Izolace

• Velká Británie Severance (více)

Pracovat od 9 do 5 je skutečně horor, ale teambuilding může být ještě daleko horší. Firemní výlet do hor východní Evropy se stává adrenalinovým, když je skupina objevena bláznivými zabijáky, kteří touží po smrti celého teamu. (oficiální text distributora)

petero

Prvých 45 minút nuda. Už som ani nedúfal, že to bude nejak zvlášť dobré. To by museli prísť nejaké strašné jatky alebo niečo také. No prišlo ešte niečo lepšie. Rozvinutie charakterov jednotlivých postáv. Zo začiatočných karikatúr sa v druhej polovici filmu stali tie aké by sa pravdepodobne stali aj v skutočnosti keby prišlo k podobnej krajnej situácii. Nikto sa nespráva príliš hrdinsky, nikto sa nespráva príliš debilne, hra na „posledný zostáva“ pekne odsýpa, strety s vrahom sú realistické, úmrtiam nechýba potrebná šťava no napriek tomu nie sú nijak prehnané a stále si to udržuje potrebný nadhľad. V istých scénkach mi to pripomenulo Saw a Hostel. Po Austrálčanoch z Wolf Creek a Slovákoch z Hostel tentoraz prišli na rad Maďari. ()

darkrobyk

Asi jsem při hodnocení těhle filmů poněkud shovívavější. Ale když nic moc nečekám a hle, film mě pobavil, tak hodnocení je zákonitě poněkud vyšší. Souhlasím s tronem, že anglický venkov by tomu slušel lépe, ale já mám zase slabost pro lesy....Ani mi příliš nevadila žánrová nevyhraněnost snímku, chvíli k horroru, pak zase ke komedii. Možná, kdyby zůstala zachována linie čistě horrorová, stal by se z toho průměrný ( možná i podprůměrný) zástupce svého žánru. A ta raketa zase mě dost pobavila.... ()

Hrabka

Jak se míchá komedie s hororem, tak většinou nejsem moc nadšený. Tento film můžu shrnou jednoduše. Je to komedie. Po komediální stránce je film slušný, několikrát jsem se velice dobře pobavil. Jako horor to vůbec nefunguje a ani bych neřekl, že to je těmi komediálními prvky. Co se hororových scén týče, tak ty jsou podle mě natočeny dost lacině, hlavně později, když se tam objeví několikačlenné komando a děj se přesune do lesa. Jako komedie teda docela slušné, jako horor, který by měl vyvolat nějaké napětí nebo strach, to na mě nezafungovalo. 55% ()

salahadin

Průměr nejprůměrnější. 100% šablonovitá podívaná, na níž vás nic nepřekvapí, nic nezaujme, nic nepostraší. Banda šílených čečenců alias takoví záškodní zálesníci pobíhají kolem a režisér Smith je používá ve směšně samoúčelných scénách převzatých z miliardy nämlich stejných hororů, jenomže tam kde "duch" (či jakákoli jiná potvora) procházející za hrdinovými zády působí vcelku dobře, taky je to k uzoufání slaboduché a jasně dokazuje, že invence se novodobým filmařům téměř rozplynula pod rukama. Skelet filmů je dán, tak proč jej měnit, to přece nevadí, že se lidi nebudou bát, stačí když jim naservírujeme pár šťavnatých řeznických gagů a jejich řemeslnických postupů prováděných na lidech. Konec je ujetej, kdyby se těm maskovaným týpkům jen trochu chtělo, mohli oddělat celou skvadru během úvodních 5 minut. Slabota, od Velké Británie jsem čekal mnohem víc, než jen miliontou variaci na americký scénář. Záměr tvůrců (nebo to přece jen nebyl záměr?) natočit film, který s nadhledem paroduje určitá zaběhnutá klišé, jsem neodhalil. Vtipné scény jsou vesměs velmi nevýrazné a totéž se dá říci i o hororových prvcích. ()

666teen

Další v celku povedená britská řezničina. V roli jatečních kusů jacýsi výrobci RPG, kulometů, humáních(wow!) min a podobných nástrojů mezilidského dorozumívání. V roli exekutorů parta popletených poloprofesionálních zabijáckých polomaďarů. Takže rozehráno by bylo slušně, ale nakonec z toho není ani čistý slasher, ani ujetá parodie, ale něco mezi. Škoda. Přesto v rámci žánru slušná práce. ()

Ruut

Maďaři jsou pěkní parchanti. Zvlášť ti co pocházejí ze sovětského svazu, mluví rusky a loví po lesích ozbrojeni kulomety a plamenomety nebohé účastníky jednoho team buildingového víkendu. Pozitivum Severance je zajímavý nápad v neotřelém prostědí. Dále dobré herecké výkony zůčastněných. Jenže co je naplat dobrý nápad, když režisér neumí točit akční a hororové scény. Vše je velice atmosferické a líbivé až do chvíle kdy se objeví krvežíznivý maďaři a jde do tuhého. Další výraznou slabinou filmu je to že se jedná o mix komedie a hororu. Takový kočkopsi nedopadají většinou dobře. Což je příkladem i Severance. Škoda. ()

S.Quentin QUALE

Skvělá britská hororová komedie o workshopu party emplojíjů v lesní chatrči, které měla být údajně luxusním hotelem. A to ještě není ten největší průser, protože ona chatička leží někde v lesích oblasti jihovýchodní Evropy, které obývají docela vostří partyzáni. Co následuje hned po příjezdu nemusím asi vykládat, bavil jsem se slasherovitě a vysmátě. Doporučuju. 85% ()

misterz

Komédia líznutá hororovými prvkami, ktorá ma ničím nezaujala. Horor aj komédia sa tu zastavujú tak na pol cesty a preto nič nie je dokončené a výsledok je nemastný-neslaný. 35/100 ()

Vančura

Pochopitelně, že nazíráno z jistého úhlu pohledu je tenhle film sračka - bez debat tomu tak je. Stejně tak dobře je ale možné na tuto pokleslou podívanou hledět očima blazeovaného diváka, který touží jednou za čas intelektuálně vypnout a trošku se pobavit u nějaké podobné oddychovky, kde není nouze o litry kečupové krve a holky prohánějící se po lese ve spodním prádle. Z hlediska žánru není myslím tomuto filmu moc co vytknout, natočeno je to zdařile, děj pěkně odsejpá, herci jsou zde obstojní, vyvražďování postav probíhá dostatečně nápaditě (lze-li to vůbec takto cynicky konstatovat :-), a dostatek černého humoru zaručuje, že je to ve výsledku náramná sranda, za to vám ručím. Třeba u scény, v níž jedna postava řeší trable s umístěním uřízlé nohy do ledničky, jsem umíral smíchy. Osobně jsem se u Izolace bavil královsky - takovou prdel jsem dlouho neviděl. ()

pornogrind

Vynikající hororová komedie která mě dokáže kdykoliv pobavit.A že už jsem ji párkrát viděl.Můj favorit je tady zhoubovanej Danny Dyer.Ten mě vždycky odbourá. ()

kingik

Vydařený horor plný hlášek o jednom firemním pobytu na víkendové chatě, který se zvrtne v pěkná jatka. Černo humorné hlášky se střídají s krvavými scénami a navíc se to nebere moc vážně, protože ruští zabijáci si zaměstnance firmy pěkně podají a hororový fanoušek ujetých filmů si může odškrtnout další film u kterého nuda nehrozí. ()

Omnibus

"Stmeloval se, nebohý... Cvak! A už je bez nohy! To znám. Předevčírem jsem v práci pomáhal kolegyním z HR, balit vybavení pro náš teambuilding v Boubínském pralese. Trávu, pytlík houbiček, pilulky extáze... Na rozcvičení týmu zbraně paintballové, pro další hrátky pak zbraně sečné, střelné i plamenometné a jako bonus pro lídra týmu i protiletadlovou střelu Stinger. Samonaváděcí :-). Nezapomenout na nášlapné miny a železné medvědí pasti s extra silným pérem! Potraviny netřeba, občerstvení (teplý jablečný koláč se zuby) zajistí cateringová firma Serjoža & spol. Ještě zajedu s firemním pick-upem do ZOO, vyzvednout medvěda brtníka. Toho pak v Boubínu vypustíme, aby během našeho teambuildingu volně korzoval po turistických pěšinách a zpochybňoval tak tvrzení lídra týmu, že: „V těchto lesích žádní medvědi nežijí! Jo a příští teambuilding plánujeme ve Švédsku. ()

strougy

Velmi příjemné překvapení. Pustil jsem si to v práci doufaje, že mi tak noční směna rychleji uteče a stalo se. Kvalitní mix slasheru s hodně černým humorem po většinu času funguje a dobře se doplňuje, zejména scéna s hlavou či rozhovor o medvědech hned na začátku pobavily nemálo. Navíc se humor většinou objeví ve scénách, kdy by ho člověk ani nečekal a tvůrci tak na diváka pomrkávají, ať to nebere tak vážně a hlavně se baví. Což člověk rád udělá. :-) ()

Kudly4

Parádní, krvavé, vtipné. Takhle nějak by měl vypadat Horor se špetkou vtipu. Perfektní herecké výkony, super prostředí. Tohle se povedlo. Škoda, že jsem se k tomuhle filmečku dostal až po 7 letech !! Doporučuji, zábavná podívaná. ()

JosefGruber

Klasický béčkový horor od něhož co se týče děje nemůžeme čekat zázraky. Nicméně od ostatních podobných věcí se Izolace liší svým skvělým humorem. Opravdu jsem se bavil, Dyer ve své roli zfetovaného nadržence opravdu exceloval. Jediný mínus je klasické zakončení, které je u podobných filmů více jak běžné. 4-5*, 7.4.2014, pc ()

mil@n.fanatik

Ten film není vůbec špatný, až na malé vyjímky.. A proto si myslím, že se z toho dalo vytěžit víc. Některé scénky byly směšné... Jestli měly být komediální, či se nepovedly, nevím... Škoda, tak z toho jsou lepší 2*, ale mohlo to být minimálně 3*...55% ()

Willy Kufalt

Horrorová komedie nabírá coby horror mimořádně strašidelnou atmosféru. Coby komedie dokonce nepostrádá v první polovině dost inteligentně podaného černého humoru, vtipných momentů a zdařilých nápadů (včetně krátkého němého filmu ve filmu) a většina postav od první chvíle upoutá. Vadily mi snad jen ty řeči o šukání, neboť mám občas nešťastný pocit, že dneska už pomalu nikdo neumí natočit originální žánrový film bez vsunutí podobných motivů, ale budiž. Zdařilé vtípky, postavy a atmosféra mi to vynahradily, jenomže po pomyslneém vrcholu celého filmu s odříznutou nohou v lednici jaksi většina humoru vymizla, přibývalo spousty brutálního násilí převažně bez nadhledu a původně horrorová komedie se tak proměnila v spíše klasický thriller s bojem o přežití postav v nebezpečném odlehlém prostředí. To by nemuselo být tak úplně špatné, kdybych z výsedku cítil vyváženost. Inu, nepociťoval jsem a v posledních 15ti minutách jsem spíše než napětí, začal cítit čekání na konec. Závěrečné minuty jsou ale povedené, byť nepřináší v rámci žánru nic tak překvapivého, a jedinečný akustický cover We Meet Again ze závěru mi hned putuje do mp3 sbírky soundtrackových písní a melodií. [60%] ()

Vitason

,,Hm tak co tady máme. Parta lidí si vyjede na chatu do lese poblíž Prdelákova nad Lhotkou a pěkně po jednom začnou pomalu vymírat. Nic nového. Jen další tupé béčko," říkal jsem si, když jsem si tento film pouštěl se spolužákem na jedné velice zábavné přednášce (jsem hold pilný student). Jenže Izolace je prošpikována černým humorem, který usekanými končetinami a litry krve vůbec nešetří, což film dělá zajímavým, ale na tu přednášku se to zrovna moc nehodilo, protože u scény s useknutou nohou jsem měl co dělat, abych udusil nastalý výbuch smíchu. Kromě komediálních vložek má Izolace sympatické herecké obsazení a slušné gore efekty. Takže pokud máte rádi úchylnou zábavu a nevadí vám, že příběh nedává žádný smysl a ani fakt že se vysvětlení nedostaví na návštěvu, tak je pro vás Izolace jasná volba. ()