Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

worlik

Nechápu, kde Uwe Boll opakovaně bere tolik peněz na herecký obsazení a vůbec natáčení jako takový. Ale na druhou stranu pro toho, kdo má rád mix rytířů, samurajů, skřetů z Mordoru a "Nazgůlů", Amazonek a bůh ví čeho všeho ještě, je tenhle film jak dělanej. Na druhou stranu záměr režiséra to splnilo - celý dvě hodiny jsem to vydržel...i když v němým úžasu, ale vydržel... ()

Xpojntman

o jo Uwe Boll je klasický Uwe Boll, takže je hodně zvučných jmén ale výsledek to až tak neodpovídá. Co se dá dělat. Trochu se na to dá koukát. ()

Rastman

Jedno se panu Bollovi musí přiznat: zlepšuje se. Jeho dílko Dungeon Siege je, zdá se, jeho vrcholným dílem. Už není odporně zpackané, dějově nesouvislé a scénáristicky zmršené tolik, jako BloodRayny, Alone In The Dark a další. Nene, Dr. Uwe se posunul o level výše a Dungeon Siege je už jen nudně zbytečný. Proč nudně? Protože jediná věc, která v celém filmu není naprosto okatě průhledná, jsou úvodní a závěrečné titulky. Proč zbytečný? Protože až na pár záběrů neobsáhl pan Boll ve svém filmu nic nového. Je to syntéza klasických žánrových klišé (chudák LOTR) smíchaných s pár dobrými scénickými záběry. Z toho ostatního mi v hlavě utkvěla hlavně scéna s provazem (kdo viděl, pochopí), která je naprosto nepřesvědčivá a nereálná a to dokonce i na fantasy svět. Napadá mě jediná možnost, jak by se dal tento film ohodnotit poměrně vysoko: vystříhejte všechny scénické záběry, všechny přelety nad krajinou, spojte je v jeden film a dostanete výborný spořič obrazovky. ()

Chladek

Jason Statham jako by si právě svlékl sako, zaparkoval auto a zdá se mu nějaký šílený sen. Divím se té míře hereckých osobností jako je Perlman, Raynolds, Liotta či Rhys-Davies....zřejmě se očekávalo že bude vytvořena další fantasy aféra, nebo je to znovu boom ve filmu, jako když jednu dobu každý herec musel nadabovat nějakou animovanou postavu. Já mám rád fantasy a to i nízkonákladové a béčkové. Ale tohle není ani jedno. Mohlo se ubrat na jménech a přidat na efektech, ubrat na rádoby akčních sekvencích a přidat na příběhu. ()

patsandor

jen kvůli tomu, že to točil Uwe Boll nebudu dávat s principu odpad, není to špatný film, plno filmů co tu má 1 nebo 2 * jsou proti tomu vetší sračky (např. Dračí doupě 1 i 2) ()

sirrgulo

Tak nejprve zápory, kterých je ve filmu opravdu hodně. Je patrná inspirace Pánem prstenů, což mi ani moc nevadí. Co mi však lezlo krkem o poznání více jsou veškeré scény z hradu okolo krále nebo čarodějovi dcery s tváří Leelee Sobieski. Tuto nepatrnou část filmu bych označil jako odpad. Ray Liotta (i když v závěru a při záběrech do očí, když ovládal krugy si reputaci dokázal napravit) a Matthew Lillard jako hlavní záporáci jsou také velmi špatnou volbou. Další co musím vytknout jsou kostými. Zejména krugů, kteří opravdu hodně připomínají skřety z Morie, ale jsou jen trapně neohrabaní lidé v maskách, zatím co v Lotrovi, bylo vše vymakané. No ale dost už bylo těch záporů, i když by se dalo pokračovat, snímek nakonec nabízí i několik zajímavých okamžiků. Hudba není vůbec špatná, záběr na pustošený Kamenný brod také není špatný. Kamera přejede přes celé bojiště, doplněná o příjemnou hudbu nakonec záběr vypadá velmi solidně, až mi přišlo, že jsem si na chvíli odskočil do jiného snímku. Podobných záběrů je však více, takže jsem věděl, že nejsou jen náhodné a Boll je schopný natočit zajímavé scény. Bohužel se mu je ale nepodařilo spojit v celek, který by pořádně fungoval. Nazávěr ještě pár slov k hereckému obsazení. Trojici zachraňující Solanu nemám co vytknout ostatně ani Solaně. O záporácích jsem se už zmiňoval, tak zbývají už jen Král a jeho vojáci. Burt Reynodls mi sice moc neseděl, ale ve srovnání se svým (filmovým) synovcem ušel, jeho velitel, kterého ztvárnil Brian J. White a John Rhys - Davies mají jisté charisma ale zejména u Daviese je patrné, že mohl ve své roli předvést mnohem více a já bych si ho dokázal klidně představit i jako záporáka. Takže trošku zklamání, obzvlášť citelné bylo ve chvíli kdy prozradil králi spojitost s farmářem. I když možná to nebyla vina jeho, tvůrcům se prostě z citově napjaté scény nepovedlo vymáčknout nic co by překvapilo. O pár minut před tím to ale fungovalo (Když se Solana dovídá o mrtvých rodičích a synovi). Nakonec ale snímku ty 3* dám, i když jsou s odřenýma ušima, protože máte-li rádi fantasy a nebudete si nic moc slibovat, zaujme-li vás aspoň trošku trailer a smíříte se s krugy, je snímek docela fajn a dočkáte se pár zajímavých lokací i solidní akce. ()

ottik274

Opravdu nechápu, jak to Uwe dělá. Sehnat takové herce a natočit solidní, čímž nemyslím dobrý film. "Pár" chybiček to prostě ještě pořád má. ()

p.i.t.b.u.l

Ani jsem nevěděl, že Jason Statham natočil historický film. A škoda, že jsem to zjistil. Protože tohle bylo naprosté zklamání a od tohoto herce jsem nečekal, že se pustí do takového snímku. Film by to možná nebyl tak špatný, kdyby to vzal do ruky někdo více nadaný, protože co se týče kostýmů nepřátel tak mně to připadalo jako kdybych se vrátil o 100let zpátky. Uplé zabahněné kalhoty, podivná vesta a něčím obvázaná hlava, ze které vyčnívali dva kly, mně nepřišlo zrovna nejlepší kombinace pro zvířecí lidi. Mně to spíše pobavilo, nicméně je až zarážející, co dneska je ještě možné. Souboje mně připomínali začátečnické variace, typu želv ninja, kde to vypadalo, že se v kostýmech nemůžou moc hýbat a působilo to spíše komicky. Děj filmu nebyl nejhorší. O to více mně překvapilo kolik známých herců, zde hraje. Ať už hlavní role nebo ty vedlejší. To je velké plus. Nicméně, kdybych to neviděl, nic by se nestalo a J. Stathama bych si vážil více, než po tomto shlédnutí. K ději filmu se není třeba vyjadřovat, je to hezky napsané v obsahu. ()

yazik

Klišé klišé klišé, scénář mizerný, režie mizerná, herecké výkony mizerné. Proč vlastně dávám jednu hvězdu? Asi proto, že takovýhle film se jen tak nevidí :) ()

brtko

Tak to obsadenie mi naozaj nejde do hlavy. Bollove filmy sú odporné a nejde mi do hlavy, že ešte filmuje. Robiť filmové adaptácie počítačových hier je dobrá myšlienka, avšak len málokedy sa to kvalitne podarí (Silent Hill). ()

Emílio

Nenarocny a zaujimavo obsadeny film na nedelne popoludnie, ktory nizsim vekom divaka nabera na kvalite. Pre mna o nic horsie ako Ackova (iba rozpoctom) sracka Suboj Titanov z minuleho roka ci niektore vtipne radobyadaptacie komixov. ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět