Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Řím 44 let před Kristem. Dobyvatel Julius Caesar se vrací ze své triumfální cesty po Španělsku do zanedbávané a zkorumpované republiky. Zakrátko bude prolita jeho krev a osud římské říše spočine na ramenou jednoho mladého muže. Buďte svědky epického příběhu Caesarova synovce Octaviana, bystrého a nelítostného politika, který se po imperátorově smrti vrací do Říma, bojuje o moc s Marcem Antoniem a později vybuduje státní systém, který změní historii Evropy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Morholt odpad!

všechny recenze uživatele

Caesar, Marcus Antonius, Oktavián. Kolik o nich bylo napsáno knih, ať už faktografických či beletristických a kolik o nih bylo natočeno dokumentů nebo filmů a seriálů? Těžko spočítat. A všichni tvůrci napříč stoletími se drželi obecně známých faktů, které známe z děl antických dějepisců, často současníků některých z těchto velikánů. Tak proč kurva musel někdo natočit tuhle neskutečnou slátaninu plnou historických hovadin a ještě jí říznout Gladiátorem? Kterej pitomec dělal casting? Jakej zdegenerovanej kretén tohle produkoval? Tohle je na mě moc a to snesu kdejakou blbost. Ani za trest bych to nikomu nepustil. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Sebemrskačsky jsem si dal tři díly - a jsem si jist, že určitě nebudu pokračovat. Jednu hvězdu nakonec udělím - za to, že tam vystupuje Emily Bluntová, za typově dobré obsazení Marka Antonia, za to, že Caesar byl alespoň částečně plešatý (to jsem snad nikde jinde neviděl), za to, že oproti velkofilmům typu Kleopatra je zohledněno, že Octavianus a Agrippa byli stejně staří. A hlavně za to, že vůbec někdo natočil něco právě o Augustovi, nejobdivuhodnější postavě lidských dějin. Bohužel všechno ostatní bylo špatně. Nepatřím k těm, co hned strhávají hvězdy, že film či seriál není historicky přesný; to považuju za trochu pozérské, každý autor má přece nárok na "básnickou licenci", není to dokument. Ale tady? Tady jen použili jména historických postav a vytvořili si vlastní příběh - šablonovitý, hloupý, plný nejrůznějších klišé a černobílých postav. A ještě k tomu, asi aby to bylo atraktivní, to zmixovali s gladiátorskými zápasy. Nevadilo by mi, kdyby si děj seriálu tvůrci upravili podle sebe (dobře, trochu jo), ale vadí mi, že je tak pitomý. A tohle je opravdu pitomé moc. Přitom život Octaviana Augusta byl fascinující bez jakýchkoli příkras. PS: Stáhl jsem si seriál s českým dabingem, za což jsem měl asi největší nutkání hodit to odpadu: latinské skloňování latinských (a řeckých řecky) jmen není samoúčelný výmysl. Nikdo dnes taky neříká "Zeus/Zeuse". Tak proč je to tady tak složitý? Za to bych překladatele obzvlášť nechal popravit. ()

Reklama

RajAthen 

všechny recenze uživatele

Bůh žehnej seriálu Řím. Tento odvárek předsavuje přesně to, co na filmech z této doby obvykle nesnáším. Zidealizované poměry a hlavní charaktery, kterým nevěříte ani pozdravení. Vše je černobílé a plytce podané. Snad krom Antonia jsou ostatní postavy hrány dosti toporně, což předně platí o ústřední dvojce. Asi nejlepší scéna je hned na začátku, kdy se Caesar vyznává ze své lásky k lidu a prosí otroka (!), aby na věci dohléhl. ()

elizabeth_ba odpad!

všechny recenze uživatele

Od ubodání Caesara v senátu jsem napjatě očekávala jakýkoliv další historický fakt... Nepřišel. Vše, co následovalo, byla jen volně řazená posloupnost naprostých pitomostí. Jen bych ztrácela čas, kdybych je chtěla vyjmenovávat. Jo, pohybovaly se tam (aspoň některé) historické osobnosti a sem tam zmínili bitvu, která opravdu v římských dějinách proběhla. I to ale přišlo vniveč, stejně jako typově přesné obsazení M. Antonia, velmi pohledný (ač tedy velmi mladý) M. Agrippa a hezoučká Emily Blunt v roli jedné z Vestálek. Jak to vůbec mohl někdo zařadit jako historické drama? Nechápu... Pokud se to změní na parodii, budu možná uvažovat o přidání hvězdiček, ale i ta podle mě šla natočit lépe... ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Hezky se na to kouká...zejména znalostí historie zcela nepolíbeným. 1) Celý příběh je historicky nesmyslný. Caesar žádá svého otroka, aby chránil jeho nástupce. Marcus Aurelius a Oktavian měli jiné vztahy i vzájemnou historii, mimochodem daleko zajímavější a dramatičtější, než je zde ukázáno. Jednotlivé historické události, pokud lze některé vysledovat, jsou zobrazeny zcela mimo mísu. No a milostný vztah budoucího Augusta s vestálkou...darmo mluvit. 2) Pěkný 27letý rodák z Caracasu Santiago Cabrera, syn chilského diplomata (Augustus) či 21letý Australan Christopher Egan (vojevůdce Agrippa) jsou milá zpestření velmi odbytého díla. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Emily Blunt hraje tzv. vestálku, což byly panenské kněžky bohyně Vesty, jenž měly za úkol hlídat římský oheň. (annes)
  • Při natáčení se plánovalo, že se bude jednat o osmihodinový seriál, ale kvůli nedostatku financí byl zkrácen na šest epizod. (ČSFD)

Reklama

Reklama