Vzrušující příběh Santiaga Muneze (Kuno Becker) pokračuje v akcí a dynamikou nabitém pokračování Gól 2. Vynikající hráč anglického týmu Newcastle United dosáhne hvězdného – a každého fotbalisty – velkého snu, když přestoupí do týmu Real Madrid, aby hrál v lize evropského šampionátu UEFA po boku takových hvězd jako je David Beckham, Zinedine Zidane, Raul, Guti nebo Iker Casillas. S přicházející záplavou úspěchů, popularity a bohatství se však začíná odkrývat i druhá, méně příjemná strana fotbalové mince. A ta může zničit vše, na čem Santiago doposud tak tvrdě a obětavě pracoval – slibnou sportovní kariéru a city svých nejbližších. (oficiální text distributora)

melloun

Santi Munez si sice polepšil a přestoupil do jednoho z nejlepších týmů na světě, ale film si paradoxně kvalitativně pohoršil. Záběry ze hřiště jsou opět velice povedené a mají tu správnou atmosféru. Bohužel, znovu nalezená matka a nevlastní bratr, který je mimochodem hrozný spratek (viz. rozmlácené Lamborghini), tvoří velice kýčovitou část filmu. A vůbec celé dění mimo hřiště si zaslouží palec dolů. Nic to však nemění na tom, že se na třetí díl těším jako malé dětsko, protože takových sportovních snímků je opravdu pramálo. ()

rgrohol

Asi nikdo od tohoto pokračování neočekával nějaký super scénář. Občas mi přišlo, že se film točil jen jako dlouhá reklama nebo jako příležitost pro hvězdy světového fotbalu ukázat se i na stříbrném plátně. Ale na druhou stranu má film celkem spád, nemá moc hluchých míst a pořád je na co se koukat. Prostě nenáročný film pro nenáročného diváka, který má rád kopanou... ()

Rehooo

Nejsem velký fanda fotbalu, ale první díl se mi i přesto hodně líbil. Tak jsem byl zvědav co ukáže pokračování... A nic extra převratného to nebylo. Samé záběry z profi utkání a svět bohatých chlapečků s nagelovaným čírem (čtěte: fotbalisti). Takže mi to přišlo hrozně dlouhé. Vystříhat všechny tady ty věci a věnovat se osobnímu příběhu a možná by to bylo fajn. Takhle mi to přišlo zbytečně vymělkované a tvoří to slabý průměr. ()

zabro

Tak behem koukani sem nepoznal jestli se divam na jednicku nebo dvojku.Snad jediny zasadni rozdil byl v tom ze tam byli drazsi auta a vice slavnych hracu. ()

Rockerman

Stejně jako první část pohádky " Jak chudý mexičan k fotbalovému štěstí přišel", i druhá část byla stejně předvídatelná. Vše šlo, tak jak bylo nalinkováno. Alespoň zde vidíme ( to i v prvním dílu) překrásné akce a ještě hezčí góly. Jinak celkem nuda. A ještě jedna věc. Vím, že fotbalisté nejsou zrovna myslitelé ( až na výjimky), ale dělat z nich úplné vylízance? Stárnoucí hráč si dělá pleťovou masku, aby zahladil vrásky, vypadal by tak mladší a klub by s ním pak prodloužil smlouvu. Věříte tomu? Já ne. ()

Rokle

Oproti prvnímu dílu jsme se přestěhovali z Anglie do Španělska, kde je to pompéznější, bohatší a chudší zároveň, příběhově lacinější, hvězdnější co se fotbalistů týče a hudebně výraznější. A o fotbal už vlatně tolik nejde. Ta milá naivita, která vyčnívala již v prvním "Gólu", je bohužel lehce otřepaná a pokud jsem během posledního zápasu v jedničce zvedal při vítězném zápase ruce nahoru, tak tady jsem spíše sušše čekal, kdy se v posledních minutách Santiago s Gavinem postarají o zvrat. ()

P.J.2

Oproti prvnímu dílu ne tu hlavní postava neskutečně srala! Z mladého talentu se tu stal namyšleným idiotem. ()

Fulham

Filmu o fotbale moc neni. Proto si vazim aspon tech par co je... Gool 2 je odlisny od jednicky podle me v tom, ze uz to neni zase tak moc prehnane jako v jednicce. Dvojka je o neco realnejsi, ikdyz ta vyhra v Lize Mistru byla trochu nerealna, ze 2 branky padli v 90 minute, ale tak ve fotbale je mozne vse, takze to beru. Je to i vice o pribehu Santiaga Muneze... takze by si to mozna zaslouzilo lepsi hodnoceni nez jednicka. Pribeh je vlastne o tom, jak Munez ma uz hodne penez, vysel prestup do Realu a to mozna byla chyba, protoze uz si o sobe mysli ze je nejlepsi hrac na svete a chce porad vic a vic.... nakonec snad zjisti, ze dela chyby.... uvidime jak to dopadne. ()

Yancl

Pravdou je, že filmů z prostředí fotbalu není mnoho, což je samo o sobě malé plus. Tohle pokračování povedeného prvního dílu je přeci jen trochu rozmanitější a pokouší se sázet na propracovanější příběh. Což je bohužel malá nevýhoda, protože děj je od jisté doby snadno odhadnutelný a přitom se snaží být něčím vetším než je. Samotného fotbalu a dokonce i jakési "akčnosti" zde přibylo, což je určitě pozitivní. Ale na druhou stranu i té čistě sportovní stránce něco chybí, možná nějaké kouzlo, které by diváka posadilo na zadek. Občas mi to také připadalo jako reklamní upoutávka. Každá mince má dvě strany a 'Goool!2' je toho typickým příkladem. [65%] ()

ninho

Prakticky to samé co jednička,tedy taková jednohubka,která neurazí. Mimofotbalové útrapy mi přišli celkem uvěřitelné a daleko zajímavější než samotné zápasy, které jsou snímány fakt hrozně,dva hlavní herci-(fotbalisti) by taky mohli trochu víc umět kopat do balonu..:) Ale i s tím bych byl ochoten,jako fotbalový fanoušek,dát 4*. To by ale Santi nesměl udělat tu největší chybu a přestoupit do mnou nenáviděného Realu. Barca 4ever:)) ()

fandalehy

Jako u většiny pokračování, i u Gooolu je druhý film slabší než jeho předchůdce. Nicméně ve svém žánru sportovních filmů je Goool 2 na nejvyšších příčkách. ()

DarkoCohen

Teda už dlouho mě žádný film takhle nenaštval ! Po vynikající jedničce je tohle neuvěřitelné zklamání. Nejvíc na ránu je příběh sám o sobě. Mizernější scénář se už snad ani nedá vymyslet. Vypadá to, jakoby M. Jefferies vykradl pár článků z bulváru o hráčích Realu, k tomu nechal hlavní postavy z jedničky a všechno to promíchal neuvěřitelně pitomými vlastními nápady. Automobilová honička ve sportovním dramatu, no potěš. A to jsem ještě nevěděla, že se na konci dočkám vítězného gólu od Davida Backhama z přímého kopu pár sekund před koncem. Větší kýč by člověk pohledal. To překonalo i holčičku na lavičce s coca colou. Nebýt celkem slušně natočených záběrů z průběhu zápasů, tak to řadím k nejhorším zážitkům roku. Nicméně koukatelný to asi je, ale kdo hledá ve filmu alespoň trochu smysl, tak nad tímhle výtvorem zapláče. ()

waska

Už to není tak propracované jako jednička, navíc ze Santiaga se stal něco jako fotbalový Superman-dává góly z naprosto nemožných úhlů a vždy do šibenice :) a sestřihy ze zápasů už taky nejsou tak povedené. Trochu zklamání z tak dobře rozjeté série.. ()

balcazar

Oproti jednotke sa toho veľa nezmenilo. Myšlienka a príbeh skvelé, tu dokonca ešte viac vygradovali, prevedenie a celková športová atmosféra, ktorá z toho sála, však filmu značne ubrali. ()

Likan7

Tatam je svěží a sympatická jednička. Santiago je o třídu větší de*il, Gavin si dělá masku, protože chce prodloužit smlouvu a celý pohodový feeling jedničky je někde pryč. Nastavovaná kaše, která sice vzniknout měla, ale byli bychom raději, kdyby ne. Santiago řeší blbosti v rodině, s holkou, se slávou a divák se nudí. ()

GTS_PUNK

Už prešiel nejaký čas od doby, keď Santiago Munez (Kuno Becker) vstrelil ten gól, ktorý posunul Newcastle do skupinovej fázy Ligy šampiónov. Ako hráč rástol, netrvalo dlho a všimli si ho aj v Reale Madrid. Z anglických trávnikov odchádza na horúcu španielsku pôdu, kde má onedlho dostať šancu po boku pomaly končiacich futbalových legiend - "Galácticos". Naskakuje však zväčša z lavičky, no aj tak strieľa víťazné góly, ale takisto rieši aj krušný osobný život, ktorý mu značne zasahuje do kariéry, a ktorý sa takisto odráža v celkovej kvalite tohto filmového pokračovania. Zatiaľ, čo prvá časť ponúka plnohodnotný futbalový snímok, z ktorého atmosféru najpopulárnejšej hry na svete cítiť, v tomto prípade sa to bohužiaľ akosi stráca. Príbehové gro je samozrejme tvorí futbal, ale divák má pocit, ako keby bol odstrčený kdesi do úzadia. Film skôr reálne stavia viac na Munezovom osobnom živote, ktorý mapuje konflikt s priateľkou či stretnutie s jeho stratenou matkou. Ono to samé o sebe nie je zlý vedľajší dej, ale predsa len by nemal zasahovať do hlavného prúdu až tak rapídne, ako sa to deje práve tu. Väčšina divákov si tento film púšťa skôr kvôli futbalovému zážitku, než dramatickej vzťahovej línii. Tá sa dá vidieť kdekoľvek inde, tu to chce futbal. A aj keď na neho už konečne dôjde, nemožno o ňom povedať, že by prinášal očakávaný zážitok. Mix postrihaných záberov z reálnych zápasov Realu Madrid okorených o veľmi jednoducho pôsobiace, no pritom náročné triky Muneza na ihrisku, niekoľkokrát počítačovo dorobeného, neprináša takú futbalovú satisfakciu, akú by možno divák očakával. Príbeh je navyše pomerne predvídateľnou záležitosťou, až na ten Arsenal vo finále Ligy majstrov. Taký plot twist snáď neponúka žiaden iný film. Keďže príbehová stránka filmu nie je nič moc, je zrejmé, že podobné to bude aj s hereckým obsadením. A bohužiaľ tomu tak aj je. Niekoľko známych tvári z prvej časti dopĺňa viacero nových, treba však skonštatovať, že pomerne nesympatických. Najmä Munezov malý nevlastný brat Enriqué (Jorge Jurado) je vysoko nepríjemnou postavou vždy, keď sa objaví na obraze. Pozitívom je však obsadenie skutočných madridských "Galácticos" do filmu. Aspoň vďaka nim je o malý kúsok zaujímavejší. Goal! II: Living the Dream... zlyháva na maximálne zle zvolenom spôsobe rozprávania deja. Futbal v ňom odsúva na druhú koľaj, čím pochováva všetky šance na solídne pokračovanie inak obstojného prvého dielu. Hľadať v ňom výraznejší moment, herecký výkon či hocičo iné, je ako hľadať ihlu v kope sena. Film bohužiaľ nemá ani správnu futbalovú atmosféru. Jednotlivé lokácie s dominantným stánkom Santiaga Bernabéua nepôsobiaca tým správnym dojmom, čomu nepomáhajú ani vložené, dokumentaristicky pôsobiace zábery z reálnych futbalových stretnutí. Futbal v Anglicku je omnoho zaujímavejší, než ten v Španielsku. A presne to isté môžeme povedať aj o tomto filme, ktorý je obrovskou prihrávkou do ofsajdu. ()