Tenhle seriál je jeden z nejvtipnějších dospělých sitcomů, které jsem kdy viděl. Což vám možná bude vzhledem k většině komentářů připadat dost podezřelé, nicméně narážím na to samé, na co narazili už molenart a maneki_neko – koukal jsem se na seriál specificky kvůli pověstnému ADV dabingu, a pořád se nemůžu přenést přes fakt, že to byl dabing oficiální distribuce. „Run! She’s a ghost AND a bitch!“(9.8.2018)

♪ If there's something strange in your neighborhood. Who you gonna call? Ghostbusters! ♫... Takové docela zajímavé duchařské příběhy, které na mě působili jako japonská verze Krotitelů duchů, kde jsou hlavní charaktery děti a duchové jsou samozřejmě přizpůsobeny lokálním tradicím. Zkrátka zase až tak děsivé, že by to byl plnohodnotný horor to rozhodně není, ale atmosféru některé příběhy docela mají. Tím, že to bylo epizodické byly i dojmy z jednotlivých dílu dosti různé. Z čeho jsem však neměl příliš dobrý dojem byly postavy. Jediný, koho jsem si dokázal docela oblíbit byl Amanojaku. Co se dětí týká, tak děvčátka by i docela ušla,hlavně tedy Momoka, ale pánské osazenstvo mě neskutečně štvalo. Keichiro byl asi největší extrém a jeho uřvanost mi lezla dost často na nervy, ale zbylý dva chlapci také měli své momenty, kdy mi slušně pili krev. Já si občas i přál, aby tam některý z nich doopravdy zařval... Ve výsledku je to u mě průměr, protože i když to bylo zajímavé, tak jsem se do toho občas musel i docela dost nutit, abych to dokoukal a abych zaplašil myšlenky na to jak příjemné by bylo, kdyby některé z postav umírali pomalou a bolestivou smrtí. 5,2/10(12.5.2016)

Pohodový seriál o škole plné duchů a partě pěti školáků, kteří se s nima musí postupně vypořádat pomocí deníku kde jsou uvedena jejich jména a patřičná zaklínadla k jejich uspání. V celém seriálu vystupují děti, takže je patrné, že je určen převážně jim. Ale nenároční dospělí se také mohou zabavit i když ti se u strašidelných scén místo strachu spíš budou lehce pusmívat. 7/10(5.10.2007)

Čtyřmi hvězdičkami mírně nadhodnocuji, ale je fakt, že moc podobných anime jsem neviděla, takže mi tato série přišla osvěžující, navíc cca třetina dílů byla slušně napínavá a strašidelná (a některé mi feelingem připomněly mé oblíbené japonské pohádky), takže proč ne. Jen mi lezla na nervy blbost hlavní hrdinky, která poté, co ji ohrožovalo několik duchů, skoro v každém dílu nemohla uvěřit, že by potíže její party zase způsoboval duch. Melodie endingu a jeho grafické řešení nemá chybu.(19.10.2007)

Jedna za husí kůži, druhá za to, že mě to začalo i bavit a třetí za Momoku. :) Jen mě štval ten uřvanej Keiichiro občas. Hlas Satsuki propůjčila Tomoko Kawakami, která podlehla v roce 2011 rakovině ve věku 41 let. BTW k dnešnímu datu není v popisu filmu ani jedno jméno z pěti hlavních rolí... Takže: Takako Honda - Hajime; Kurumi Mamiya - Keiichirou; Tomoko Kawakami - Satsuki; Makoto Tsumura - Leo; Kumi Sakuma - Momoko; Ryûsei Nakao - Amanojaku/Kaaya.(11.2.2016)