Skřet

Scénografie:

Naomi Slodki

Kostýmy:

Holly Davis

Na moje milé prekvapenie celkom zábavná hororová chuťovka. Taká menej hrôzostrašná verzia vraždiacej hračky Chuckyho. Humor a horor 90-tych rokov mám rád, takže som ochotne prehryzol aj šialenosti typu Leprechaun na skateboarde. A navyše Jennifer je celkom kočka. A na to, že išlo o prvú úlohu, tak ju zvládla na jednotku. Možno keby sa neupísala nekonečnej tragédií typu Friends, bola by z nej dnes nadpriemerná herečka. A nie len pekná tvárička do bezduchých romantických výplodov.(7.1.2011)

• eraserhead666

Skřítek je tedy pěkně nepříjemný parchant. Jenže je strašný průser, že i když se film jmenuje Skřítek, tak zajímavý je jen tehdy, je-li jeho titulní hrdina před kamerou, jinak je to hodně slabý podprůměr. Jennifer Anistone fakgt nemusím a to ani v jejím mladším vydání (i když pravda, jako mladá ještě nebyla tak brutálně afektovaná :-). A vlastně se mi líbila ještě jedna věc – ta košile toho přitloustlého blbečka byla geniální. Jinak mě to moc nezaujalo.(2.4.2012)

Mix komédie s prvkami hororu tú nevýslovne patrí, pretože tolko vtipov ktoré tu vysloví Warwick Davis ako Škriatok, sa nedajú ani zrátať a sú velmi vydarené. Dej Škriatok chce získať späť svoje zlato, ktoré našli dvaja chlapci ktorý sa rozhodnú že si zaň kúpia komixy alebo zaplatia za operáciu. Lenže Škriatok ich bude stále otravovať že chce svoje zlato, a tak budú musieť naň použiť štvorlístok ktorý ho zastaví a tak tu máme šialenú jazdu plnú nečakaných situácií a vrážd pre jedno vrece zlata 80 percent.(16.1.2009)

Můžu potvrdit, že když jsem před několika roky žil a pracoval v Irsku, tak jsem tam Leprechauna zaregistroval. Samozřejmě jen ve formě suvenýrů (ve formě figurek, nebo byl přimalovaný zelený skřítek na podkově pro štěstí i se čtyřlístkem). Co se však filmu týče, tak tato série se mi vyhýbala až do dnešního dne. O její existenci jsem sice věděl, ale zvýšenou pozornost jsem jí nevěnoval. Nicméně v rámci postupného „sjíždění“ známých i méně známých hororových sérií, jsem po ní nakonec přece jenom sáhl. Když už pro nic jiného, tak jsem chtěl vidět mladičkou a začínající Jennifer Aniston. No co si budeme nalhávat, zázraky se nekonali. Tahle hororová komedie je sice skutečně béčko jak vyšité, ale popravdě nic víc než průměr z toho režisér nevyždímal. Nevím, zřejmě to bylo určené pro mladší publikum (což sice vyvracejí ty vraždy), ale já bych rozhodně uvítal, kdyby to bylo víc krvavější a koneckonců i zábavnější. Jo pár vtipných momentů se tu najde, zvláště když skřítek pronásleduje své oběti na trojkolce, nebo kolečkových bruslích, nebo když si hraje s policajtem v lese na schovávanou. V těchto okamžicích jsem se skutečně bavil, ale problém nastal ve chvíli, kdy se mělo přitvrdit. No, lépe řečeno na frak dostala důvěryhodnost - kupříkladu při střelbě z brokovnice (kdy nezůstali žádné otvory po kulkách ani ve zdi, nábytku či samotném skřítkovi…). Podobných chyb a nedostatků tam byla celá řada. Leprechaun je tak v mých očích obyčejné průměrné béčko, které sice neurazí, ale ani moc nenadchne. Pár dobrých momentů tu je, člověk se občas i zasměje, ale jinak žádná sláva. 50%(12.3.2018)

Svižné, zábavné. Leprechaun se zde předvádí v plné parádě.(2.5.2009)

Roztomilé béčko o skřítkovi, který je posedlý svým hrncem zlaťáků na konci duhy, a běda tomu, kdo se pokusí ho okrást. Retardovaný obr byl miloučký, přechytralý spratek byl otravný. Jennifer Aniston a její "ale, nelechtej mě po noze" mě pobavilo a vůbec celá ta atmosféra amerického venkova je fajn. Maska chauna byla děsivá a mně už je konečně jasné, kde tvůrci filmu Saw přišli na nápad s tříkolkou. Btw co se stalo s tim poslednim zlaťákem?(9.5.2012)

• NostraMovies

Vidím,že Leprechaun ma dosť veľa pokračovaní,ale pre mňa to skončilo týmto filmom.Absolútne nemám záujem sledovať toho trápneho malého zeleného zmrda.Podľa mňa je to dosť prúser.(22.12.2013)

Hneď prvé spoznanie škriatka dalo na známosť,že tento film bude mať silu aj v humore.Lebo škriatok bol veselá kopa a mal správne a uštipačné poznámky,čierny humor tu fungoval parádne.Mladučká J.Aniston mala tiež drzé hlášky ale pristalo jej to.Ale vedľajšie postavy boli fádne a ich dialógy tiež nestali za veľa.Z hereckého hľadiska to tiež nebola sláva.Scenáristicky tento film nebol moc premyslený ale aspoň celkové prevedenie pobavilo,len neviem či to mal byť účel.Ešte sa vrátim k tým postávam neskutočne sršali naivitou.Maska škriatka bola veľmi dobrá ale najviac zaujala tá jeho bezočivosť,zlomyseľnosť a duša malého dietata.Tieto tri aspekty boli na vysokej úrovni,len škoda že ako celok to už bolo o niečo horšie.Ci sprostučkými postavami,scenáristickým fiaskom alebo viac zameraným na komédiu ako na horor.Ale jeden film je podobný a to Gašparko Zabijak ale tento ma bavil viac.A ten koncoví rozklad bol efektný.(9.9.2014)

• Morholt

Hloupý béčko postavený na tom, že Leprechaun lítá po okolí tu na tříkolce, tu v šlapacím autě, ale nejčastěji pěšky, a bije a kouše každýho, kdo mu nechce říct, kde má zašantročený zlaťáky. U toho se nahlas a debilně směje. Vlastně to ničím pořádně nezaujme, pokud nepočítam mladičkou Jennifer Aniston, která tady ztvárnila totální káču. 10%(25.6.2012)

Doufal jsem, že snímek „Skřítek“ bude trochu vtipnější, že to bude trochu větší jízda, ale přesto jsou zde docela dobré, hororové nápady, hlavně v rámci zabíjení. Film je krvavý, ale není vyloženě brutální. Přece jen to není tak explicitní, jak by to explicitní být mohlo. Snímek neurazí, ale bohužel ani nenadchne, protože spojení hororu a komedie zde není příliš epochální.(25.10.2016)

Malý hororový hit, ktorý spustil sériu čítajúcu niekoľko dosť častí, a to dokázal len málokto ( Jason, Michael, Freddy či Pinhead ). Sexy Anistonka v 90tkových šortkách, tomu pridáva už len ten povestný kultový status.(1.6.2020)

Podobný filmy moc nemusím, dívat se na trpaslíky mě nebere. Tohle naštěstí je vsazené hodně do komedie a celkem i do pěkné vyvraždovačky, tak že v pohodě. Jo když skřítek hamoun tak se nedá nic jinýho čekat.(23.9.2012)

• Martin741

Leprechaun je dalsi z rady priemernych hororov o tom, ako vrazdy pacha tentokrat skriatok, ktoreho sa da zastavit len stvorlistkom....... LOL 30 %(13.3.2013)

Hodně zábavná volovinka v čele s šíleným Leprechaunem, který podává jednu hlášku za druhou. Občas snímek působí jako parodie a v podstatě mi to přišlo, že to absolutně postrádá jakoukoliv uměleckou hodnotu, ale chtěla jsem si aspoň prvním dílem vyplnit svoje mezery v hororech z devadesátých a udělat si jakousi průpravu, abych se pak mohla těšit na remake. Warwick se do role hodil výborně, asi ani nebudu říkat proč :D A vžil se do ní s velkou vervou a energii. Děj je poněkud absurdní, ale sranda to byla.(11.6.2014)

• otík

No to vám byl teda film. Náhodou jsem viděl asi závěrečných 10 minut v televizi a doslova jsem "nestíhal", co všechno jsou Amíci schopni natočit. Pohled na mladičkou Aniston stál za to, skřet byl také slušný, no ale ten zbytek? Nedokážu si představit, o čem mohlo být předchozích 80 minut filmu, ale konec mi zcela stačil.(2.5.2013)

Jako čistý horor nefunguje, jelikož jde o komedii a bavit. To se Leprechaunovi daří a já jsem spokojený. 55%(12.7.2014)

Do domu se nastěhuje rodinka a pouhou náhodou zapříčiní, že se skřet dostane z bedny, kde přebýval deset let. Jakmile opět pocítí svobodu, začne aktivně pátrat po svých zlaťácích. Tento film stojí u zrodu celé série o zlém skřetovi, který mluví ve verších a úzkostlivě střeží svůj poklad. Běda tomu, kdo mu ukradne jeden z jeho kouzelných zlaťáků. Budeme svědky bláznivých honiček, vtipných hlášek a bohužel i pár hluchých míst. Role Leprechauna byla doslova ušitá na míru Davise Warwicka, jenž z ní (postupem času) udělal kult. První díl bych označil za průměrný. Z celé série mám nejraději třetí díl.(18.1.2011)

Film dělá dobrým hlavnš ten psychopatickej skřítek.. a pak velmi hezká JA, no v těch džínovejch kraťáskách...jéjej. 5/10(10.5.2012)

Horor s leprikónem? No... horor, nebudeme přehánět, ale jako komedie to bylo zábavný. Přistupoval jsem k tomuto filmu trochu skepticky jako dříve k Wishmasterovi, kde mi džin coby hlavní záporák taky moc neseděl do krámu, ale zatímco Wishmaster byl brutální mazec, skřet poněkud zaostává. I když byl příběh nekutečně jednoduchý a hloupučký jako jeden z hlavních hrdinů, díky tomu suprovýmu malýmu hajzlíkovi v zeleným oblečku prostě nemůžu jít pod tři.(1.7.2011)

Kdybych viděl film jako dítě tak bych možná i bral Skřítka jako horor,ale takhle to je jen komedie. A stejně se mi to líbilo u některých scén jsem se zasmál a u horších vlastně taky. Pohodová oddechovka,která má hnusného skřeta,starou farmu.Navíc má taky mladou a sexy Jennifer takže +1 hvězdu jen za ni. 60%(22.9.2013)