároch niekoľko krát spomenuté) poctou tradičným hororom. Či už sa jedná o Body snatchers alebo Noc živých mŕtvych. Dokonca sa tu dá nájsť aj inšpirácia z The Thing. Pozerateľná jednohubka, ku ktorej už nemám potrebu sa v budúcnosti vracať, ale pri ktorej som rád, že som si ju konečne pozrel. ()

Mononoke.

Fuuuj! Tak to byl hnus. Tenhle film si myslim každý může nechat s klidem ujít. Triky nebyly nejhorší (ale tak jsme taky v roce 2006 že), příběh ostřílený klišé (na zem dopadne meteorit se slimáčím kokonem nedaleko malého amerického městečka a přes noc se všechno obrátí vzůru nohama, no dyť tohle tady bylo už ve 30tých letech) a ani těch pár vtípků to nezachránilo. Takže pro mě 20% ()

Nick Tow

Všetko šliape ako švajčiarske hodinky. Plný počet však odo mňa schytávajú predsa len "originálnejšie" snímky... ()

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)