Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

kulyk

Po zhlédnutí začne nejeden frustrát významně mrkat na mamku, podstrkovat jí seznamy jmen sousedů, nadřízených či oblastních ouřadů - a očekávat od ní trvalé řešení. A tak to má být, kurde, když mě sem vyprskla, tak ať mi trošku umete cestičku, že. Film v ničem nevadí, jen těžko nadchne, na postkoitální zívanou ideální. ()

JAn

Ze začátku film sice trochu pokulhává a ztrácí se v trapných vtípcích, s příchodem nové hospodyně se ale celá atmosféra mění a na řadu přichází ten pravý černý anglický humor. Rowan Atkinson konečně odhazuje svůj typický idiotský výraz a v roli sympatického vikáře dokazuje, že skutečně umí hrát. Přesto největší hvězdou večera zůstává samotná hospodyně, Maggie Smith. S přehledem strčí všechny ostatní herce do kapsy a coby šarmantní postarší dáma, která by (ne)ublížila ani mouše, si získá srdce všech zúčastněných. Aby bylo jasno, ta čtvrtá hvězdička patří hlavně jí. ()

petero

Musím pochváliť distribútorov za slovenský názov filmu, naposledy sa tak trafili pri filme Amores Peros – Láska je kurva. Jemný anglický humor, Atkinson a jeho rozhovor s Bohom v kostole pomocou vypínania mikrofónu, alebo Patrick „Dirty Dancer“ Swayze ako golfový zvodca (hlavne keď sa predvedie v tangáčoch) sú super. ()

Tom_Lachtan

Bavil jsem se převelice, je mi líto lidí, kteří si film pustí v domnění, že se bude jednat o bžiliontou variantu na mr. Beana, skvělé herecké výkony! ()

Xmilden

Britský suchý humor v každé vážnější situaci považuji osobně za jednu z nejlepších věcí na světě. Nicméně od Rowana Atkinsona budu mít přecejen raději jeho eskapády Mr. Beana. Patrick Swayze nicméně přinesl do filmu o jedné hodně nekompromisný uklizečce příjemné osvěžení. 60% ()

sepp

Opět jeden překvapivý kousek. Ze začátku, a vlastně celou první půlku, hodně pomalý rozjezd a pouze jedna jediná scéna (se psem) vlastně dává tušit věcím příštím a udrží člověka se koukat. V druhé půlce už je to ale slušně rozjeté a člověk se baví až do úplně posledního záběru filmu. Takže za mě milá, rodinná černá komedie a hlavně milé filmové překvapení. ()

darkrobyk

Milá černá komedie mi připomněla zlaté časy té české...( Čtyři vraždy; Pane, vy jste vdova; Konec agenta...). Trojice Thomasová - Smithová - Atkinson je skvělá, zdárně sekunduje ve vedlejší roli i Swayze. Uklízečku jako je Smithová by člověk občas potřeboval. Zatočí s otravným psem ( taky nám každou chíli nějaký vyje pod oknem), nepříjemným sousedem i chlípným a vypočítavým milencem. Pohled na dno jezírka evokuje bazén z Konce agenta W4C či garáže ze Čtyři vraždy stačí, drahoušku.... ()

kinej

To se mi libí na Britech, že i kýč, respektive průměrný námět, umí kvalitně zpracovat. Romantická komedie, tak dostane vyšší úroveň. Stejný námět by byl v Hollywoodu přetvořen v tuctovou, podprůměrnou, teenagerovoskou a hlavně bezcennou komedii. Ale na ostorvech si potrpí na urřčitý standard. Univerzální uklízečka je toho příkladem. Je kvalitně natočena, ohudebněna a zahrána. Rowan Atkinson zde ukazuje jinou rovinu svého komediálního talentu, není zde za přihlouplého slizouna, ale za přihlouplého sympaťáka. Patrik Swayze je jako úchyl ideální. ()

Jamal

Mr Bean převlečený za faráře a babička vražedkyně převlečená za uklízečku do domu svých potomků, o které to nikdo netuší. Ale až začně pomaličku odklízet nejen odpadky, tak se začně dít spousty věcí. A jaková matka, taková dcera tu platí dvojnásob. ()

juta

Někteří lidi potřebujou nějak popostrčit, aby dělali to co mají a co je správné. I takovýmhle způsobem to lze udělat :-) Příjemně poutavý film se skvělými herci. ()

ajuska

Zajímavá a povedená černá komedie. Příběh se příjemně zaplétá, herci se pěkně doplňují a vůbec se na to tak nějak hezky dívá :) Co se týče scénáře a samotného provedení, tak zde má Uklízečka samozřejmě své mouchy, ale nic, co by se nedalo celkem snadno přejít. ()

Jacinda

Překvapivě dobrá komedie se sarkastickým nádechem. Dobré herecké obsazení, originální námět, vtipné vtipy a to vše zasazené do malebného anglického maloměsta. Ráda se na tento film podívám, když hledám podivné uvolnění... ()

JohnnyD

Nie až tak vtipná čierna komédia, ktorej najväčšou devízou je upršaná atmosféra anglického vidieka a utlmený introvertný Rowan Atkinson. ()

Hromino

Vynikající komedie plná černého humoru, vynikajících herců a skvělého děje. Tohle je prostě taková moje srdeční záležitost, pro kterou mám hroznou slabost a jsem schopen určité pasáže odcitovávat zpaměti, třeba tu s brokolicí. :) ()

petaspur

Grace je roztomilá stará dáma s milým úsměvem na rtech. Je ochotná udělat cokoliv, aby rodina, do jejíž služeb nastoupila jako hospodyně, měla vše, co potřebuje. Grace také dokáže údery různými tupými předměty ukončit obtěžování rodiny ze strany přítulného pejska, nerudného souseda, nevhodného milence nebo předsedkyně okrasného květinového výboru. Obzvláště nebezpečné zelenomodré řasy brzy asi nebudou tím největším problémem, který leží na dně vikářova jezírka. Vikář mezitím vykládá vtipy v kostele a je spokojen s tím, že jsou všichni šťastni. ()

hippyman

hodinová nuda jakžtakž vykoupená poslední třetinou, která to ale stejně nevytáhne na lepší než průměrný zážitek... no ale aspoň to nebylo založeno na fekálním humoru, beďarech a kýblech sprostých slov... přesto, univerzální usínačka. 60% pozn. red.: já nevim, pro mě je prostě britský humor buď naprosto mimo, nebo ho žeru. nic mezi. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +roztomile zábavné, Patrick Swayze, Maggie Smith, Rowan Atkinson a Tamsin Egerton=báječné obsazení, melodie, které zazní -přesto že je to komedie a o zábavné situace není nouze, trhat se smíchy nebudete, nechybělo moc a bylo by to na pomezí nudy, tedy alespoň v některých pasážích/// Černá komedie tak jak je Britové umí. Kdo je má rád bude nadmíru spokojen, kdo jim nehový, asi názor nezmění. Já jsem však spokojen, je to příjemná oddychovka s půvabnou a melodickou hudbou, která se poslouchá sama o sobě výborně. Je to taky film s milím příběhem a fain herci. Je to tedy příjemné./// Celkem 66%/// ()