Izolace

• Velká Británie Severance (více)

Pracovat od 9 do 5 je skutečně horor, ale teambuilding může být ještě daleko horší. Firemní výlet do hor východní Evropy se stává adrenalinovým, když je skupina objevena bláznivými zabijáky, kteří touží po smrti celého teamu. (oficiální text distributora)

Crocuta

Pár povedených vtipů nepřebije debilní příběh a ještě debilnější chování postav, o tísíckrát omletých a stále znovu do omrzení opakovaných klišé ani nemluvě. Navíc představitelka všemi opěvované a obletované Maggie se mi ani za mák nelíbí a z celé "Izolace" tak mám úplně stejně rozpačitý dojem jako z ní... ()

korbitch22

Příznám se, že jsem od toho čekal něco trochu jiného.Komediální stránka není tak silná, aby tu lepší hororovou narušovala.Je tam spíš pár úsměvnejch scén hlavně díky Dannymu Dyerovi kterej je vtipnej už jen když otevře pusu.Spousta scén mi přišla hodně zbytečnejch, třeba to hloupý skákání a tleskání Andyho Nymana.Začátek zbytečně trvá a když se to rozjede překvapí to leda pointou, než nějakým fakt hustým nářezem.Když už točíte nepřístupný a brutální film, nechápu ty režisérské ústupky zpátky, možná to bude znít odemě děsivě a psychopaticky, ale tu holku měl prostě upálit na kameru, když už úchyla navnadíš, nestříhej obraz jinam, to je ale spíš jen příklad, protože se to v těhle filmech děje často.Asi sem se na to těšil moc dlouho, ale na jeden večer to tak nějak zabavilo.Nejvíc se mi na celým filmu líbila ta kozatá děvka a ta scéna s letadlem, to sem se dobře natlemil.55%. ()

LaciLC

Proste bomba. Svieži a akurátny mix hororu a komédie - má to atmosféru, spád i vtipné scény. Niečo na ten štýl ako "Cottage" s Andym Serkisom - ten je tiež veľmi fasa, odporúčam a hodnotím rovnako. Maďarské čupky, zabijaci a šofér top. Strašne ma to bavilo. ()

heyda

Jedni můžou tvrdit, že je to odpad, druzí můžou oponovat, že je to geniální mix áčkového, béčkového i céčkového hororu. Já vím jediné, a to že mě film bavil, nenudil jsem se, párkrát jsem se solidně zasmál, párkrát jsem žasnul nad některými hororovými prvky a párkrát jsem si řekl WTF? Celkově si myslím, že se jedná o nadprůměrnou komedy-hororovou podívanou, ale nějaký extra významný smysl Izolace nemá, takže 65% a 3 hvězdičky. ()

VenDulin85

V Maďarsku nejsou medvědi. Tedy za předpokladu, že jsme v Maďarsku.. V Rumunsku medvědi jsou. Dodržují medvědi hraniční pásmo? Tahle parta lidí si vyjela na teambuildingový víkend na chatu ve Východní Evropě (hmm, oblíbená lokalita), ale budou mít "zajímavější" zábavu než paintball... Která z konspiračních teorií o osamělé chatě bude ta pravá? Nápověda- ta o sexy sestřičkách starajících se o staříky... to nebude :-). A možná bude nejlepší se hned na začátku nadopovat houbičkami, abyste ten výlet přečkali v dobré náladě.. a nebo taky ne. Mám už docela talent určit, kdo z adeptů bude přeživší, každopádně pár překvapení bylo a hlavně... vedoucí zájezdu by neměl na ty "partyzány" brát střelu země-vzduch, jak to asi tak může skončit. V žánru horor/komedie pomalu začínám nalézat zalíbení, asi bych se měla k tomu chocholouškovi objednat.. do východní Evropy to totiž nemám tak daleko :-). Mile mě potěšili známí herci, nechci spoilerovat, ale Toby Stephens ve svém konci fakt mrkal na drát.. Hláška numero uno: mina crm- parťák každé čety... ()

jojinecko

1,5*/5...Najskôr sa to snaží robiť si prdel so všetkých horových sračkoidných blábolov (a miestami je to naozaj celkom "zvráteno-vtipé"), aby sa to nakoniec zvrhlo v sračkoidný blábol. Tak mi nakoniec ako najpozitívnejšia vec na celom nepodarku príde záverečný song "we meet again", ktorý mi pripomenul výbuch atómovky v Kubrickovom Dr. Strangelove... Ako horor je to absolútne čajové, ako "hororová komédia" je to katastrofa a bez ohľadu na škatuľky je to jedna veľká slabota. ()

honajz

Silné tři hvězdy. První zhruba třetina je skvělá, prostředek průměrný, a konec stojí za starou belu. Vtipy na teambuildingy a zbabělost těch, co je vedou, jsou vynikající, jak ale dojde na historky, kde že se to asi ocitli a co zde mohlo být - včetně toho němého filmu - vypadne příběh z rytmu. Jo, v druhém plánu je dobrá ona absurdní myšlenka, že si zaměstnanci okusili trochu toho, co vyrábějí, kdyby vyráběli panenky, nemuselo se jim to stát. Ale od té zhruba 30. minuty se snímek začíná rozpadat a stává se nekonzistentní. Jde už pak jen o vyvražďovačku v lesích, kde sice dojde na dva černé vtípky (useknutá hlava a dialog předtím, dvě kozaté Rusky se sapíkem), ale celkově je to takové už unylé, jen aby byl konec a odjelo se na lodi domů. Líbilo se mi, že tvůrci mají v malíčku klišé tohoto žánru, takže hláška "Radši jsem ho zabila, než abys pak říkal, proč jsem ho nezabila, když jsem měla příležitost" je vzhledem ke stupiditě jiných postav v jiných hororech skvělá. Taky se mi líbil ten maďarský řidič autobusu a hádka s ním - docela by mne zajímalo, co skutečně říkal. Celkově ale mi stále víc vadila ta nekonzistentnost vyprávění příběhu, špatně podaní záporáci, takže na víc než slušný nadprůměr to nemá. (Mimochodem, český distribuční název vymýšlel nějaký pakůň. Pod názvem filmu Izolace si představím maximálně drama elektrikáře, pokládajícího kabely, jemuž u jednoho izolace chybí,) ()

jonyyy

"Bral jsi někdy něco opravdu vážně?! Jo! Marihuanu a extázi." Vy, co jste ještě neviděli, těšte se na scénu s letadlem :D:D 65% ()

Pítrs85

Danny Dyer je prostě pán, ať si za kanálem La Manche říkají, co chtějí... Jeho postava mírného zhulence a konzumenta houbiček byla suverénně nejstylovější a nejpříjemnější. Film jako takový je sice jednohubka, kult se z něj asi nikdy nestane a potenciál, který v sobě měl (banda maniaků protestujících proti západnímu průmyslu na výrobu zbraní, jenž protestuje velmi specifickým způsobem + zajímavé postavy oné korporátní firmy), zůstal naplněn bohužel jen z poloviny. Ale přesto mám pro "Severance" slabost, už jen kvůli sympatické dvojici Dyer/Harris a taky z důvodu, že se tento snímek nebere nijak vážně a atmosférou sem tam (v opravdu malilinkatých nuancích) připomene kultovní Evil Dead. "Dáme čtyřku?" Tak tedy jó... :) ()

SOLOM.

Ale jo - docela jsem se tady i pobavil. Mě ten film přišel celý jako hororová komedie s místy opravdu povedeným humorem. Po hororové stránce to už sice zas až tak super nebylo, ale i tak lepší průměr. Má nejoblíbenější postava to přežila to je hlavní, docela slušné efekty viz. ufiklá noha určitě stojí za pozornost. Nejvíc mi však vadilo, že se konec zvrtl v akční frašku plnou totálních kravin. Ty dvě buchtičky v té jámě byly luxusní... ()

eraserhead666

Humor začíná být prokletím horroru. Tohle je klasický případ mnohých současných vyvražďováků, které jsou zajímavé a zábavné, dokud nedojde na lámání chleba (potažmo končetin), ale jakmile začne jít do tuhého, veškerý zájem vyprchá, film se stává nudným, tuctovým a nezajímavým. V tomhle případě ještě prošpikován trapnými a nevhodnými humornými vsuvkami (až krajně dětinská scéna s letadlem). Dokud šlo jen o víkendovku jednoho nesourodého pracovního kolektivu, bylo to fajn a šlo to. Jakmile začala téct krev, ztratil jsem jakýkoliv zájem o film a dokoukal to jen ze zvyku (a možná jsem se na to měl spíše vykašlat). Příběh a zápletka jsou hrozně hloupé, nesourodé a přitažené za vlasy, kdyby alespoń ty vraždy byly nápadité. Jenže i do nich nakonec zatáhli humor, čímž veškerý efekt jen zadupali do prachu. Nezachraňuje to ani můj oblíbený "Dan Aykroyd jr" Danny Dyer, který hraje svůj naprosto tradiční charakter (alespoň já jsem ho v jiném ještě neviděl), ani sympatická blondýna. ()

MáŠa

V mých očích to není nic, co by nějak vybočovalo a lišilo se od spousty podobných filmů. Udělané to špatně není, ale zítra už si nevzpomenu ani na název. ()

matestlust

Velice zábavná hororvá komedie.Spojení krvavého slasheru a černého humoru se v tomto případě povedlo velice.To co má rozesmát ve většině případů rozesměje,to co má vyděsit vyděsí.Pár slušných gore scének je jedině k dobru. ()

MeanWhile

Izolace začala docela dobře, pěkné prostředí, pohodička, ale poté co se objevilo první přímé setkání se zabijákem/zabijáky šlo hodnocení dolu. Samozřejmě jsem čekal zase více komediálních prvků, které vážně nemohl utáhnout sám furt a ten samej cápek, kterej se nám ve filmu trochu počůral. Přemýšlel jsem o čtyřech hvězdách, ale nakonec to jsou tři. Mimochodem, nůž do zadku bych si nenechal zastrčit... ()

JASON_X

Firemní kolektiv britských kravaťáků na neplánovaně vyvražďovacím teambuildingu v uherské pustině (ne pustě, i v Maďarsku jsou totiž kopce a lesy). Původně objednaná luxusní hacienda je omylem zaměněna za barabiznu s vybavením i celkovým sexappealem hodně zanedbané noclehárny ČSTV z osmdesátek, v jejímž okolí řádí nejen medvědi, ale i komando vraždících psychopatů. Celkový dojem mám trochu rozpačitý, protože vtipné gagy i hlášky, kterým jsem se od srdce zasmál, jsou střídány slabými momenty scénáristovy očividné bezradnosti. A jestli tři nebo čtyři, pak rozhodl hloupý konec s Olgou a Ninou, nebo kým. ()

Morholt

Párkrát jsem se pousmál, pár naháněcích scén se také povedlo a sem tam se i mihly prvky solidní atmosféry, ale nějak mi to moc nesedlo. Jediné, co si z toho asi budu pamatovat, je zfetovaný Danny Dyer, jehož stavy byly vylíčeny sakra přesně a dobrý dojem na mě udělala i šmrncovní Laura Harris, ale čekal jsem víc. 40% ()

HateBreeder

Musím připustit, že mě Severance trochu zklamala. Už jen podle toho geniálního plakátu a obsahu jsem očekával víc. Námět špatný není, tady bych chybu nehledal. V rámci daného horrorového subžánru by se mělo jednat o originalitu. Teambuilding, který se změní na boj o přežití... no, no... řekněme, že je to již osvedčená předloha pouze v novém, atraktivnějším kabátě. Ale fungovalo to, začátek byl skvělý - jízda autobusem, cesta do neznáma, stará chata - do toho jeden zdrogovanej kolega, zub v koláči, tajemné historky... to vše sice působí jako klišé, ale v daném kontextu s kolegiálním stmelováním se jedná o osvěžující prvky filmu. Jenže jakmile se objeví "zabiják", začne filmu docházet dech. S tímto si tvůrci poradit nedokázali. Konec byl vysloveně nudný a otravný. Kladně hodnotím herecký ansábl v čele se správně ujetým a pseudopochcaným Danny Dryerem, pseudoasertivním a správně posraným Timem McInnernym a docela slušnou Laurou Harris. Škoda, že můj oblíbenec Andy Nyman přišel o svůj prostor... ale on si to vynahradil v komedii Death at a funeral či zombie mini-sérii Dead Set .) ()

BoPo

Nevážny horor. Paródia na prehnané gestá, ktoré sú tak obľúbené pri ambicióznych béčkových hororoch. A samozrejme nemôžu chýbať prsatice, čo sa nedokážu ani slušne obliecť. Len robiť si z niečoho srandu automaticky neznamená, že musí absentovať snaha o aspoň určitú príbehovú kvalitu. Ďalší zbytočný pokus o divácku priazeň. ()