Šinobi

• Japonsko 忍 SHINOBI (více)

Příběh filmu nás zavede do souboje dvou znepřátelených vesnic, kde obyvatelé oplývají super schopnosti. Po dlouhých bojích přijde doba míru, která je ovšem po určité době narušena příkazem Hatori Hanza, že 5 vybraných zástupců z každé vesnici se utká v boji o čest vesnice. Na pozadí těchto událostí se ještě odehrává milostný příběh dívky a muže ze znepřátelených vesnic. Příběh nabírá obrátky poté, co zástupci obou vesnic vkročí do lesa. Do paláce k císaři totiž může přijít jen jeden. (sheen)

Rudovous

Krasne natoceny pribeh, efektne zpracovany, nemam vetsich vyhrad snad krom bojovych scen na muj vkus prilis rozvleklych . ()

swamp

Tento japonský snímek by se dal svým základním rámcem přirovnat k filmům podobným Mortal kombat. Jenže Shinobi je mnohem inteligentnější a propracovanější, což mu jistě sluší. Skoro bych si troufl říct, že je inspirován filmy Yimou Zhanga..narozdíl od těch však oplývá fantasy prvky. Takže pokud se chcete odreagovat a nebaví vás tupý Van Damme, Shinobi je jasnou volbou. ;) ()

teutates

Oceňujem myšlienku "pokémonov" prenesených na ľudské bytosti pomocou tajomna a mystery... trošku slabšie efekty, tento jav u mňa môže vzbudzovať aj vekový rozdiel výroby a môjho prvého "kuk-u".., avšak ako celok veľmi zaujímavé a pútave. Azijská kultúra má niečo do seba... 7/10 ()

predators

Slušné triky, zajímavé charaktery a nevyužitý potenciál. Bohužel, zklamání z tohoto mixu mnoha bojových filmů je větší, než jsem čekal. Slibný začátek a především "představovačka" hlavních hrdinů, slibovali mnohem více. Dalším slabším článkem je příběh, který nepřináší mnoho nového a pouto mezi "Romeem a Julií" mi taky nepřišlo nejsilnější. Jak již bylo zmíněno, to co drží Shinobi nad vodou, jsou bojovníci a jejich "skilly". 60% ()

nash.

Geniální. Zdánlivě jednoduchý příběh, zdánlivě efektní vyvraždovačka. Ale to je jen obal, pod kterým se ukrývá klenot. Nádherně natočený, plný citu, tragiky, beznaděje i naděje. ()

FrodoF

Poctiví akční historický fantasy film s dobrými akčními scénami a hrdinami s vychytanými bojovými schopnostmi. A konec je pěkný. ()

becki_tu

Japonci to s poetičností a délkou záběru mají tendenci přehánět a nejinak tomu je i u Shinobi. Bohužel filmu výrazně chybí i tempo a rovněž zamrzí i absence nějakého strhujícího prvku nebo momentu překvapení, protože všechno (jak nakonec většina diváků zjistí) stejně dospěje do očekáváného duelu hlavních postav, který je - stejně jako většina ostatních soubojů - velkým zklamáním. Navíc použití počítačových triků v některých scénách doslova bije do očí. Asi už i na japonské filmaře dolehl syndrom "nedostatku originality a invence". 50% ()

Lama.Lama

Krásná vizuální stránka není vše.. Schopnosti Shinobi byly luxusní, ale na můj vkus nedostatečně využity. Nějak mi to zpracování nesedlo, ani přesně nevím proč. Slabší 4* ()

Krt.Ek

Japonci, klamou tělem, mršky, ale jako chápu, oni mají přeci úplně jinou mentalitu a hodnoty. Tváří se to jako příběh Ho a Ji, je to však příběh Ho a Ji? Uvažme. Zaposlouchávám se do tónů lásky. Slyšte ten šepot přicházející od řeky, rušený jen šumem lesa a zpěvem ptáků. - Ach Gennosuke Gennosuke, proč jsi jen Gennosuke, proč jsi synem Oněch? - Ach Oboro Oboro, proč naše láska není než sen, sen, z kterého jsme nuceni se probrat? To život nenabízí nic než válku? Strach a umírání? - Nám žel nikoliv, pro vrchnost jsme jen extrémně výkonné, a tím nebezpečné, zbraně. Vlastně nejsme ani lidé, nýbrž věci, hračky v rukou mocných, pěšáci na šachovnici. - Postavme se spolu té kruté sudbě, nesmiřujme se s tím. Bojujme. Pro život a za život, pro svobodu a za svobodu a pro lásku a za lásku. - (Oboro mlčí) - Pro život a za život, pro svobodu a za svobodu a pro a za lásku lásku! - (Oboro stále mlčí) - (Pak už mlčí i Gennosuke). On mlčí, ona mlčí. Mluví a rozdává Osud! Povinnost, toť váš šat! Věrnost nadevše! 75% ()

Z0oMb3E

Liéétam v tom tiež, liéétam v tom rád...Poďme si teda zaletieť do Verony po námet ktorý nikdy nesklame. Prihoďme kus katán a nejakého samuraja a nindžu, nech to nieje také okaté. Pardon aby to vyzeralo echt šikmookato! Samozrejme kto sa nevyžíva v rinčaní mečov a vysokých kopoch, lietaní a hudíniovských bojových schopnostiach si film moc neužije. Však v ňom vlastne o nič iné nejde. Všetky tie romantické a dramatické odbočky absolútne nefungujú. No aj napriek tomu že celý film vypadá ako teambuildingová ekšn v lese dá sa na to pozerať. Niekto pri paleopaintballe dostane do nosa, medzi niektorými to zaiskrí a...GAME OVER. ()

Ender66

7/10, keďže sa mi do konania postáv ani pri všetkej mojej snahe nepodarilo vcítiť a preto na mňa film pôsobil chladne. ()

Tony.cs

Tady se něco úplně nepovedlo. Tvůrci zjevně nevěděli jestli to má být akční, či dramatické. Je to utahané a těch několik soubojů je sice dobře zvládnutých, ale vzhledem ke schopnostem "nadlidí" i dost odbytých. Konec mě nedojmul, spíš ironicky pobavil. I tak jsem si film ale docela užil. ()

raimi

Už dlouho předlouho jsem tenhle film chtěl vidět. Taky jsem si v poslední době velice oblíbil Taka Sakagučiho, a tak jsem si řekl, že je čas pustit si další biják, v kterým se objevil. Ale to zklamání, to hořký zklamání. Spousta trapnýho digitálního bordelu, poooomalý tempo, rozplizlá atmosféra, tuny melodramatickýho velekýče, postavy, na kterých člověku nezáleží... no a ta poslední půlhodina, to bylo nekončící peklo na zemi. ()

dawe04

Epická fantasy nepostrádá poutavý a úderný příběh, stylové hrdiny ani nadprůměrnou bojovou choreografii. ()

runner85

Film s hlbokou myšlienkou, kde som zo začiatku nechápal úmysel pána pánu, že aký dôvod mal na to, aby príkazom proti sebe postavil bojovník 2 osád, ktoré síce dlhé roky proti sebe bojovali ale už dlho žijú v miery. Hlavným úmyslom nebol strach z toho, že by sa azda obával ich super schopností, ale hlavne to, že zašli moc ďaleko, predsa ľudský tvor nie je na tomto svete aby zabíjal a mal neustále strach, láska a priateľstvo sú tie hlavné dôvody. Film je doplnený krásnou hudbou a nádhernou prírodou ... krásny filmový zážitok ! ()

wipeout

Veľmi veľké sklamanie a to napriek tomu, že podobne ladené filmy mám naozaj v láske. Tuctový dej, nasilu originálne bojové štýly jednotlivých charakterov, ktoré často vyvolávali viac smiechu ako nadšenia. Postupne človek pri tej nude začal vymýšľať prezývky jednotlivým bojovníkom ako napr. Krumpla, rukávnik a pdoobne.) a už to samé asi svedčí o ich enpresvedčivosti. Okrem toho nie veľmi vydarené efekty uveriteľnosť a prirodzenú synergiu rozbúravali už v základoch. A ten koniec to nepotrebuje komentár, tustovejšie to už ani nemohlo byť. 1,5* ()

Petfruf

Ze Shinobi mám docela rozporuplné pocity. Filmy samotný je vizuálně a hudebně velmi zajímavý. Má i pár dokonalých momentů. Ale co mě vadilo asi nejvíc, že mi žádná z postav nestačila přirůst k srdci, ani na to ve filmu vlastně nebyl čas. I přes krátkou stopáž se místy vleče. Motivace postav mi přišla opravdu divná - v podstatě umí jen bojovat a nic víc. A o tom, proč jsou vesnice znepřátelené také nevím nic. Naštěstí konec filmu mě příjemně překvapil a zvednul hodnocení o jednu hvězdu nahoru. ()

dee-key

To byl po dlouhý době jeden z lepších ninjovských filmů. Takhle kdyby natočili Naruta (místo těch tří kvadrilionů dílů) tak mohl mít jen pár epizodek a všichni by byli spokojeni. Shinobi má potenciál, má nápad, má výborné vizuální zpracování, má poetiku, má tu zvláštní asijskou mentalitu, kterou jsem nikdy nepochopil a hlavně jsou tam pěkný souboje. Rozhodně líbilo. ()

Tyckin

Od tohoto snímku jsem čekal o dost více než jsem dostal, značně laciná a nezajímavá akční "pohádka". Zoufale slabá úvodní zápletka, o celém příběhu se dá prohlásit to samé, pokud lze vůbec o příběhu mluvit - vlastně je to celé jen o nepříliš zajímavých soubojích a troše romantiky mezi vůdci dvou znepřátelených táborů. Aniž bych věděl kdo produkoval hudbu, poznat to nebyla potíž, ačkoli Iwashiro Tarô umí rozhodně i lepší kousky. Nakama Yukie mne vlastně ke snímku přivedla a tak trochu toho lituji - ač jsou její půvaby nesporné, průběh filmu ani herecké výkony již krok s její krásou zdaleka nedrží. 60% ()