Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Řím 44 let před Kristem. Dobyvatel Julius Caesar se vrací ze své triumfální cesty po Španělsku do zanedbávané a zkorumpované republiky. Zakrátko bude prolita jeho krev a osud římské říše spočine na ramenou jednoho mladého muže. Buďte svědky epického příběhu Caesarova synovce Octaviana, bystrého a nelítostného politika, který se po imperátorově smrti vrací do Říma, bojuje o moc s Marcem Antoniem a později vybuduje státní systém, který změní historii Evropy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Sebemrskačsky jsem si dal tři díly - a jsem si jist, že určitě nebudu pokračovat. Jednu hvězdu nakonec udělím - za to, že tam vystupuje Emily Bluntová, za typově dobré obsazení Marka Antonia, za to, že Caesar byl alespoň částečně plešatý (to jsem snad nikde jinde neviděl), za to, že oproti velkofilmům typu Kleopatra je zohledněno, že Octavianus a Agrippa byli stejně staří. A hlavně za to, že vůbec někdo natočil něco právě o Augustovi, nejobdivuhodnější postavě lidských dějin. Bohužel všechno ostatní bylo špatně. Nepatřím k těm, co hned strhávají hvězdy, že film či seriál není historicky přesný; to považuju za trochu pozérské, každý autor má přece nárok na "básnickou licenci", není to dokument. Ale tady? Tady jen použili jména historických postav a vytvořili si vlastní příběh - šablonovitý, hloupý, plný nejrůznějších klišé a černobílých postav. A ještě k tomu, asi aby to bylo atraktivní, to zmixovali s gladiátorskými zápasy. Nevadilo by mi, kdyby si děj seriálu tvůrci upravili podle sebe (dobře, trochu jo), ale vadí mi, že je tak pitomý. A tohle je opravdu pitomé moc. Přitom život Octaviana Augusta byl fascinující bez jakýchkoli příkras. PS: Stáhl jsem si seriál s českým dabingem, za což jsem měl asi největší nutkání hodit to odpadu: latinské skloňování latinských (a řeckých řecky) jmen není samoúčelný výmysl. Nikdo dnes taky neříká "Zeus/Zeuse". Tak proč je to tady tak složitý? Za to bych překladatele obzvlášť nechal popravit. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Hezky se na to kouká...zejména znalostí historie zcela nepolíbeným. 1) Celý příběh je historicky nesmyslný. Caesar žádá svého otroka, aby chránil jeho nástupce. Marcus Aurelius a Oktavian měli jiné vztahy i vzájemnou historii, mimochodem daleko zajímavější a dramatičtější, než je zde ukázáno. Jednotlivé historické události, pokud lze některé vysledovat, jsou zobrazeny zcela mimo mísu. No a milostný vztah budoucího Augusta s vestálkou...darmo mluvit. 2) Pěkný 27letý rodák z Caracasu Santiago Cabrera, syn chilského diplomata (Augustus) či 21letý Australan Christopher Egan (vojevůdce Agrippa) jsou milá zpestření velmi odbytého díla. ()

Reklama

elizabeth_ba odpad!

všechny recenze uživatele

Od ubodání Caesara v senátu jsem napjatě očekávala jakýkoliv další historický fakt... Nepřišel. Vše, co následovalo, byla jen volně řazená posloupnost naprostých pitomostí. Jen bych ztrácela čas, kdybych je chtěla vyjmenovávat. Jo, pohybovaly se tam (aspoň některé) historické osobnosti a sem tam zmínili bitvu, která opravdu v římských dějinách proběhla. I to ale přišlo vniveč, stejně jako typově přesné obsazení M. Antonia, velmi pohledný (ač tedy velmi mladý) M. Agrippa a hezoučká Emily Blunt v roli jedné z Vestálek. Jak to vůbec mohl někdo zařadit jako historické drama? Nechápu... Pokud se to změní na parodii, budu možná uvažovat o přidání hvězdiček, ale i ta podle mě šla natočit lépe... ()

pipapa odpad!

všechny recenze uživatele

US-americký nesmysl o starověkém Římě v čase (Cézara a) Octavia Augusta. Pod ruku se mi dostala verze 2x2hodiny - první dvě jsem protrpěla v "úžasu" a hnusu zároveń, zbylé dvě jsem už brala rychloposuvem. V průběhu sledování této TV-fekálie jsem se doslova styděla za tvůrce i jako divák, ale pokud jsem to chtěla posoudit, musela jsem se s tím, jako vždy, i seznámit...Naprosto scestný a ubohý děj, Santiago Cabrera jako Octavián totálně mimo mísu - zjevem i pro Octaviána nereálným chováním, kompletní cenzura všeho a všech (kromě krve samozřejmě), gladiátoři US-amerického typu nesměli chybět, celý tento zbytečný spektákl zakončen a la červená knihovna. Jonathan Cake (též ústřední postava-gladiátor) mi velmi brzy začal lézt na nervy svým neustále nasupeným a  zamračeným ksichtem, ale můj typ to není v jakékoli produkci...Dílko jen pro extrémně nenáročné až slaboduché obecenstvo! ()

Morholt odpad!

všechny recenze uživatele

Caesar, Marcus Antonius, Oktavián. Kolik o nich bylo napsáno knih, ať už faktografických či beletristických a kolik o nih bylo natočeno dokumentů nebo filmů a seriálů? Těžko spočítat. A všichni tvůrci napříč stoletími se drželi obecně známých faktů, které známe z děl antických dějepisců, často současníků některých z těchto velikánů. Tak proč kurva musel někdo natočit tuhle neskutečnou slátaninu plnou historických hovadin a ještě jí říznout Gladiátorem? Kterej pitomec dělal casting? Jakej zdegenerovanej kretén tohle produkoval? Tohle je na mě moc a to snesu kdejakou blbost. Ani za trest bych to nikomu nepustil. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Při natáčení se plánovalo, že se bude jednat o osmihodinový seriál, ale kvůli nedostatku financí byl zkrácen na šest epizod. (ČSFD)
  • Emily Blunt hraje tzv. vestálku, což byly panenské kněžky bohyně Vesty, jenž měly za úkol hlídat římský oheň. (annes)

Reklama

Reklama