Ročník 1991 právě odmaturoval. Koná se slavnostní předávání výsledků zkoušek. Student Michael Corben ke svému zděšení zjišťuje, že profesorka Groberová ho nenechala projít z francouzštiny. Otec je sice silně rozezlen, ale nakonec svolí, aby jel Michael s klubem francouzštiny, který vede právě paní Gruberová, na prázdniny do Francie. V té době CIA ztrácí svého vynikajícího agenta Bladea, jehož v Evropě zabili, protože toho příliš věděl. Byl tam se supertajným posláním, totiž objasnit sérii záhadných úmrtí ministrů financí evropského společenství. Agenti CIA jsou toho názoru, že další obětí bude Augustus Steranko, vlivný muž, který se právě stal vrcholným představitelem evropského společenství. Je třeba ho za každou cenu ochránit. O to se má postarat agent britských tajných služeb, který má zanedlouho přiletět a který bude pracovat pod krycím jménem .... Michael Corben. Pravý agent je ovšem zastřelen už na letišti a zcela pochopitelně dojde k záměně se studentem Michaelem, který se spolužáky a paní Groberovou právě nastupuje do letadla... (oficiální text distributora)

geklon

Tohle je asi poslední jednorožec z mého útleho dětsví, který jsem měl zakódován kdesi v zádu...v hlavě a nebyl schopnej dlouhoooou dobu identifikovat, co je zač. Byl to první film, na který mě vytáhli ze školy v první třídě, s titulky, skozama a sprostýma slovama.Když už to člověk našel, tak se na to po těch 25 letech podívá né? A musím říct, že tahle, dnes již retro teenege spy action comedy je vážně cool. Bavím se. ()

Master19

James Bond i Terminátor mohou Michaelovi Corbenovi jen tiše závidět. Tento agent samouk zvládá smrtelné nebezpečí levou zadní a padouši padají jako přezrálé hrušky. Jednou z nejlepších postav akčních parodií vůbec je potom učitelka francouzštiny, nemá chybu. Béčkovost a přehnanost je však místy natolik patrná, že více hvězdiček přihodit už nelze. ()

shantim

Dobrá, zábavná a špionážní komedie, ve které je spousta "bondovských" hraček a opravdu hodně nadsázky. 68% hvězdiček ()

Brain-D

Povedená zábavná parodie na bondovky. Film je klukovi, který propadá ve škole z francouštiny a letí na výlet do Francie, kde ho učitelka má trápit z francouštinou. Ale na letišti je muž ze stejným jménem,ten bude zabit a dojde k omylu a kluk se najednou stane agentem. Všichni se ho budou chtít zbavit a o jeho třídě a učitelce si budou myslet, že je to banda žoldáku vedená dávným agentem :D ...mírně mi to připomínalo Austina Powerse :) ()

PetrPan2

Arcilump v podobě Evropského byrokrata bažícího po zavedení Eura... opravdu vtipné a nebýt toho stupidního závěru dal bych i čtyři hvězdičky. Jen malé upozornění, ten film nevznikl v roce 1981 jak je tu uvedeno, ale v roce 1991! ()

jitrnic

Někdy před lety jsem měl pocit, že tenhle film prostě MUSÍM vidět, teď po letech se mi to konečně povedlo a budu si pro příště pamatovat, že na některé věci z dětství je lépe zapomenout... ()

blackJag

Osumdesátková pseudo hvězda a uměle vyhoněný sexsymbol Richard Grieco natočil svůj pravděpodobně nejlepší film hned na začátku své "kariéry" a je jím tato odpověď na dobrodružství agenta jejího veličenstva Jamese Bonda, která se nebere moc vážně, ale zároveň nepůsobí parodicky (a pokud ano, tak jen v náznacích). Dnes je film díky odpudivému soundu a mládežnické módě předčasně zestárlý, ale pobavit ještě dokáže. 60% ()

m.a.t.o.

V podstate priemerný film, ale v rámci teenagerských komédií je to (spolu s Road Tripom) asi to najlepšie čo som videl. Práve preto pridávam bonusovú hviezdičku. 70 % ()

iXtr3m3

Také viac televízne ako kino spracovanie. Samozrejme nemožné hodnotiť na dnešnú dobu, ale skúšam spomínať aj na to, ako to na mňa pôsobilo ako na dieťa pri prvom zhliadnutí. Kedysi viac ako fajn, dnes už len taká jednohubka pri obede alebo popoludní. ()

peetriss

Když jsem tento film viděl jako raný puberťák, docela mě bavil. Dnes, při opětovném shlédnutí, nelze přehlédnout naprostou scénáristickou křeč, která je však jemně kompenzována vysokou dávkou nadsázky cílící na mladé publikum s jemně parodickými náznaky popichujícími filmy typu Bonda. Skvělá učitelka francouzštiny, překrásná mladá Gabrielle Anwar, vyžívající se Linda Hunt, na druhou stranu však velmi nesympaticky obsazená hlavní role Richardem Griecem, jehož konec v céčkových produkcích studií typu Asylum aj. byl nevyhnutelný - toť k hereckému obsazení. ()

arcticsky

Při této snad parodické napodobenině Velkého blondýna s černou botou kombinovaného s bondovkami jsem se náramně bavil.... ()

Radek.SCH

Ze začátku to vypadalo na něco podobného jako Muž, který věděl příliš málo, ale každou novou minutou se to řítilo do vod trapnosti a předvídatelnosti. ()

drakodlak

4* za první shlédnutí filmu někdy v roce 1995 (to sem byl ještě na ZŠ), teď to dávali v TV na Nova Cinema, tak jsem si to nostalgicky pustil a dneska bych tomu dal tak * nebo **. Někdy je hold lepší nechat si vzpomínky, než to vidět znovu ;o). ()

MickeyStuma

Akční komedie s prvky parodie je velice zábavný film. Obsahuje vše, na co jsme u špionských příběhů zvyklý. Nezapomnělo se ani na představování bondovských vynálezů. Jenom hlavní postava je, a to ještě omylem, studentík. Humor je přiměřený a akční scény jsou povedené. Hudba připomíná 80. léta.a skvěle podbarvuje akci. Český dabing je klasicky zprasený, takže film zbytečně shazuje. Akční zábava pro každého. ()

helloween93

Naprosto ujetá píčovina, u které se budete bavit. Agent Michael Corben je v úvodu zabit vrahem na letišti a jeho úlohu nevědomky přebírá Michael Corben - student a douche, který letí s třídou na prázdniny do Francie. Z castingu jsem znal jen toho generála, ale všichni záporáci byli zahráni skvěle. Soundtrack, stylizace a feeling byly doznívající 80’s. Snímek produkovalo studio WB a ten kiny prošuměl bez většího diváckého zájmu. Na film jsem narazil v rámci knihovny vysílání kanálu AMC. 4* ()

wito

napriek tomu, ze je tu vsetko riadne pritiahnute za vlasy, dalo sa to pozerat a bola to aj trocha sranda. filmy ako tieto patria k celkom prijemnym nenarocnym oddychovkam. ()