Nezapomenutelná dvojka Lilo a Stitch se vrací v novém celovečerním pokračování filmu studia Disney - Lilo a Stitch 2. A opět se budou snažit udržet všechna rodinná pouta, i když se zdá, že někteří přátelé a příbuzní si jsou na míle vzdáleni. Stitch si žije na Havaji velmi dobře a klidně. Usilovně pomáhá Lilo, která se připravuje na velkou ostrovní soutěž v tanci Hula. Na stejnou soutěž, kterou před léty vyhrála její máma. Všechno jde jako po másle až do chvíle, kdy se u Stitche začnou objevovat nekontrolovatelné poruchy chování, které začnou převracet všechno naruby. Teď se musí Lilo, Nani a Jumba opravdu snažit, aby zachránili svého malého přítele. (HBO GO)

Dever

Soundtrack Joel McNeely: 1. Hawaiian Roller Coaster Ride ,2. A Little Less Conversation [Junkie XL Remix] ,3. He Mele No Lilo ,4. The Old Hawaiian Song ,5. I Need Your Love Tonight ,6. My Little Grass Shack ,7. Rubberneckin' ,8. Pineapple Princess ,9. Lahaina ,10. Rock-A-Hula Baby ,11. Always ,12. Aloha 'Oe ,13. Hawaiian Roller Coaster Ride , ()

zelvopyr

Trochu nastavovaná kaše, bohužel postavy jsou v ní jen proto, že byly v jedničce -- tam se jich na prima příběhu uživilo víc. Tady příběh moc nenesl :-( ()

rikitiki

Hodně slabý a už několikrát vyvařený čaj. Bez nápadu, bez legrace, zjevně jen za účelem ještě trochu podojit figurky známé z úspěšného prvního filmu. Neděje se nic, jen modrá příšerka z vesmíru se bojí, že v ní převáží zlo nad dobrem. Zní vám to školometsky? Taky, že je! Poselství o důležitosti rodiny do vás Disney bude vtloukat s jemností parního buldozeru. SHRNUTÍ: Kterak ziskuchtivé pokračování může divákovi zpětně znechutit i původní docela milý film. ()

UncleG

Zatímco na prvním dílu Lilo a Stitche si pošmákne i dospělák, dvojka je zacílená vyloženě na dětské publikum a pokud je vám omylem víc než dvanáct let, těžko vás tenhle snímek obohatí. Ďábelská holčička, příšerka z vesmíru a další porce citovýho vydírání ve velmi jednoduchém příběhu o stokrát rozředěné bramborové kaši zvané "Rodina základ státu". Po dějové stránce pak připomíná spíš epizodu televizního seriálu, než celovečerní film, takže dalo by se říct: ideální věc, kterou pustíte svým fakanům, a můžete si u toho s klidem vyžehlit nebo umejt okna. Bohužel... ()

Streeper

O něco slabší než první díl, ale stále vtipné a nějaké super hlášky se tam vždycky našli. Lilo a Stich prostě neomrzí. ()

honajz2

Těch direct-to-video pokračování slavných disneyovek se bojím asi celkem oprávněně, protože vznikají skutečně jen pro větší výdělek na určité značce a jejich kvalita by měla být, no... prostě slabá. Tady to docela platí taky. Sice to rychle uteče, asi dvě vtipné scény se tu najdou a děcka to zabaví, ale na jedničku to nemá ani omylem a ten příběh stojí za starou belu, navíc je na něm dost poznat, jak tvůrci ani neměli potřebu pracovat se vším, co zde rozjeli a tak to celé zakončili úplně lacině a bez jakékoli aspoň drobné kreativity. Přitom se to dalo úplně jednoduše propojit a mám pocit, že by to propojení napadlo i obyčejné dítě. Ale jak už jsem psal výše - špatné to není, na jedno zhlédnutí je to celkem v pohodě a světlé momenty se tu najdou, ale jinak to za moc nestojí. Lepší 2* ()

C0r0ner

Typická dvojka, kde invence a smysluplný děj ustupují touze po rychlém výdělku. Vtipy fungovaly i tentokrát a díky kraťoučké stopáži to i pěkně uteklo, ale vnitřně neměl film vůbec žádnou hodnotu. Šaškování ústřední dvojice mě ale bavilo, takže to nakonec vytáhlo alespoň na průměr. 50% ()

majo25

Filmi nema na jedničku, aj preto, že príbeh je totálne o ničom. Ešteže to zachraňuje animácia, postavy z prvého dielu a čiastočne humor. Hodnotenie: 50% ()

Trustme

Tvůrcům zbyly zřejmě ještě nějaké "nápady" a tak nakreslili hodinu trvající pokračování. Celý děj se týká zlobení Stitche, které je mu primárně souzeno, ale on se snaží civilizovat. Bohužel se u něj objeví nepřizpůsobivé symptomy zuřivosti a neovládání schizofrenních stavů. Dostavují se nepříjemné flashbacky, kterých se Stitch marně zbavuje konáním dobra. Přes tuto diagnózu, jde stále ještě o Disneyho tvorbu se vším všudy a s opět chytře naordinovanou hudbou božského Elvise. ()

OughJay

Kouzla druhý díl Lilo a Stitche určitě nepozbyl, přesto se však kvalitou a kreativitou pohybuje poměrně daleko za svým předchůdcem. V každém druhém záběru totiž dvojka ždíme jedničku a nenabízí prakticky nic vlastního a nového. Příběh nemá takovou sílu ani drive a mnohdy jen dlouze přešlapuje na místě. Postavy samotného Lila a Stitche jsou ale stále napsány dobře a hluchá místa i zde zachraňuje Elvis. :) Stitch: "Uh-oh. Badness coming on." ()

Koda

Ono je těžké takhle z voleje něco napsat po sledování pokračování Lilo a Stitche, protože tenhle příběh byl opravdu jak na vlnách. Jednou se něco podaří, potom se zase něco pos... a takhle to šlo celou dobu a bohužel ani celkem smutná scéna tomu nějak moc nepomohla. Příběh jako takový je celkem fajn, Lilo a její "kamarádky" dostali za úkol natrénovat na soutěž jednu píseň, která má naznačovat jakýsi chod v životě. A tak Lilo s 626 jeli načerpat nějakou inspiraci a přitom Stitchovi začne selhávat baterka. Do toho David bude chtít randit s Nani, jenomže co jsem pochopil ze sledování filmu, tak Pleakley přebíral vedení a převlíkal se za nějakou šílenou ženskou a vůbec si nepřipadal, že má homosexuální sklony. To mě tak trochu připadalo divné a nějak mi to nehrálo do příběhu. Místo toho, aby David chtěl požádat o ruku Nani, tak si randí s původním mimozemským agentem? Jako vážně? Ono tam bylo spoustu nesrovnalostí. Tak třeba, může 7 letá holka pilotovat "letadlo"? A co třeba, když všichni večer před TV jedli mimozemské oči, nebo další vnitřnosti? Totální kanibalismus. Ale dobře, chápu, je to dětský film a děti budou lízat TV, nebo PC jen proto, aby dokázali obejmout přes obrazovku Stitche. Pro starší, a pro mě jako fanouška to nepřineslo moc co nového. Ale, jak jsem říkal, film jako takový měl celkem hlavu a patu a naučil jsem se, že láska je silnější, než smrt a přesně tady v tom filmu je to klíč. To jsem asi řekl moc, co? ()

Herráček

Sice nejsem nějaký fajnšmekr, ale rozhodně mi nesedla představa Stitche jako hodného, roztomilého mazlíka... Navíc... U prvního dílu se objevovaly názory, že je to konečně animák i pro dospělé... Tady jsem podobný názor neviděl... A já na infantilitu nadával už u prvního kousku... O čem to tak může svědčit? ()

Terezinka198

O dost horší než první díl, ale čistě z nostalgie... a navíc jsem se na to tehdy těšila, jako blázen. Trochu toho dramatu potěšilo mou dětskou duši.. jo, už tehdy jsem zbožňovala dramatické scény. (SPOILER: Tím myslím, že jsem si pořád dokola a dokola pouštěla Stitchův "něco jako pokus o smrt".) ()

rsimonyi

Hodně krátké ale stále zábavné pokračování skvělé jedničky. Už se těším na další díl pod názvem Leroy a Stitch ()

Zalost

Druhý díl Disneyovky jdoucí rovnou na video. To nikdy nepůsobilo důvěru a druhý Lilo a Stitch bohužel potvrzuje proč. První díl byl elegantně a plynule naučený poučný film o rodině, takže i dospělá osoba se bez obav mohla dívat. Druhý díl je stále zábavný, i když méně než jednička, a stále obsahuje ty sympatické charaktery, ale ztrácí oproti jedničce právě ve scénáři, kde už je toho poučení pro děti zkrátka příliš a film už nepůsobí tak příjemně celistvě. Zábavný je Lilo a Stitch 2 pořád, o tom není sporu, ale šroubovaná snaha o poučení a city se filmem prolíná jako rušivý element až do prazvláštního finále, kde už scénáristi evidentně hodili flintu do žita. Škoda, protože v mnoha momentech vám i dvojka připomene, proč vlastně byl první díl tak skvělý. ()

Axident

Nevím, buďto jsem infantilní nebo to prostě kape do mé noty, ale já se i při této haněné video dvojce bavil báječně, stejně jako obě mé děti a manželka :o) ()