Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

eMatt

Myslím že je to hezký nápad ale to zpracování mi přijde otřesné. Možná kdyby se udělal remake tak bych přidal hvězdu ale jinak 60%... ()

Denila

Jumanji je příjemný rodinný film. Vše se vztahuje k jedné nevinné hře. Film plný fantazie někdy jemně přehání, ale i přesto vás pobaví. ()

Rudyamon

Měl jsem na večer připravený thriller a bál jsem se už předem co to bude. Pak jsem zjistil, že se nechci bát ale bavit. A bavil jsem se už poněkolikáté se skvělou hrou Jumanji. Jistě, že napoprvé to bylo nejlepší, ale stejně ... Jumanji je film se skvělým nápadem, vynikající akcí a poměrně dobrými triky. Ty jsou snad jedinou slabší stránkou filmu. Většinou to bylo docela dobré, ale když přišli pavouci, bylo mi k pláči, jak to zvrzali. Ne pavouci, ale ti experti, který je "obsadili". Silnou stránkou příběhu, kromě děje, jsou herci. Už samotný Robin Williams dělá z filmu zážitek. Znal jsem kdysi jednoho taxikáře, rád jsem s ním jezdil, vždycky jsem se cítil na dosah Hollywoodu ... :-) Z dalších rolí byla docela fajn mladičká Kirsten Dunst, její "bratr" Bradley Pierce a už od dob Zelené míle má oblíbená Bonnie Hunt. Jumanji je nepochybně pro děti napínavým příběhem a pro dospělé příjemnou oddechovkou. Jedna z pohádek, které se fakt povedli. Pokud jste připraveni ke hře, tak jděte do toho. ()

puchal

Když bych se chtěl dávat na film a nějaké dítě by si chtělo zahrát stolní hru, přiměl bych jej podívat se na tento film jako varování proč bychom neměli právě nic hrát. //hodnocení ovlivněno vzpomínkou na dětství .) ()

Ceberus

Pamatuju si, že mě to jako dítě docela strašilo, jak byli neustále v ohrožení života. :-) Prostě napínavé od začátku až do konce. Toužíte-li po novějších speciálních efektech, zkuste Zathuru. A po zhlédnutí nejnovější reinkarnace Jumanji s Dwaynem Johnsonem ji mohu doporučit jako to nejlepší z "žánru". ()

haWranka

Jako malá jsme měla tenhle film vážně ráda. Smála jsem se, občas se i trochu bála. A po letech jsem si to pustila znovu a stále jsem se bavila. I když už trochu jiným způsobem :) ()

danny_21

Příjemné rodinné pokoukání s na svou dobu povedenými triky, které navíc má prvky napětí v podobě Ďábleské hry Jumanji, která se musí dohrát do konce za každou cenu. Mně se to líbilo moc, mystiky deskové hry se mě nadchla ( skoro jako kostka Cenobitů ) i když jsem se Jumanji roky vyhýbal, a celá ta naháněcí akce v čele s Robinem na všemožnou havěť byla fajn. Škoda, že se z tohodle námětu nepovedlo vyždímat víc a přitlačit na krvavější vlnu, ale to by znamenalo jít jiným směrem, vyměnit dospěláky za děti a taky kulaťoučkou, dobrosrdečnou tvář Robina Williamse :-) - 70 % ()

Kotsour

Nikdy nezapomenu, jak jsem se na Jumanji koukal jako malý kluk, byl úplně perplex ze všech těch efektů a dokonce se u toho bál! I s odstupem času je to moc příjemný film, který sympaticky vybočuje z řady. ()

Zodiak455

Jako malý jsem u toho filmu proseděl spousty hodin.Je to pro mne nezapomenutelný snímek kterému těch 5* nedokážu upřít. ()

Mik_e

Naprostá pecka se skvělým Robinem Williamsem, který zde s přehledem zvládá všechny herecké polohy, od těch komediálních až po dramatické. Krásná rodinná komedie, s prvky hororu a dobrodružna, stárne jen velice pomalu - i když některé digitální triky už jsou z dnešního pohledu přeci jen malinko pochybné. Zaujme i tehdy ještě malá, ovšem velmi talentovaná Kirsten Dunst v jedné z hlavních rolí. ()

Manhatten

Po letech (2014) jsem znovu oprášil magickou deskovku jménem Jumanji (bumbumbumbumbum). Není pochyb. Pořád je to výborné. Film neztratil nic ze svého napětí ani skvělých nápadů, je přesně takový, jak si ho pomatuju. Vlastně ani k těm dnes už zastaralým trikům nemám výhrady, pohodový rodinný snímek s výborným Williamsem. Rád se k téhle hře zase jednou vrátím. ()

Likan7

Svěží nápady, sympatický Robin Williams, hnusný digitální zvířata (ale co chceme na 95 žejo). Jako malý jsem Jumanji měl dost rád, a tahle slabost se mě drží dodnes. Why not? ()

gemi

Triky na svou dobu obdivuhodné, chování postav trošičku stupidní, ovšem z nostalgie dávám čtyři. ()

Inozuka

Poté, co jsem nedávno zkusil pokračování z loňského roku a dostal dávivý záchvat, rozhodl jsem se zjistit, zda nežiji v bludu a již první Jumanji byla nehorázná kravina. A světe div se, nebyla. Velice příjemná a promyšlená dobrodružná komedie s překvapivými zvraty a dobrými fórky. Robin Williams jako vždy úžasný a i dětští hrdinové hrají hodně dobře (Kirsten Dunst již zde napověděla, že bude jednou hollywoodskou star). A na dobu vzniku rovněž povedené triky. Sečteno, podtrženo: technologie se sice výrazně posunula, ale (nejen) scénáristická profese i divácká náročnost nám asi nějak upadla, nebo co ... ()

Wyrdas

Legendární film mého mládí. Robin W. v nezapomenutelné roli "Tarzana" a i mladá Kirstenka zde rozjíždí svou hereckou kariéru. Rodinný film ještě z dob před vulgaritou a trapným "humorem", který bych se nestyděl pustit svým dětem. Ve zkratce, kvalitní rodinná zábava s akcí, zápletkou a originálním příběhem. ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Rock chystá další díl Jumanji

Rock chystá další díl Jumanji

26.04.2018

Jak možná víte, loňský hit Jumanji: Vítejte v džungli! byl přiznaným pokračováním původního Jumanji. Studio Sony tak v podstatě začíná pracovat na trojce, v níž se vrátí na scénu Dwayne "The Rock"… (více)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall