poster

O psu, který ukončil válku

 • český

  Pes, který zastavil válku

 • český

  Válka kulichů

 • francouzský

  La guerre des tuques

 • slovenský

  Pes, ktorý ukončil vojnu

 • anglický

  Dog Who Stopped the War, The

Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

Kanada, 1984, 92 min

Producenti:

Nicole Robert

Kostýmy:

Huguette Gagné
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • noriaki
  *****

  Dětské filmy jsem neměl rád ani jako dítě, ale najde se pár kousků, na které nedám dopustit dodnes. Tenhle má co dát i dospělým, protože se může pochlubit silnou myšlenkou a přesahem. Zařadit tohle rodinné drama mezi proti-válečné snímky je možná trochu přiražené za vlasy, ale je pravda, že máloco na mě udělalo takový dojem, jako scéna ukončení bojů. Válka se jeví jako nezbytná až do doby, dokud Vám nesebere něco, co už nikdy nemůžete získat zpátky. Pak se stává nelidskou.(12.5.2016)

 • zdeny99
  ***

  Viděl jsem to asi po 25 letech a jediné co mi utkvělo v paměti, je ten emotivní závěr, kdy skončí klučičí válka ve sněhovém hradu. Po čtvrtstoletí mi to už spíše přijde jako film s nepříliš zvládnutými dětskými hereckými rolemi a také ploché dialogy srážejí jinak docela příjemný příběh. [293. hodnocení, 13. komentář, 79%](22.3.2019)

 • juta
  ***

  Film působí hrozně mile. Takové navrácení do dětských let a stejně na tom je i děj. Dělaný pro děti a není nikterak složitý. Jen škoda, že jsem ho neviděl jako malý, protože by to byla nostalgická dávka a ten konec byl trochu smutný, ale poučný.(3.2.2019)

 • duklak2
  ****

  [spoiler na konci komentu] Ještě, že pročítám diskuzi "hledám film", protože bych si na tento snímek asi nikdy nevzpomněl. Za což se stydím. Nechápu, proč je televizí opomíjený. Viděl jsem ho před mnoha a mnoha lety, kdy jsem byl ještě ve stádiu zvaném "dětství". Vím, že tam byly dvě party dětí. Jedna parta měla psa bernardýna a jednoho dne se děti z obou part rozhodly, že budou mezi sebou válčit. Postavily si ze sněhu pevnosti. Jediný, komu se bitva nelíbila, byl bernardýn a rozhodl se, že „válku“ musí zastavit. Jen nevěděl jak. A tak ho v jednu chvíli napadlo, že z té jedné party, které patřil, vyběhne na tu druhou pevnost. Jenže to dopadlo velmi smutně a i když já psy nemám rád, tak zde, tohoto bernardýna mě bylo velmi líto.(14.10.2008)

 • KapitanKuraz
  *****

  Hodnotím s óóbrovskou dávkou nostalgie a hlavne vďaka spomienke na ten pocit keď som to ako decko pozeral, bolo niečo viac ako týždeň pred zimnými prázdninami, ja som nasimuloval chorobu a tak si ich parádne predĺžil, no a presnejšie, toto bol ten film čo išiel v telke keď mi to víťazne prešlo u pediatra a ja som došiel domov s úsmevom malého spokojného hajzlíka na tvári.(26.3.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace